18. Asya Bayanlar Voleybol Şampiyonası 1. Gün / 20 Mayıs 2015
A Grubu
Çin - Fiji 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Hindistan - İran 1-3 (25-20, 17-25, 20-25, 21-25)
B Grubu
Tayvan - Tayland 0-3 (18-25, 18-25, 19-25)
Sri Lanka - Honk Kong 0-3 (21-25, 23-25, 22-25)
C Grubu
Vietnam - Japonya 3-2 (16-25, 22-25, 25-22, 25-22, 18-16)
Moğolistan - Türkmenistan 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
D Grubu
Filipinler - Avustralya 1-3 (18-25, 18-25, 26-24, 15-25)
Kazakistan - Kore 0-3 (22-25, 16-25, 22-25)
2. Gün / 21 Mayıs 2015
A Grubu
Çin - Hindistan 3-0 (25-8, 25-12, 25-12)
İran - Fiji 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
B Grubu
Tayland - Honk Kong 3-0 (25-7, 25-6, 25-10)
Tayvan - Sri Lanka 3-0 (25-10, 25-23, 25-10)
C Grubu
Vietnam - Moğolistan 3-0 (25-18, 25-14, 25-13)
Japonya- Türkmenistan 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
D Grubu
Avustralya - Kore 1-3 (11-25, 26-24, 11-25, 14-25)
Kazakistan - Filipinler 3-0 (25-11, 25-10, 25-13)
3. Gün / 22 Mayıs 2015
A Grubu
Çin - İran 3-0 (25-15, 25-9, 25-12)
Hindistan - Fiji 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
B Grubu
Honk Kong - Tayvan 0-3 (8-25, 16-25, 5-25)
Sri Lanka - Tayland 0-3 (17-25, 9-25, 4-25)
C Grubu
Moğolistan - Japonya 0-3 (20-25, 15-25, 11-25)
Vietnam - Turkmenista 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
D Grubu
Kazakistan - Avustralya 3-0 (25-17, 25-14, 25-17)
Kore - Filipinler 3-0 (25-8, 25-7, 25-8) Puan Durumu
A Grubu: Çin 9, İran 6, Hindistan 3, Fiji 0.
B Grubu: Tayland 9, Tayvan 6, Honk Kong 3, Sri Lanka 0.
C Grubu: Vietnam 8, Japonya 7, Moğolistan 3, Trükmenistan 0.
D Grubu: Kore 9, Kazakistan 6, Avustralya 3, Filipinler 0. Not: Fiji ve Türkmenistan şampiyonadan çekilmiştir.
23 Mayıs 2015
E Grubu
Çin - Japonya 3-0 (25-19, 25-14, 25-10)
Vietnam - Iran 3-2 (21-25, 25-17, 26-28, 25-22, 15-12)
Pool F
Tayland - Kazakistan 3-0 (25-11, 25-9, 25-12)
Kore - Tayvan 3-0 (25-12, 25-20, 25-19)
Pool H
Honk Kong - Filipin 2-3 (25-21, 25-18, 20-25, 16-25, 11-15)
Avusturya - Sri Lanka 3-2 (25-22, 25-19, 19-25, 16-25, 22-20) 24 Mayıs 2015
Pool E
Çin - Vietnam 3-0 (25-11, 25-11, 25-11)
Japonya - Iran 3-0 (25-19, 25-19, 25-16)
Pool F
Tayland - Korea 2-3 (25-21, 17-25, 25-18, 19-25, 11-15)
Kazakistan - Tayvan 2-3 (10-25, 22-25, 25-15, 25-23, 14-16)
Pool G
Hindistan - Moğolistan 3-0 (25-18, 25-15, 25-16)
Pool H
Honk Kong - Filipin 1-3 (17-25, 25-27, 25-15, 17-25)
Avusturya - Sri Lanka 1-3 (14-25, 25-19, 18-25, 17-25) Puan Durumu
E Grubu: Çin 9, Vietnam 4, Japonya 4, Iran 1
F Grubu: Kore 8, Tayland 7, Tayvan 2, Kazakistan 1.
G Grubu: Hindistan 0, Mogolistan 0 (Şampiyonadan çekildiler)
H Grubu: Avustralya 8, Filipinler 5, Honk Kong 4, Sri Lanka 1.
26 Mayıs 2015
Çeyrek Final Maçları
Çin - Kazakistan 3-0 (25-13, 25-11, 25-11)
Tayland - Japonya 3-0 (25-16, 25-15, 25-14)
Vietnam - Tayvan 0-3 (18-25, 20-25, 19-25)
Kore - İran 3-1 (25-17, 22-25, 25-17, 25-14)
9-12 Yarı Final Maçları
Hindistan - Filipinler 3-0 (27-25, 25-13, 25-20)
Avustralya - Moğolistan 3-1 (25-20, 24-26, 25-15, 25-19)
27 Mayıs 2015
1-4 Yarı FinalÇin - Tayland 3-1 (22-25, 25-22, 25-10, 25-23)
Kore - Tayvan 3-1 (25-16, 25-13, 23-25, 25-15) 5-8 Yarı FinalVietnam - İran 3-1 (18-25, 25-18, 25-22, 25-18)
Kazakistan - Japonya 0-3 (20-25, 18-25, 16-25) 9.'luk maçıHindistan - Avustralya 2-3 (18-25, 25-16, 25-22, 17-25, 13-15)
11.'lik maçıFilipinler - Moğolistan 1-3 (18-25, 13-25, 30-28, 22-25)
13. Honk Kong14. Sri Lanka Program
28 Mayıs 2015
Final
Çin- Kore 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Çin: Zhu Ting 22, Shen Jingsi 2, Yang Junjing 8, Zeng Chunlei 11, Hui Ruoqi 6, Yan Ni 6, Lin Li (L). Oyuna girmeyenler: Yuan Xinyue, Yang Fangxu, Zhang Changning, Shan Danna (L), Ding Xia. Antrenör: Lang Ping.
Kore: Le Hyo-Hee 0, Kim Hee-Jin 8, Lee Jae-Yeong 10, Kim Yeon-Koung 23, Park Jeong-Ah 9, Yang Hyo-Jin 2, Nam Jie-Youn (L); Na Hyun-Jung 0, Han Soo-Ji 0, Kim Su-Ji 0, Moon Jung-Won 1. Oyuna girmeyenler: Kim Yu-Ri. Antrenör: Lee Jung-Chul. 3'lük maçıTayland - Tayvan 3-0 (25-14, 25-14, 25-10)
5.'lik maçıJaponya - Vietnam 1-3 (23-25, 17-25, 25-21, 19-25)
7.'lik maçıKazakistan - İran 3-0 (25-21, 25-18, 25-19) Asya Şampyonası'nın en iyleri:
MVP: Zhu Ting
En iyi pasör: Shen Jingsi
En iyi smaçör: Zhu Ting, Kim Yeon-Koung
En iyi orta oyuncu: Pleumjit Thinkaow
En iyi pasör çaprazı: Zeng Chunlei
En iyi libero: Nam Ji-Yeon
En skorer oyuncu: Kim Yeon-Koung
A Grubu
Çin - Fiji 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
Hindistan - İran 1-3 (25-20, 17-25, 20-25, 21-25)
B Grubu
Tayvan - Tayland 0-3 (18-25, 18-25, 19-25)
Sri Lanka - Honk Kong 0-3 (21-25, 23-25, 22-25)
C Grubu
Vietnam - Japonya 3-2 (16-25, 22-25, 25-22, 25-22, 18-16)
Moğolistan - Türkmenistan 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
D Grubu
Filipinler - Avustralya 1-3 (18-25, 18-25, 26-24, 15-25)
Kazakistan - Kore 0-3 (22-25, 16-25, 22-25)
2. Gün / 21 Mayıs 2015
A Grubu
Çin - Hindistan 3-0 (25-8, 25-12, 25-12)
İran - Fiji 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
B Grubu
Tayland - Honk Kong 3-0 (25-7, 25-6, 25-10)
Tayvan - Sri Lanka 3-0 (25-10, 25-23, 25-10)
C Grubu
Vietnam - Moğolistan 3-0 (25-18, 25-14, 25-13)
Japonya- Türkmenistan 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
D Grubu
Avustralya - Kore 1-3 (11-25, 26-24, 11-25, 14-25)
Kazakistan - Filipinler 3-0 (25-11, 25-10, 25-13)
3. Gün / 22 Mayıs 2015
A Grubu
Çin - İran 3-0 (25-15, 25-9, 25-12)
Hindistan - Fiji 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
B Grubu
Honk Kong - Tayvan 0-3 (8-25, 16-25, 5-25)
Sri Lanka - Tayland 0-3 (17-25, 9-25, 4-25)
C Grubu
Moğolistan - Japonya 0-3 (20-25, 15-25, 11-25)
Vietnam - Turkmenista 3-0 (25-0, 25-0, 25-0)
D Grubu
Kazakistan - Avustralya 3-0 (25-17, 25-14, 25-17)
Kore - Filipinler 3-0 (25-8, 25-7, 25-8) Puan Durumu
A Grubu: Çin 9, İran 6, Hindistan 3, Fiji 0.
B Grubu: Tayland 9, Tayvan 6, Honk Kong 3, Sri Lanka 0.
C Grubu: Vietnam 8, Japonya 7, Moğolistan 3, Trükmenistan 0.
D Grubu: Kore 9, Kazakistan 6, Avustralya 3, Filipinler 0. Not: Fiji ve Türkmenistan şampiyonadan çekilmiştir.
23 Mayıs 2015
E Grubu
Çin - Japonya 3-0 (25-19, 25-14, 25-10)
Vietnam - Iran 3-2 (21-25, 25-17, 26-28, 25-22, 15-12)
Pool F
Tayland - Kazakistan 3-0 (25-11, 25-9, 25-12)
Kore - Tayvan 3-0 (25-12, 25-20, 25-19)
Pool H
Honk Kong - Filipin 2-3 (25-21, 25-18, 20-25, 16-25, 11-15)
Avusturya - Sri Lanka 3-2 (25-22, 25-19, 19-25, 16-25, 22-20) 24 Mayıs 2015
Pool E
Çin - Vietnam 3-0 (25-11, 25-11, 25-11)
Japonya - Iran 3-0 (25-19, 25-19, 25-16)
Pool F
Tayland - Korea 2-3 (25-21, 17-25, 25-18, 19-25, 11-15)
Kazakistan - Tayvan 2-3 (10-25, 22-25, 25-15, 25-23, 14-16)
Pool G
Hindistan - Moğolistan 3-0 (25-18, 25-15, 25-16)
Pool H
Honk Kong - Filipin 1-3 (17-25, 25-27, 25-15, 17-25)
Avusturya - Sri Lanka 1-3 (14-25, 25-19, 18-25, 17-25) Puan Durumu
E Grubu: Çin 9, Vietnam 4, Japonya 4, Iran 1
F Grubu: Kore 8, Tayland 7, Tayvan 2, Kazakistan 1.
G Grubu: Hindistan 0, Mogolistan 0 (Şampiyonadan çekildiler)
H Grubu: Avustralya 8, Filipinler 5, Honk Kong 4, Sri Lanka 1.
26 Mayıs 2015
Çeyrek Final Maçları
Çin - Kazakistan 3-0 (25-13, 25-11, 25-11)
Tayland - Japonya 3-0 (25-16, 25-15, 25-14)
Vietnam - Tayvan 0-3 (18-25, 20-25, 19-25)
Kore - İran 3-1 (25-17, 22-25, 25-17, 25-14)
9-12 Yarı Final Maçları
Hindistan - Filipinler 3-0 (27-25, 25-13, 25-20)
Avustralya - Moğolistan 3-1 (25-20, 24-26, 25-15, 25-19)
27 Mayıs 2015
1-4 Yarı FinalÇin - Tayland 3-1 (22-25, 25-22, 25-10, 25-23)
Kore - Tayvan 3-1 (25-16, 25-13, 23-25, 25-15) 5-8 Yarı FinalVietnam - İran 3-1 (18-25, 25-18, 25-22, 25-18)
Kazakistan - Japonya 0-3 (20-25, 18-25, 16-25) 9.'luk maçıHindistan - Avustralya 2-3 (18-25, 25-16, 25-22, 17-25, 13-15)
11.'lik maçıFilipinler - Moğolistan 1-3 (18-25, 13-25, 30-28, 22-25)
13. Honk Kong14. Sri Lanka Program
28 Mayıs 2015
Final
Çin- Kore 3-0 (25-21, 25-21, 25-21)
Çin: Zhu Ting 22, Shen Jingsi 2, Yang Junjing 8, Zeng Chunlei 11, Hui Ruoqi 6, Yan Ni 6, Lin Li (L). Oyuna girmeyenler: Yuan Xinyue, Yang Fangxu, Zhang Changning, Shan Danna (L), Ding Xia. Antrenör: Lang Ping.
Kore: Le Hyo-Hee 0, Kim Hee-Jin 8, Lee Jae-Yeong 10, Kim Yeon-Koung 23, Park Jeong-Ah 9, Yang Hyo-Jin 2, Nam Jie-Youn (L); Na Hyun-Jung 0, Han Soo-Ji 0, Kim Su-Ji 0, Moon Jung-Won 1. Oyuna girmeyenler: Kim Yu-Ri. Antrenör: Lee Jung-Chul. 3'lük maçıTayland - Tayvan 3-0 (25-14, 25-14, 25-10)
5.'lik maçıJaponya - Vietnam 1-3 (23-25, 17-25, 25-21, 19-25)
7.'lik maçıKazakistan - İran 3-0 (25-21, 25-18, 25-19) Asya Şampyonası'nın en iyleri:
MVP: Zhu Ting
En iyi pasör: Shen Jingsi
En iyi smaçör: Zhu Ting, Kim Yeon-Koung
En iyi orta oyuncu: Pleumjit Thinkaow
En iyi pasör çaprazı: Zeng Chunlei
En iyi libero: Nam Ji-Yeon
En skorer oyuncu: Kim Yeon-Koung