Guidetti, Voleybolu Sevdirmek İçin Yollara Düştü…
Reklam

Guidetti, Voleybolu Sevdirmek İçin Yollara Düştü…

A Bayan Milli Voleybol ve Vakıfbank Voleybol takımı baş antrenörü Giovanni Guidetti, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerinde yaşayan kız çocuklarına voleybolu sevdirmek ve onları bu spor ile tanıştırmak için Eren Holding’in katkılarıyla özel bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

20 Kasım 2018 - 22:13

A  Bayan  Milli  Voleybol  ve  Vakıfbank  Voleybol  takımı  baş  antrenörü  Giovanni  Guidetti,  Türkiye’nin sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerinde yaşayan kız çocuklarına voleybolu sevdirmek ve onları bu spor ile tanıştırmak için Eren Holding’in katkılarıyla özel bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Projenin ilk etabında 18-19 Kasım tarihlerinde Bitlis’e giden Guidetti, beş ayrı okulu ziyaret edip, kız çocuklarına antrenman yaptırdı.

Çok keyifli geçen projenin ilk gününde, Bitlis’in merkezinde bulunan Nurullah Eren Lisesi ve Ziya Eren Spor  Lisesi’ni  ziyaret  edip,  her  iki  lisenin  kız  voleybol  takımına  antrenman  yaptıran  ve  saha  içi deneyimlerini  paylaşan  Guidetti,  ikinci  gün  Mutki  ve  Güroymak  ilçelerindeki  bölgelerin  yatılı okullarında okuyan kız çocuklarıyla buluştu. Gittiği liselerde birer saat voleybol antrenmanı yaptıran deneyimli antrenör, sonrasında çocukların voleybolla ilgili sorularını da cevapladı.

Yıl boyunca devam edecek bu özel projenin ikinci etabı Ocak ayı içerisinde Elazığ’da gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın Etabı’nda 3. Gün Sona Erdi
FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın Etabı’nda 3. Gün Sona Erdi
Şampiyonlar Ligi Erkeklerde Şampiyon Cucine Lube Civitanova!..
Şampiyonlar Ligi Erkeklerde Şampiyon Cucine Lube Civitanova!..