Milletler Ligi Finalleri gelecek 3 yıl ABD’de!..
Reklam

Milletler Ligi Finalleri gelecek 3 yıl ABD'de!..

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), ABD'nin 2019'dan 2021'e kadar olan Erkekler Milletler Ligi Finalleri'ne ev sahipliği yapacağını açıkladı.

10 Temmuz 2018 - 13:51

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), ABD'nin 2019'dan 2021'e kadar olan Erkekler Milletler Ligi Finalleri'ne ev sahipliği yapacağını açıkladı.
İlk kez 4-8 Temmuz tarihleri arasında Fransa'nın Lille kentinde düzenlenen finallerin, ABD'ye taşınmasının başlıca nedenleri arasında, ülkedeki gençler arasında voleybolun popülaritesinin arttırılması ve ABD'yi spor ve eğlencenin zirvesine yerleştirecek spor pazarı yaratmayı amaçlamak yatıyor.
 
Uluslararası Voleybol Federasyonu başkanı Dr. Ary S. Graça:
"ABD'nin en büyük ve en çok konuşulan etkinliklerden birine ev sahipliği yapacak olmasından çok memnunuz. ABD, Dünya'nın en büyük spor pazarıdır ve sporumuzun Dünya çapında büyümesi ve gelişmesi için önemli ticari fırsatlar sunmaktadır. Spor sunumunu ABD'den daha iyi yapabilecek az sayıda ülke var, bu yüzden bizim için mükemmel ortaklar olacaklarından şüphem yok."dedi.
 
ABD Voleybol Federasyonu CEO'su Jamie Davis ise "Amerika Birleşik Devletleri, Dünya'nın en başarılı spor dallarına ev sahipliği yapmaktadır. ABD Voleybolu'nun FIVB ve VNL ile ortaklığı, heyecan, enerji, profesyonellik ve sunum açısından diğer sporlarla eşit bir şekilde voleybol oynamaya yardımcı olacaktır. Voleybolun popülaritesi ABD'de büyümeye devam ediyor, lise ve üniversite düzeyinde kadınlar ve kızlar için bir numaralı spor dalıdır ve son dört yıl içinde % 15 büyüyen, en hızlı ikinci lise sporudur. VNL Erkekler Finaller'ine ev sahipliği yapmak, ABD Voleybolu için büyük bir ayrıcalıktır ve milyonlarca genç insanın katılımına bir aracı olabileceğine inanıyorum." dedi.
 
VNL Finalleri için 2019'dan 2021'e kadar olan tarihler ve yerler, önümüzdeki dönemde açıklanacak.
 
Bu arada ABD milli takımlerı, Erkekler Milletler Ligi'nin ilkinde üçüncü sırada yer alırken, kadın takımı ise şampiyonluğa ulaşırken tarihe geçti.

Kaynak: Ecenur Narin

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” Belgeseli’nin 2. Gösterimi 31 Mart’ta
“Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı”...
Enka Okulları Sporcu Öğrenci Seçimi Duyurusu
Enka Okulları Sporcu Öğrenci Seçimi Duyurusu