Vakıfbank dördüncü kez Avrupa Şampiyonu!..
Reklam

Vakıfbank dördüncü kez Avrupa Şampiyonu!..

Vakıfbank, Romanya’nın başkenti Bükreş’te oynanan dörtlü finalin son karşılaşmasında, ev sahibi Alba Blaj’ı adeta ezerek, BayanlarAvrupa Şampiyonlar Kupası’nı dördüncü kez kazandı. Vakıfbank, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada rakibine şans tanımadı.

06 Mayıs 2018 - 20:36 - Güncelleme: 09 Mayıs 2018 - 10:13

SALON: Sala Polivaleta

HAKEMLER: Mario Bernaola (İspanya), Kari Partiainen (Finlandiya)

ALBA BLAJ: Crncevic (6) 8, Onyejekwe (6) 5, Cleger (5) 3, Salaoru (6) 7, Krsmanovic (5) 2, Barakova (5), Memiş (L- 5), Selime (L- 6), Möllers (5) 1, Malasevic (5), Thomaz (6) 3, Koleva (5) 4

VAKIFBANK: Cansu (7) 5, Gözde (7) 12, Milena (7) 10, Lonneke (7) 14, Zhu (8) 15, Zehra (6) 4, Gizem (L- 7), Kimberly (6), Melis G. (6)

SETLER: 17-25, 11-25, 17-25

Zeki KUBAN

Vakıfbank, Romanya’nın başkenti Bükreş’te oynanan dörtlü finalin son karşılaşmasında, ev sahibi Alba Blaj’ı  adeta ezerek, BayanlarAvrupa Şampiyonlar Kupası’nı dördüncü kez kazandı. Vakıfbank, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada rakibine şans tanımadı.

Vakıfbank karşılaşmaya öyle bir başladı ki, Alba Blaj adetadurup seyretti. Kaptan Gözde servisteyken alınan 7 sayı ile takımımız 9-1 öne geçti ve ilk seti 25-17 galibiyetle tamamladı. İkinci sette yalnız Vakıfbank vardı. Zhu ve Milena’nın smaçlarıyla farkı açan Vakıfbank, sadece dışarıya yaptığı hücumlarla rakibine sayı verdi ve bu seti de 25-11 gibi büyük farkla kazandı. Vakıfbank’ın üçüncü sete düşük tempoyla başlaması, ev sahibi Alba’nın 8-4 öne geçip ümitlenmesine neden oldu. Ancak, Vakıfbank rakibiyle o kadar farklıydı ki, önce 9-9 ile yakaladı, sonra da seti 25-17 alarak Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı.

DÖRTLÜ FİNAL'İN EN'LERİ

En değerli oyuncu (MVP): Gözde Kırdar(VakıfBank)
En iyi libero: Gizem Örge (VakıfBank)
En iyi orta oyuncu: Milena Rasic (VakıfBank)
En iyi smaçör: Zhu Ting (VakıfBank)

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ABDULLAH GÜMÜŞBAŞ
  8 ay önce
  ATATÜRK'ÜN KIZLARI SİZLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER TÜRK SPORUNA VERDİKLERİNİZ İÇİN. Atatürk'ün Kızları Atatürk sizlere hep güven duydu Kadının erkekten farkı yok dedi Baktı uygarlığın tek yolu buydu Erişmenin başka arkı yok dedi
 • NURETTİN DOĞAN
  8 ay önce
  TÜRK SPORUNUN YÜZAKI OLAN BU BÜYÜK BAŞARININ HER KADEMESİNDE EMEĞİ VE HİZMETİ GEÇENLERİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUZ. ÖZELLİKLE VAKIFBANK SPOR KULÜBÜ YÖNETİCİLERİNİ KUTLUYORUZ. BAŞARILARININIZIN DEVAMI DİLEKLERİMİZLE SELAMLARIMIZI SUNUYORUZ, TEBRİKLER.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sultanlar Ligi’nde 14. Hafta Karşılaşmaları Başlıyor
Sultanlar Ligi’nde 14. Hafta Karşılaşmaları Başlıyor
Efeler Ligi’nde 14. Hafta Karşılaşmaları Başlıyor
Efeler Ligi’nde 14. Hafta Karşılaşmaları Başlıyor