BU HAFTA NE OLDU?
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

BU HAFTA NE OLDU?

13 Kasım 2017 - 08:39 - Güncelleme: 13 Kasım 2017 - 09:50

Ben bilmiyorum yani… Menejerim Korhanım sağolsun “ Abi sen çık bi dolaş, başkaları da yazsın, sıkıntı geldi millete..” diyince ben önce bi afalladım tabi.. Baktım araya duayen gazeteci, mayın tarlasında ben sek sek sekerim yazarı büyüğümüz, şirin mi şirin kırmızı gözlüklü Tokgözlü Cengiz abimiz girmiş, (Yazar mısınız? diye  cümle aleme önceki haftalarda haber salmıştık, bi tek Cengiz abimiz ciddiye almış ama olsun.. Alev Abi, hadi abi, gözlerimiz site de kaldı. ) Neyse araya daha önceden yazdığımız 10 KASIM yazısını sıkıştırıp, manşeti geri aldık ama, memlekette ne oldu, nasıl oldu, kim kime ne yaptı? Yalan  yok..Cidden haberimiz yok…

Bu saatten sonra okumasanız da olur. Ama ben yine de devam edeyim..

Akşamın bir saatine biletimizi almışız, havaalanında, hava almadan atlamışız direkt PEGASUS TİRAN seferine gidiyoruz. Çok güzel bir uçuşun bizi beklediğini, kapılar kapanınca anladık. “ İyi akşamlar sevgili yolcularımız, yaklaşık 1 saat 20 dakka sonra Tiran’da olacağız, İyi uçuşlar..” Nasıl yani? İzmir’e mi uçuyoruz, Bu kadar yakın mı? derken tak ikinci anons; - “ Sevgili yolcularımız, sol tarafta İstanbul boğazının 3 incisi köprülerimizi görebilirsiniz, hava açık, görüşümüz 22 km.” - Bu arada  Ekrem Bora sesli kaptanımız, görüntüyü iyi yakalamamız için uçağımızı hafif sola yatırmış durumda..- Valla süper.. Turistik gezideyiz.. İsteyen “ Bak ben 3. köprünün üstündeyim annemmm.. Baakk Arkamdaa..” diye selfi çektirmek isterse ortam hazır yani. Bravo kaptan, adamsın…

Derken

İniyoruz, gümrükten geçerken Arnavutluk pasaport polisi yüzümüz bakıp gülümseyerek Türkçe “ Hoşgeldiniz “ diyor. Bende bir kuruntu oluşuyor tabi anında, tanıdık mı falan diye, ama bakıyorum, alakası yok. Bizim sülaleden değil :-) Herkese böyle davrandığını köşede (arkadaşlar benden sonra geçti o yüzden ) dikizlerken anlıyoruz.

Neyse, hava alanının havalı sahasına çıkıyoruz. Fıırrtt telefon çalıyor.  Menejerim Korhan “ Abi vardınız mı.. iyi misiniz? ” “Evet “  “ Uğur abi de gelecek..” “ Uğur kim olm..?” derken, bir bakıyoruz yanımızda.

10 numara adamlar

Alandan alıyor bizi Uğur kardeşimiz, oteli de ayarlamış zaten. Gidiyoruz, odaya çıkıyoruz, bir üstümüzü örtmediği kalıyor, o kadar içten yani. (sağolassın cnm. kardeşim..)

Akşama maç var, salondayız. Partizani kulübü başkanı Rogert (çok dost olduk sonra) bizi buyur ediyor. İngilizce “ How are you Mr. President? “ falan diye ukalalık boyutunda hava yaparken kendisi, Türkçe  “ İyidir arkadaş, yolculuk nasıl geçti ? “ diyiveriyor. Bu da bize kapak oluyor. İzliyoruz..Maçın başında tam tribün boyunda bir bayrak açılıyor. Herhalde 40 metreye 30 falan. Ortalık mahşer günü, ortamda binlerce seyirci var. İlgi süper. ( Bizim salonları dolduramayanların başkanı Makifüst’e duyurulur..)

Uluslararası marka

Bizim köşe logosundaki gözlükler yeni numara arttırdı ama gözlerimiz daha neler görecek derken bakıyoruz, kadınların formalarının koltuk altı hizalarında kocaman (Aykut değil) değerli sitemizin logosu VOLEYBOLX var. Gurur verici yani. Hanımdan Selpak alınca rahatlıyoruz. Rogert’ e de “ne oldu..?” bakışının karşılığı olarak “ yok bişi.. ortam sıcak geldi, başkan..” lafı söyleyerekten işi idare ediyoruz.

Büyük sorumluluk

Pegasus havayolları sağolsun, boyumuza posumuza bakıp ( “Yok… bu sığmaz ara koltuklara yormayalım adamı..” anlayışıyla) bize dönüş uçağında orta acil cıkış kapısı koruma ve gözetme görevini bahşetti. Hosteslerin ve Hoskeklerin bir ara “ Bakın size kahve ikram edelim, hadi ama.. abartmayın..” demelerine rağmen yolculuk boyunca tabii yapıştık bırakmadık., Uçak kapısında kaptanın “ bravo” diyerek elimi sıkmasını hiç unutamayacağım, yani.. Gerçi benim hanım bana biraz ters baktı ama olsun..

Bağzı şeyler

Eve geldik, hafta sonu ekranlara baktık. Bazı yeni programlar başlamış, ( Evlerde kahve içiyoruz falan gibi)  takdirle ve tebrikle izledik. Sahalarda EDS-GDS sistemlerinin elaleme gösterimindeki “ temas” lafının ortadan kalkmasını, değerli oyuncu kardeşlerimizin “ benden gitti hocam.. evet içerde… file bendeee..” şeklindeki fair play yaklaşımlarını, Dj’lerimizin yokluğunu ve “ Olay yeri girilmez-Görevimiz tehlike - Ben James Bond..Video Bond” müziklerinin çalınmamasını beğendik.. ( sakın yanlış anlamayın DJ’ler ) Antrenörlerde pek şık men in black (Ferhat’ın kulakları çınlasın) olmuş bu arada :-)

Gelelim puan durumlarına…!

Vestel Venüs kadınlar ligi lideri FeneRbahçe’nin puanı 22.845

Efeler (Heeyyytt) ligi lideri T.C.Ziraat Bankası lideri puanı 28.220

Nedir bu..? Küsüratlarla oynuyorlar gibi bir rakamlar yani. Paradan bile 000’ın atıldığı son 10 yıllık dönemde, bu neyin nesi? Borsa mı kardeşim bu..? Baz puan mıdır nedir, neyi ifade etmektedir.? Alınır satılır mı..? Ne yani..?

Bunu ülkemizin değerli medya kuruşlarında, yani Tv-Gazete-Radyo-Dergi-Web mecralarındaki gazetecilerden anlayan varsa beri gelsin. Bknz: Kimsecikler Güzide sporumuzun Liglerinin PUAN DURUMUnu anlamadıkları için yayınlamıyorlar, haberiniz ola.

Uzattık dimi?

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

( Not 1: Menejerim Korhanım bak söylüyorum bu A nokta Kürşad’a dikkat et.. Kafasına göre yazılara müdahale edip, edit yapıyor yani.. Gn.Koord.‘muş olsun. Bir sakıncası yok ama, biz de köşeli yazarız yani.. :=))

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar