GİZLİ DERBİ
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

GİZLİ DERBİ

14 Kasım 2017 - 21:57 - Güncelleme: 14 Kasım 2017 - 23:55

( Not :  Sondan yazacağımı kafadan  söylüyorum..,Anakök’ümüz Alev Abi’miz yazı gönderirse bunu direkt mail’den silin. Hiç mi hiç alınmam. İşittiniz mi? Gn. Koord.’natörümüz, A Nokta Kürşad ve Menejerim Korhanım..? Neyse ben yazayım da, siz bakın bir duruma..)

Fısıldayarak okuyalım ltf… 

- Şiiişşt sakın kimse duymasın derbi maçı var, haberiniz olsun…!

- Hadi cnm… Ne zaman?

- Salı günü…

- Sallanmaz dimi ?

- Yau ne alaka tabii ki Salı sallanmaz, çok eski bir espri yani…

- Eeee

- Akşam saat 6 da…

- Yoook artık.. Millet arabayı sağa çekip mi seyredecek.?.

- Bilmem valla, o vakte koymuşlar…

- Tv yayını var di mi..?

- Evet var. Trt Spor’dan…

- Başka…?

- Ne yani… DÜNYA DERBİSİNİ başkası kim yayınlayacak ki …!

Dünyanın en önemli iki takımı bizim VESTEL VENÜS kadınlar liginde ( Sultan fln. tanımam ben arkadaş, padişahlıkta bitti zaten..) maç oynuyor, bu iş başka ülkede olsa, yer yerinden oynar.. Bu takımların başarılarını ve aldıkları kupaları buraya yazmaya kalsak, sabaha kadar okursunuz. Ama TÜRK SPORUNUN DÜNYA MARKASI olmuş güzide VOLEYBOL branşını ve onun derbisini dünya tivilerine pazarlayamamışız..

Neden mi..? Belli ki, buna kimse kafa yorup ta uğraşmamış,ondan…! ( Kime dediğimi yazmayayım artık, anladınız siz…!)

Nerden mi anlıyoruz?

Şurdan… Bizim Tivi işlerinde epey bir deneyimiz var. (Sonra anlatırım bir ara..) Ondan yani..Bir maç yayını düşününki, maç skoru, oyuncuların isimleri, mola ve set skorları 2. Setin ortalarında ekrana biniyor. Demek ki bu işi yayıncı kuruluşta kimse ciddiye almıyor.. İşin arkasında hangi yetersizlik olduğu anlaşılıyor. Veee uluslararası yayının olmadığı şappadanak ortaya çıkıyor.

Ama

007 sahaya iniyor. N’aber..? EDS-GDS sisteminde tavşan bakışlı antrenör, oyuncu ve kenari yönetimlerin yalan makinasını işte böyle olur olmaz kullanırsanız, duruma İngiliz gizli servisi el koyar, anladınız mı? Bak gördünüz mü adam paraşütle sahaya indi, alayınızı hizaya getirdi…Bu da size kapak olsun..( “Ben James Bond-  Video Bond” müziği tekrar başımıza tebelleş edenlere de ayrıca yazıklar olsun.. Ben bunu mu dedim size eeeyyy, DJ’ler..) Bu 00yedinin hikayesini bilmeyenler tabii bişi zannediyor. 001’den başlayarak bu sayıya gelene kadarkilerin hepsi gazi oldular, gazi edenler de bizim büyük büyük dedelerimiz kimsenin haberi yok,  tabii. Çalın kardeşim hadi bundan sonra, çalın da boyunuzu göreyim…

Milli damada ayıp oldu

Pastaneci Motta, makarnacı milli damadımız Gui’yi fena benzetti yani.. Tatlı mı tuzlu mu derken, damağımıza tatlı ikramı yapıldı. Baktık bir ara Milli damat, ceket, kravat, sonra protez taktiiikk levhalı tabletini yerlere fırlattı. Eee kolay değil tabii, evde bir bebekleri de var. (Allah bağışlasın) Geceleri mama ver, gazını çıkar falan, yorgundu herhalde… Hele bir son set skoru vardı ki, tam antrenman maçı durumu. Sayı hakemlerini kınıyorum…  Bunu skor board’a yazmayacaklardı, ama bir hatadır oldu işte.. :-)

Eczacıbaşı

Soyadının büyükleri bizim de zamanımızda kulüp başkanımız ve patronumuz oldu. Şakir bey’de(Rahmet istedi) bu işten çok keyif alır, maçlarda “ Faruuukkk “ fln. diye bağırırdı. (Onun kim olduğunu Voleybol  tarihine bakanlar iyi anlar  di mi kardeşim..?  Birde Zeki’si vardır, onu da herkes bilir. İyi misiniz beyler..? Slm.Svg.)

Özetle, baktım Kuti’de tribünde. 3. Kuşağın yanında, keyfi gıcır. O da efsanedir yani. 20 cm. sıçrar, her topu sol bilekten çekerek öldürürdü.. Nalan hnm. ‘da (hala mejener di mi o..? ) alınmasın, her ikisinin de camiaya çook emekleri vardır. Gün bugündür, sevinin. Kolay değil VolleyBank’ı  (Yanlış yazdım Vakıfbank’ı) böyle geçmek..

“ Magandalık ” Irsi mi?

Kadınlar bizden tırsi mi? Grup Vitamin vardı bizim zamanımızda. Böyle bir şarkıları çalınırdı. Evet aynen böyle işte.. Yeşilyurt- Bahçelievler maçında, değerli sitemizin manşetinde fotoları ve detaylı haberi yer alan, Makifüst’ün de açıklama yaptığı durumla ilgili, bunu yaşatanlara tırnak içindeki ilk kelimenin kapak olmasını ve suratlarında patlamasını dilerim. Bu kadar.. :-/

Hepinize  ( bu son bölümde adı geçen herifler hariç)sevgilerimle.

Eski Voleybolcu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar