YAZAR MISINIZ?..
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

YAZAR MISINIZ?..

11 Ekim 2017 - 10:21

Bizim siteye bakıyorum, kırmızı gözlüklü şirin yan selfisi altında en son değerli Cengiz Tokgöz abimiz, “Bu madalya altın kadar değerlidir” diye yazmış. Bizimde zamanında elimiz topa değdiğinde, sahalarda zıp zıp zıpladığımız parkelerde - o zaman şimdi ki gençleri havaya fırlatan gerflor yoktu-  onun gazetede verdiği yıldızları sayar, alıp saklardık. O kadar büyük bir Voleybol yazarıdır kendisi.

Sonra bakıyorum, kim olduğunu bilmediğim, bizim gibi gizli bir  Sancak Alabanda İngilizce başlık atıp “ Apprentice and Master “ demiş, sonuna da ünlemi eklemiş. Çırak ve üstat muhabbetini de güzel özetlemiş. Arada bir de, ritüele göre “kalfa” vardır ya, konumuz bu değil diyelim ve geçelim. Pek güzel güzide sporumuzun dünya ahvalini anlatmış, “bu kadar kafaya takmayın, işinize bakın, akıllı olun” demiş.

Sitemizde köşe yazarları olarak, 2-3 gün sonra gündemden düştüğümüz, menejerim Korhanımın bizi alt köşelere şutladığı ( bu da kapak olsun.. :-) bir bölüm var. Dikkat ediyorum, Alev Anakök abimiz -  ki gerçek bir duayen ve bir bilendir, saygılarımla - en son yazısını 04 Mayıs ikibin onaltı da yazmış. (!) Abi nerdesin yani?

Derken Hakan Kayhan kardeşimi yakalıyorum, pek hülyalı bakışların altındaki bir fotosunu takiben, “ Voleybol’da hanedanların yıkılışı” adlı yazı dizisini başlatmış... gibi görünse de ardı gelmemiş. Tarih 13 Nisan ikinbin onyedi.  O vakitten bu yana nerdesin kardeşim?

Sitede kazı yapmaya devam edersek, “Sırma Üç, Abdullah Gümüşbaş, Zeki Kuban, Nurettin Doğan”, yazıları da bir sisli  dönemden kalma ki, tarihlerini yazarsak, hep beraber “ yok ben hatırlamıyorum yani..” diyebiliriz. Sonuçta ayıp ederiz ama olsun. Bir de M.Korhan Gün’ün yazısı var ki okuyunca duygulanmamak olası değil.

Hayal bu ya

Lafı uzattık milletin vaktini harcadık ama, mesela diyorum ki, sol kolumuz Neslihan, FIVB Men in Black Ferhat, son yılı elinde bavul havaalanlarında geçiren, bir dönemin süper solağı ve Eczacısının kaptanı “Kuti”, Milli Damat “Gui” mesela.. En sonunda demiş ki “ ben de bir Arsen Wenger olmak isterim... falan..”.  Güzeeel iddia etmiş. Tebrikler...

Ya da en efelerde milli gururumuz Emreee Suuuubaaşııı...Daha sonra aklıma gelmişken;.. Kum voleybolu CEV temsilcisi ve de As Başkanı soğuk nevale Özkan örneğin. Ya da pek değerli “ Meto” (şimdilerde SportsTV –Eski lakabını söylemem, söyleyemem.. ;-),  Naci Bayamlıoğlu başkanlar, ve de yeni başkan Makifüst.

Neden yazmazlar? Neden fikirlerini paylaşmazlar?

Ya da şu andaki kulüp başkanları, baş antenörler, idareciler, menejerler...Ha keza..

Ne şimdi bu?

Ben biliyorum ki bu sitede boyna slaytta dönen, foto, video, maç istatisti ki, yok bilmem maç sonucuna katkıda bulunacak, herkesin konuştuğu, görüşlerini paylaştığı, hatta bizim gibi         “ hariçten gazel” okuyanlara, “ anlat anlat hayat sana güzel, bak bakalım biz neler yaşıyoruz..” çekecek, aslında olanların gerçeklerini ve düşüncelerini anlatacakları bir ortam olur yani.. Bir tür Britanya’nın başkentindeki Hyde Park benzeri... Özgür paylaşım ortamı... Olur mu?

Ne dersiniz?

Yok ben yazamam, sizin oraya da hiç göndermem diyenlere bir çağrım olacak. Zaman çabuk geçiyor, bakın mevsim sonbahara geldi bile. Sizin bizim falan yok arkadaşlaar. Yazın gönderin. Güzide sporumuzun takipçilerine fikirlerinizi, eleştirilerinizi, eleştirenlere yanıtlarınızı okutun. İşiniz gücünüz var biliyorum (bizimde var, ne olacak!) ama arada sırada vakit ayırın derim. Hadi..

Hepizine sevgilerimle

Eski Voleybolcu

( Not: Para mara yok haberiniz olsun.. VoleybolX reklam vermeyenlerle de geçiniyor.. Sıkıntı yok yani ; - ))

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar