Bugun...
VOLEYBOLU BİR DEĞİL BİRKAÇ BASAMAK YUKARI ÇIKARTACAKLAR


Tayyar Sümen
info@voleybolx.com
 
 

Takım sporlarında en başarılı olan voleybol ülkemizde hız kesmiyor. Ligler bitti, akabinde milli takım maçları başladı. Milli takım maçları bitti, arkasından ligler start aldı. Şimdi de Avrupa kupalarının ilk hafta maçları oynandı. Kısaca voleybolda dur, durak yok.

Bu arada Voleybol Federasyon Genel Kurulu da yapıldı. Üç dönemdir Başkan Vekilliği yapan Mehmet Akif Üstündağ tek başına katıldığı seçimde bütün üyelerin oylarını alarak yeni dönemin başkanı oldu. Birkaç kişi dışında yönetim kurulunda değişiklik olmadı. Erol Ünal Karabıyık ve Özkan Mutlugil yönetimindeki kurul ile Üstündağ federasyonu 4 yıl yönetecekler.  Hayırlı, uğurlu olsun.

Geçmiş yıllarda başkanlık yapanların hepsinin de Türk Voleyboluna büyük katkıları oldu.  Son dönemlerde ise Prof. Dr. Hüsnü Can, Ahmet Gülüm, Erol Ünal Karabıyık ve Özkan Mutlugil ile voleybolumuz tavan yaptı. Buna kulüplerimizin de büyük katkısı oldu. Başta Eczacıbaşı, Vakıfbank, Fenerbahçe, Galatasaray Halkbank, Arkas ve Ziraat Bankası ile diğer kulüplerimizin Dünya ve Avrupa kupalarında aldıkları başarıları gösterebiliriz.

Voleybol Federasyonu önceleri yoksulluklar içerisinde çalışmalarını sürdürdü. Bir tarafta maddi olanaklar, diğer tarafta salon sıkıntıları ön safhadaydı. Önceki dönem Federasyon Başkanı olan Erol Ünal Karabıyık ile Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa’da yapılan tesislerle salon ve maddi sıkıntılar giderildi. Özkan Mutlugil’in başkanlığıyla da her yönden en voleybol başarılı federasyon oldu.

Yeni Başkan Akif Üstündağ ve ekibi üç dönemdir görevde. Şu anda tesis ve maddi olarak sıkıntıları yok. Bir elleri yağda, bir elleri balda.Voleybolumuzun ve kulüplerin her türlü eksik ve sıkıntılarını biliyorlar. Fabrika voleybolu ile de yurdumuzun her köşesine voleybolu yayıyorlar.  Yapacakları 4 yıllık görevde şu anda aldıkları voleybolu bir basamak değil bir kaç basamak daha yukarı çıkartacaklar. O kadar!

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

2016 - 2017 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde hangi takım şampiyon olur?


YUKARI