KISA ve ÖZ


Sarısı turuncu,

Kırmızısı mor,

Göğsünde  AY YILDIZI YOK !

Vallahi bunların hali zor…

Kimden mi bahsediyorum, malum Hasnun Galip çocuklarından.. Birazcık nostalji yapalım mı?

Eee hadi o zaman…

Lisenin arkasında küçücük bir salonları vardı, gider maç yapardık. Topu 3 metreye vurursan duvardan dönüp tekrar senin eline gelirdi.  Ortalık cam çerçeve.  Işıl ışıl bir salon… Gündüz maç ya da antrenman yapsan gözün kamaşırdı. Rahmetli Paidar demir ile çook cenk etmişliğimiz, vardır. Havada döner, smaç vurur, bloktan gelen topa plonjon yapardı. Biz de Eczacı olarak, başa belaydık yani. Antrenman maçında bile yenilmezdik. Enver abimiz ki -şimdilerde gerçekten zor durumda- davudi sesiyle maça müdahale ederdi. Burası kurtuluş savaşında 2 dönem mezun veremeyen, on beşlilerin yani genç liselilerin, vatan savunmasındaki şehitlerin okulu Mekteb-i Sultanisi idi. Sonradan bulunduğu semtin adını aldı.  Galatasaray oldu…

Ammaaa bu sene, bunların peşini bırakmayacağım. O AY YILDIZ formalarına dikilene kadar, bunlara gıcığım. Haberiniz olsun. İplik ve pazara çıkışınız bendee….

Oh oolsunnn..!

Hem erkek, hem de kadınlarda bu haftayı tek set alarak geçtiler. Oynadıkları Voleyboldan zaten bir cacık olmaz. Hele güneyli ailenin, göbekli kenari yönetimindeki bir kadın takımları var ki, kendi Teve’ lerinden maçlarını seyrettim. Halleri pek fena. Alev (Anakök) abimizin maçtaki yorumlarına saygı ama bu kadınların ne oynadıklarını anlayan varsa geri gelsin. Sonuçta 2. Set skoruna bak, rezaleti anlarsın…

Bunların  ceketi yok mu..?

TVF kılık kıyafet-hal ve gidiş yönetmeliğine göre, kenari tayfa sahada ceket ve gömlek ile yer alacak. Tamam mı? Tamam.. da bu kadın takımının teknik kadrosunun durumu ne..? Sol ayağı sağ bacağının üstünde tek kare maç seyreden tıknaz yönetici şahsiyet bunlardan anlar mı..? Anlarsa düzenler mi? Bilmem.

Nedim abiii..!

Yakışıyor mu yani. Milli takımın antrenörü ol, ama kulüp takımın sahaya ne idiğü belirsiz bir forma sponsoru ile çıksın ve de sol göğsünün üstünde AYYILDIZ yer almasın. Ne dersin muhterem, içine siniyor mu..?

O AYILDIZ O FORMAYA DİKİLENE KADAR HM ERKEK HM’DE KADINLARDA her maçı KAYBETMELERİNİ DİLİYORUM   Nokta

Neslihan kardeşimiz

Yani sol kolumuz Neslihan Demir, Kamil’den Güler, ile ilgili önerimizi dikkate alan TVF yönetimine, “ Allah akıl fikir vermiş” diyoruz ve de kendisini danışman olarak görevlendirdikleri için tebrik ediyoruz. Milli takımlara dünyaca ünlü sporcularımızı kazandırmak, ülke imajına her zaman değer katar. Sırada Erkek milli takım olmalı.  Kim mi gelir oraya..? Onu siz arayın bulun kardeşim di mi…? Bana sorarsanız bir ara söylerim. ;=/

FB ‘de durum

Valla Eczacıbaşı Vitra maçını seyrettim. Ne diyim. Terzi’nin elinde biraz toparlanma var. Transfer falan, Şampiyonlar liginde de iyi işler yapacaklar gibi. İyi bir 4 no ile buluşup, kahve içip güzel sohbet edip kafa uyuşması yaşarlarsa bu yılı en azından yurt dışında başarılı kapatırlar. Acıların başkanını da (Ali bey – FB’li değiliz ama biz de üzülüyoruz sonuçta…) biraz mutlu ederler. Adamın başı zaten ayak topu ile belada, bir de uçan top sorun çıkarmasın değil mi yani…!

Kısa ve öz dedik te yine uzattık. Hadi gençler ben kaçtım..

Hepinize sevgilerimle

Eski voleybolcu

(Not 1: Yukarıda adı geçen takım ve yöneticileri hariç. Şükrü abi spor şubede mi hala bilmem ama..? Ordaysa alınsın, değilse kusura bakmasın.

Not 2:  Arkas da kulüp olarak bizim büyüklerimizdendir. Geçen yazıya yorum atan “Sporsever “ kardeşimizin uyarısı doğru ve yerindedir. Oldu sana 5 büyük.)