ANTRENÖRLER DERNEĞİ VE DESTEK HESABI
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

ANTRENÖRLER DERNEĞİ VE DESTEK HESABI

05 Mart 2019 - 10:01

Geçen yazımda Federasyon Başkanı Akif Üstündağ’ın 50 Yıl Spor Salonu’nun adının 60. Yılda değişeceğini söylediğini yazmıştım. Ben “Değer Eraybar” diye ısrar etmiştim.

Herhalde salonun adının değişmesi çok zor. Veya başkanın istemesine karşın, karşı çıkanlar var. Ama benim 45 yıldır tanıdığım Akif Üstündağ, her ne kadar eleştiri olduğunda suratını asıp küsüyorsa da zorlama veya baskıya boyun eğmez. Fakat 60. Yıl da geldi geçiyor, salonda “tık” yok. Oysa Akif Üstündağ, Semih Oktay ve Kurtaran Mumcu’nun çok iyi arkadaşı idi rahmetli Deniz Esinduy.

İlk bölümde Voleybol Antrenörleri Derneği’ni ele alacağım.

Türk Voleybolu’nun unutulmayacak teknik adamlarından biri olan Şaban Bülent Meriç, bu işe soyundu. Türkiye’deki voleybol antrenörlerini tek çatı altında bir araya getirmek için gece-gündüz çalışıyor. İzmir’den yeni döndü, şimdi Diyarbakır, Erzurum ve Trabzon yolculuğu varmış sırada. Voleybolun teknik adamlarının da Meriç’e büyük desteği var. Ama en büyük destek, kendisi de bir zamanlar antrenör olan Federasyon başkanı Akif Üstündağ’dan imiş.

Bu antrenörler derneği için 35-40 yıl önce Kadıköy Altıyol’daki Sultanahmet Köftecisi’nde yapılan aylık yemeklerde temel atılmıştı. Basındaki tek voleybol muhabiri olan ben de çok yazmış, çok destek vermiştim. Allah rahmet eylesin Deniz Esinduy ve İsmail Vuran da toplantıların gediklisi idiler. Enver Göçener, Aritun Hançer, Bülent Meriç, Jeyan Erben, İlbey Soygür, Sami Akgün, Aziz Kalaoğlu, Turgay Karabulak ve bir yığın voleybol emekçisi katılırdı o toplantılara. Heyecan ile bekliyorum, Voleybol Antrenörleri Derneği’nin ilk toplantısını. Şimdiden destek verenler ile emeği olanlara teşekkürler.

Yardım Sandığı

En son örneği Hocaların Hocası Enver Göçener.

Galatasaray’ı 3 yıl şampiyon yapan ve uzun yıllar milli takımlarda antrenörlük görevinde bulunan Enver Göçener, kıytırık bir huzurevinde. Bu camianın ayıbının en büyüğü. Göçener’in tüm yükü Bülent Meriç’in üzerinde. Baştan birkaç kişi masrafları üstlendi. Ama şimdi herkes arazide. Bir de Sırma Üç var destekçilerden. O kadar.

Oysa, nerede Galatasaraylılar Derneği.  Efendim “Derneğin başında Oral Yılmaz var. O da Enver Göçener’i hiç sevmez. O nedenle destek vermez” diyorlar. Galatasaray’a, Oral Yılmaz’a bu yakışır mı. Bu büyük camianın erkek voleybol takımının başarıdan başarıya koşturan Enver Göçener’e son günlerinde sahip çıkması gerek. İşin gerçeği bu saatten sonra altın yatakta yatırsan ne olur.

Bir başka konuya daha değineyim. Liglere 100 kadar kulüp katılıyor. Bırakın her ayı, her sezonda 1000 (bin) lira yardım sandığına kesilse, dünyanın parası eder. Bir yığın da sponsor var. Azıcık da olsa onlardan destek alınabilir. İhtiyacı olan da elegüne muhtaç bırakılmaz. Bu hayır işini federasyon mu yapar, vakıf mı yapar bilmiyorum ama mutlaka yapılmalı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mguray
    1 yıl önce
    Şampiyon yaptığı son senede Galatasaray, şaşkınlık verecek şekilde Enver Hocayı istememiş uzaklaştırmıştı..Galatasaray'dan Enver hocaya yardım gelirmi?

Son Yazılar