BURHAN FELEK DÜĞÜN SALONU
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

BURHAN FELEK DÜĞÜN SALONU

26 Şubat 2016 - 00:53

Bir önceki federasyon başkanının kimseye göstermeden, maketi teşhir edilmeden, yarışma açmadan yaptırdığı Burhan Felek Salonu yalnızlığa terkedilmek üzere.
Kime yaptırıldığı belli olmayan salonda eksik çok. En önemlisi de kullanışsız, asker lojmanı gibi bir yer. Askeriye bile daha modern. Şimdi bu hantal yapı, terkedilmeye mahkum.
Nedeni şu. Fenerbahçe basketbol salonunun yanındaki Metalurji Metro isimli bir salona çıktı. Salon çok kötü. Basına yer yok. Bençlerin hemen tepesinde fanatik seyirci.
Ve Galatasaray da Küçükbakkalköy'deki Taçspor Tesisleri'ne taşındı. Salon ancak idman salonu olur. Galatasaray'ın Vakıfbank maçına gittim. Tribünler tıklım tıklım. Ama tribünden elini uzatsan, voleybolcuya değecek. Küfürün binibipara. Tezahürat kulak patlatıyor. Burada bir Galatasaray - Fenerbahçe maçı oynandığını düşünün. Valla kan çıkar. Kadıköy'ün emniyetini buraya yığsan, önleyemezsin.

Milli maçlar Ankara'da. Bence de orada olmalı. Ama bu arada Anadolu gözardı edilmemeli. Bazı milli organizasyonlar da Ankara dışına verilmeli. İstanbul'da olmamalı. Büyükşehir Belediyesi Ümraniye'de Haldun Alagaş Salonu'nda oynuyor. Eczacıbaşı Vitra Ayazağa'da, Beşiktaş da Akatlar'da. Kaldı mı, tek başına Vakıfbank Burhan Felek Salonu'nda. Onlar da birkaç aya kadar Bağlarbaşı'ndaki modern salonlarına taşınacaklar.
Burhan Felek Salonu düğün salonu mu olacak.

Bence hayır tabii. İkinci veya üçüncü lig maçları burada oynanacak. Bir de takımlarımızın Avrupa maçları tabii. Ne olursa olsun, onca masraf yapılan bu salon bunu hak etmiyor. Eski başkanın ifadesine göre 14 milyon lira harcanmıştı. Gerçi o zamanın başkanı " Federasyon yaptı" demişti. BTGM Müdürü Yunus Akgül de Ortaköy'deki Feriye Lokantası'nda "Parayı biz verdik" diye düzeltmişti. O verdi veya bu verdi. Onca para toprağa mı gömülecek.

BAŞKAN SÖZ VERDİ

Federasyon Başkanı Özkan Mutlugil'e voleybol haberlerinin dünya veya Avrupa haber ajanslarında yer almadığını, CEV sitesindeki Türk takımlarının fotograflarının berbat olduğunu ve maç yöneten hakemlerin de uluslarını listelerde bulunmadığını söyledim. Gerçi buradaki maçlarda da Avrupa maçlarının yöneten hakemlerin milliyetleri yazılmıyor. Herkes birbirine soruyor. Başkan Mutlugil "CEV Toplantısına gidiyorum. Konuşacağım" demişti. Sonucu bekliyoruz.

VAKIFBANK HAK ETTİ

Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun (CEV) Türk takımlarını kırdırma projesi bu sezonda Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra maçı ile gerçekleşti. İlk maçı Eczacıbaşı Vitra kazanacakken, kaybetti. İkincisinde ise sonucu kabullenmiş olarak sahada yer aldılar ve varlık gösteremeden Vakıfbank'ı bir üst tura yolcu ettiler. Bana "Guidetti mi, Caprara mı" diye sorsalar. Guidetti'yi yazarım. Bizi bizden iyi analiz etti. En hoşuma giden tarafı da maçtan önce oynamayacak oyuncuya bile birkaç dakikasını ayırıp gaz veriyor. Ötekisi ise eli cebinde bakıyor. Avrupa'yı kaçıran Eczacıbaşı Vitra, lige asılacak. Orada da Fenerbahçe ve Vakıfbank engelleri var.

VOLEYBOLA SİYASET GİRMİŞ

Voleybol Federasyonu'nda basın ve halkla ilişkiler sorumluluğu zordur. Gür Kut Gürsoy isimli bir kardeşimiz bir yıldır bu görevi başarı ile yürütüyordu. Ancak geçen günlerde işine son verilmiş. Nedenini araştırdım, internet sitesinde paylaşım imiş suçu. Yeni Türkiye'nin demokratlığı bu. Ben de Fotomaç Gazetesi'nden aynı dertten koptum. İnşallah siyasiler insanların kafalarındaki düşüncelere sahip olma çabasından vazgeçerler.

Not: Arada sırada bizim www.mayintarlasi.com'a da bakınız.

Son Yazılar