LİG SONUNDA TURNUVA
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

LİG SONUNDA TURNUVA

01 Temmuz 2014 - 19:52

2 veya 3 devreli finaller olmalı
Koca bir sezonu geride bıraktık. Halkbank ile Vakıfbank ipi göğüslediler. Maçların programları televizyoncuların elinde olduğu için voleybol ekranda alıcı bulamadı. Ve daha da önemlisi tribünler bir önceki sezona göre daha da boşaldı.

Bu sezon tatil döneminde milli maçların çokluğu nedeniyle de karşılaşmalar itiş-kakış oynandı. Kimse tat alamadı doğrusu.

Milli maçlara bakacak olursak, federasyonun davetlisi olarak gittiğimiz Bursa'da Küba ve Çin gibi iki dünya devinin gençlerden oluşan takımlarını izleme fırsatı bulduk. Takımımız hala servisleri petnir gibi atıyor, bloklarda çok açık veriyor ve serviz karşılamaları düzelmemiş. Kaptan Arslan'ın deneyimli oyuncu olarak tek kalışı, bu oyuncuyu hayli sertleştirmiş. Bu takımdan kaç oyuncu çıkar muamma. Uzun oyuncu eksikliğimiz  önemli bir sorun. Ama iki günkü mücadelede takımımız vasayın üzerinde oynadı ve alkışlandı. Bayanların inişli çıkışlı grafiğini, yedek oyunculardan oluşmasına bağlıyoruz. Avrupa hala kendine gelemedi. Ne yaparsak bu birkaç yılda yapmalıyız. Ancak bayankarda da erkeklerde olduğu gibi aşagıdan gelen yok gibi.

Sonuç ...

Milli takımlarımız hep turnuva oynuyor. Yıllardır " lig sonunda play-off olmalı" diye yazıyor ve söylüyorum. Federasyonun takım sayısını çoğaltması ve lig sonunda da 2 veya 3 devreli 4 lü finaller oynatması daha yararlı olur.

Son Yazılar