MUTLUGİL'E YAKIŞMADI
Reklam
  • Reklam
Cengiz Tokgöz

Cengiz Tokgöz

MUTLUGİL'E YAKIŞMADI

29 Ekim 2016 - 10:31

Özellikle bana saygıda hiç kusur etmeyen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, "kamuoyuna" başlığı ile gazete, televizyon ve internetlere bir yazı yollayarak 21 Kasım'da yapılacak olağan kongrede yeniden aday olmayacağını açıkladı.
Özkan Mutlugil'in aday olup olmayacağı kendisini ilgilendirir.
Ancak, Türkiye'nin en hatırı sayılır federasyonun başkanı böyle federasyonun basın komitesi aracılığı ile önemli ve herkesin merak ettiği bir kararı yazılı olarak açıklamamalı idi.
Bayan Voleybol Milli takımı antrenörlüğüne getirilen Ferhat Akbaş'ın haberini de böyle yapmıştı. Basın kurumlarına yollanan bir yazı ile Akbaş'ın başantrenör olduğunu öğrenmiştik.
Oysa, reklama dönük toplantılar basın ile yapılıyor.
Ben Özkan Mutlugil'e bu basından kaçışı yakıştıramadım. Voleybol basında çıksın diye yalnız benim verdiğim savaş çok büyük. O nedenle bu konuda yazma ve konuşma hakkım var. 
Kaç sezon bitti, ligler bitiminde Mutlugil, yine basının önüne çıkmadı. Hep arkada kalmayı yeğledi. 
Oysa voleybolun basına çok ihtiyacı var. Önemli konularda federasyon başkanı basının karşısına çıkıp kamuoyuna mesaj vermeyecek ise ne işe yarar.
Mutlugil'in yeniden aday olmayacağını açıklamasından sonra "Uluslararası federasyonda istediğini aldı" dedikodularına hedef olmaya başladı. Oysa yapacağı bir basın toplantısında tüm bu gibi değişik görüşlere ve eleştirilere yanıt verebilirdi.
 
ÜSTÜNDAĞ TAM İSABET
 
Bundan önceki federasyonda da, Mutlugil federasyonunda da Asbaşkan Akif Üstündağ'ın esas oğlan olduğunu gördük. Üstündağ, Mutlugil'den daha çok voleybolun içinde ve voleybolcunun yanında idi. İşin daha da önemlisi kongre kulislerinde çok söz ve güç sahibi. 
Akif Üstündağ'ın adaylığı söz konusu. Bence tam isabet.
Yalnız öteki asbaşkan Mustafa Ekşi'nin "Bir daha görev almam" dediğini duyduk. Bence bu da yanlış. Ekşi, federasyon ile basın arasındaki iletişimi iyi sağlıyordu. Derdi olan ona anlatıyordu. Akif Üstündağ'ın Mustafa Ekşi'yi ikna etmesi gerek.
Aslında Mutlugil federasyonu görevde olduğu sürede çok iyi işler de yaptı. Yapamadıkları da vardı. Genelde notu iyi. Zaten iyi olmasa idi bugünkü ne yaptığı belli olmayan iktidar tarafından budanırdı. Bu federasyonu bence dünya şampiyonu olan Eczacıbaşı Vitra ile dünya üçüncüsü olan Vakıfbank da rahatlattı. Avrupa Şampiyonası finallerine kalan Erkek Milli Takımı da üzerine ekledi. Fabrika voleybol ve altyapı çalışmaları yapılan iyi işler.
Yine yukarıda da belirttiğim gibi, Özkan Mutlugil'in görev süresi için hesap vermesi gerekirdi.
Bu da bir basın toplantısı ile olurdu.
Özkan Mutlugil'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Yeni gelecek başkana da başarılar diliyor, basınla iletişimden kaçmamasını temenni ediyorum.
 
Çünkü birbirimize lazımız.

Son Yazılar