2 SAAT 28 DK.
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

2 SAAT 28 DK.

17 Ocak 2018 - 23:18

Olayın hemcinsimizin hafta içinde oynadığı derbi maçından (FB-GS hatırlatayım) farkı sadece 20 dakka eksisi. Olay ne mi? Memleketimizin sınırları içindeki dünya şehri İstanbul’da oynanan KADINLAR Voleybol Süper ligi derbi (ben Sultan fln tanımam, biline..) maçının süresinden de önemli olan kalitesi. Saadettin bey tarafından dünya tevelerine pazarlandığına ( mı acaba..)  inandığım ve de insan evlatlarından milyonlarcasının seyrettiğini umduğum ECZACIBAŞI VİTRA-GALATASARAY HDI SİGORTA maçıyla ilgili vıdı vıdı yapacağımdan ötürü bunu yazdım.

Kamil’i tebrik ederim

Maçın özelinde Kamil diye bir adam var mı..?  Kimdir..? Ne alakası var diyenlerin biraz sonra alınların karışlanacaklarını unutmadan yazıyı okumaya devam etmeleri ricamdır. Bir ara bizim de ofisimizde çayını, kahvesini eksik etmediğimiz oyuncu- tiyatrocu Kamil kardeşim eşine çook iyi bakmış, beslemiş, koçluğuna dahil olmuş belli ki. Maçın sunucusu tarafından % 100 yanlış söylenen soyadına rağmen, sol kolumuz Neslihan’ın çaba ve emeğine tebrik göndermek lazım. Ailece derbiye iyi hazırlanmışlar..

Benim adamım

Peluş Tiger yine kenardaydı. Ben diyorum bu maskot uğur getirir diye. Bak ne oldu.? Maçı aldı işte 3-2.  Maçtan önce tribünde gek gek sağa sola gülen, mum suratlı kardeşimizin bir ara yüzüne bir sıkıntı, kenardaki bizim gibi eski voleybolcu menejer hanıma ise bir allık çöktü. 3-0 da eve mi gidip yatacağız derken..Kameralar yakaladı tabii. Ama takımın ruhu bedenine 3. setten sonra girdi de ismi geçen şahısların suretlerine bir ferahlık yansıdı. “ Ohh… V-Care” durumu yaşandı. Sizin anlayacağınız Pastacı Motta yine yaptı yapacağını. Onu al- bunu değiştir-şunu sola sağa çek falan derken, karşı ki Güneyli ailenin kafası yine cacık oldu tabii..

Metin bak ne oldu?

Tesadüfen yakaladım.. Bizim top peşinde 20 yıl koşturduğumuz dönemimizden epey karşılıklı cenk etmişliğimiz bulunan ( hem de taaa yıldız takımlardan beri), sonradan olma Teve’cilerin ikincisi ( ilki hiç mi hiç değildir, pazarlamacıdır, onu da söyleyeyim..) ortaları görür kardeşimizin programında yaptığı yorum doğru çıkmadı yani.. Ne mi derken yakaladım; ( Hem de ekranın sağında, herkesten yukarda bir bar taburesinde yorum yaparken) “bak  bu GS kendi oyununu oynarsa maç üç sıfır, ben söylüyorum…” Süper tahmin Metin..

DJ’ler lafım size

Bak kardeşim, olay yeri müziği yapacaksanız, EDS-GDS incelemeye dolgu malzemesi falan arıyorsanız, size öneririm. Baba metal müzikleri çalın. Bak bakalım o zaman ortam ne hale  gelecek. Öyle ”  Ben 007 James Bond- Video Bond..” falan artık kimse inanmıyor yani. Hele Pink Panther tam komiki şehir… Çal bakalım bir Black metal Megadeth.. Bak hakemler ve de bu işi sulandıran tüm kesimler (antrenörler ve oyuncular oluyorlar) nasıl kendine geliyor..  Hadi bakiiim… :=)

Başka yorumcu yok mu memlekette?

Erkekler maçında, kadınlar maçında, yok bilmem ne televizyonunda, orda burada her yerde, laf ebesi kadrosundan emekli olacak genç yaşta Murat kardeşimiz. Tamam istatistik tutuyor, kulis takip ediyor, onla bunla haşır neşir ama. Yeter yani. Başka gazeteci bu topraklarda yaşamıyor mu kardeşim. Bu ne ya? Bir de bu adamın gazetede görevi falan yok mu? Boşta  mı bu..?

Diyerek geçiyoruz ve bu arada Menejerim Korhanıma hafta içi gelen eleştiri ve de yorumları da kulak arkası etmiyoruz.. Valla hiç kimse kusur bakmasın. 20 yıl, bu güzide sporun terini döküp, 20 yıl ara verip salona bile uğramayıp, şimdiki 20 yılda başlangıç ayarlarına döndükten sonra, aynı tas aynı hamam durumunu görünce dokundurmadan olmuyor bağzı şeylere.

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

(Not: Apdullah abi, sizin iyiliğiniz için yani... İşler iyi gitmiyor orda, sen de biliyorsun durumu.. Öyle genç menajerlerle olmaz o işler, tecrübe lazım…)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adnan Mert Paşaoğlu
    1 yıl önce
    Selçuk bey Apdullah değil... Abdullah diye yazılır. Lütfen özen gösterelelim

Son Yazılar