3 BÜYÜKLER
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

3 BÜYÜKLER

20 Ocak 2019 - 21:26

Ortalama 113 yıllık geçmişe sahip, arasan dünyada sadece İngiltere’de bulabileceğin derecede köklü, azzizz İstanbul’umuzun ilçelerindeki takımların amatör branşlarındaki durumları pek iç açıcı değil. Hoş bunların arasında birinin ayak topundaki durumu da var ya, evlerden uzak, yani. -bunu azzz sonra değerlendireceğiz- Bu branşlara “ amatör” şubeler lafını da kim bulmuşsa ona yazıklar olsun, söylemi devam ettirenlere de ayrıca teessüflerimle. Yılda 3-5 milyon usd dönen yere amatör denir mi.?

Denir..!

Kim der…?  Ayak topunda “ ben birincilik demedim, 1. Lig dedim…” diyen Koçgillerden Ali’nin takımında, yani FB’de denir. Çünkü ortalama bir ayaktopçusuna kenarda otursun diye verilen para o kadardır. Hal böyle olunca da hem erkek, hem de kadın şubede eski başarılar mumla ve de paşagillerden Abdullah abinin menajerliği ile aranır. (selam, saygı abicim).. Ahhh nerde Aziz başkan diyenlerin olduğunu ben biliyorum, dünyanın en ünlü Terzi’sini getirsen de getir, hala bu takıma bir forma dikememesini de açıkça anlayamıyorum. Dikiş makinasında iplik sorunsalı mı var acaba…? Erkeklerdeki durum desen daha fena, vur auta… Ex -millilerle işin yürümediği ayan beyan ortada…

Başkan nerede?

Geçenlerde evde grip olduk yatıyoruz, baktık ayaktopunda kupa maçı var… Tribüne bir kesti ki kamera ALİ başkan orda. Nerede mi? Ümraniye-FB kupa maçında, bilmem ne stadının protokol tribününde… Eeee… Eee si şu..Bugün takımı DÜNYA ŞAMPİYONU VAKIFBANK ile oynadı. Maçtan önce dikkat ettim, hiçbir FB’li yönetici orada yoktu. Oysa başkan bir gelip, hem dünya şampiyonunu tebrik etseydi hem de onun adına birileri bir çiçek verselerdi “ güzel “olurdu değil mi..?

Evet..!

Gelelim göğsünde Ay yıldızı taşımayan, ancak hala Türkiye Cumhuriyeti federasyonlarına kayıtlı görünen, Avrupa’da maçlar oynayan, ancak o maçlarda kendisini “ Team from Istanbul… GESE..” şeklinde tanıtan, ancak hem erkek, hem de kadın şubelerindeki antrenörleri “ HALA MİLLİ TAKIMLARDA GÖREV YAPAN..” kulübe… Sol ayağı sağ bacağı üstünde tek kare bir yöneticiyi kim çizmişse bunlara bilmem ama, ben başkanları “… Cengiz oyununu” hiçbir maçta görmedim… Erkeklerde Halkbank’ı bunları bir güzel benzettiği için gönülden kutluyoruz. Bizi Avrupa’da temsile etmeye devam etmelerini diliyoruz. Sarısı sarı değil – kırmızısı mor – göğsünde ay yıldızı yok - vallahi işi zor şeklinde mani söylediğimiz yukarıda adı geçen takımın da bir an önce…” aklını başına toplamasını “ diliyor ve geçiyoruz.

Nereye..!

Orman çiftliğine. Aziz ağamızın aslanlar gibi yıllardan beri direndiği, bizim de bonservis bıraktığımız takımda erkeklerde durum 1. Lig - yani Ali başkan- seviyesinde iken kadınlarda son dönemde br hırs bir hırs, bir şeyler oldu. Kamil’e söz vermişçesine, kadınlar, önce FB’ye sahayı dar etti. Sonra da Volleybank’a  (ZHU yoktu ama olsun- FB’den daha iyi oynadılar yani..) “ bak şimdi, hesabı kapatıp başka bankaya gideceğiz , haberin olsun..”  şeklinde soğuk terler döktürdü… Aziz ağam ilaç dağıtımından bunlara yeni vitaminler, destekleyici mineral-vitamin takviyeleri mi yaptı bilmem ama BJK’nin kadınları epeyce can yakacaklar belli ki.. Bir de basit hatalardan ders çıkartırlarsa tabii..

Eee sonra..!

Maçları anlatan bir spiker- yani sunucu- kardeşimiz var 2’de1 “ savunma bloğu…” falan diyor. Yau bu nasıl iş arkadaş. Bu yaşa geldik; smaç plaseyi- havuz dublajını-pasör çaprazını- 4 numarayı- asansörü- yatık pası falan bunlara öğrettik te hala bu yanlışı yapanı epeydir görmedik. Bizim M.M.Y’ de efendiliğinden söylemiyor (Ya da ben öyle zannediyorum) böyle bir deyim yok bu sporda. Blok zaten file üstü savunma amaçlı hareket şekli…Benzerlerinden sakınınız…Gençler yanlışı sakın örnek almayın emi…Savunma bloğu diye bir şey yok, aman diyim…

Başlıktaki rakam yanlış olmuş…!

Doğrusu 4 olacaktı..Güzide sporumuz da durum biraz farklı. Bizde kulüpler de, imkanlar da, eğitim de, kültür de, yönetim biçimleri ve sonuca odaklı çalışmalar da çoookk başka yani.. O yüzden de TÜRK VOLEYBOLU ÜLKEMİZİN GURURU.

Bizim büyüklerimiz de değişikler; Kim mi onlar?

ECZACIBAŞI-VAKIFBANK-HALKBANK-ZİRAATBANK.

Ayak topunda milyonlarca Avro-Usd batırıp, “ biz ettik sen etme… yandık bittik” diyerekten, yeteneksiz idarecilerin elinde oyuncak olarak devletin kapısında sıraya giren 3 büyüklere kapak olsun…

Bizim branşımız da, başarımız da ekonomiktir. Alayınıza ders olsun. Nokta.

Hepinize sevgilerimle ( Yukarıdakiler hariç)

Eski voleybolcu

( Not 1; FB= SEPET TOPU kulübü durumuna doğru gidiyor… Yolları açık olsun..

Not 2; Bu arada Abdullah Gümüşbaş abimizin yazısız da Federasyona uyarı olsun… TVF ‘ye önerim; Okuyun feyz alın, değerlendirin, es geçmeyin, bunları görün, kulüplerin morallerini ve de sporumuzun marka değerini düşürtmeyin, emi.. )

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    2 yıl önce
    Arkas 4 büyüklerden biri değil de Ziraat Bankası onlardan biri, öyle mi ? 1 adet Türkiye Kupasından başka bir şeyi olmayan kulüp … Orasını anlamadım.

Son Yazılar