DERBİ OYNANMIŞ GALİBA
Reklam
 • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

DERBİ OYNANMIŞ GALİBA

25 Şubat 2019 - 11:38 - Güncelleme: 25 Şubat 2019 - 11:51

Kafadan belirteyim, bu başlık bizim camiamıza yönelik değildir.  Kimse üstüne alınıp, orasını burasını düzeltmesin. Anlı şanlı, satmayan, bedava dağıtılan gazetelerin ve de bedavadan maaş alıp, ayak topundan başka bir spordan hiiç mi hiç anlamayan spor basınının “ rezalet” durumu ile ilgilidir. 3-4 büyük takımının göğsündeki yıldızların sayısı için “3 mü olsun, 4 mü olsun” diyerekten neredeyse referandum yapacak kadar ortalığı ayağa kaldıran bu necip basında, maç öncesi bizim derbi yoktu.  Bizim derken TÜRK SPORUNUN ve de “ Dünya voleybolunun en önemli markaları olan”  Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra’nın oynayacakları “ gezegenin en önemli maçı” konusunda 3- 5 satır ya yazdılar ya da unuttular.  Şaşırdık  mı..?  Hayıırrrr.. Neden mi?

Şundan

Bu kafalar, bahis oynanan ve de o alanda “ iyi” para dönen, ancak dünya çapında son yıllarda hiçbir başarısı bulunmayan, ikide 1, hem kulüplerde, hem de milli takımlarda, bir teknik direktöre milyonlarca TL para ödeyip gönderen, 10 para etmez oyuncunun,  3-5 aracı ile milyon Avroya kulüplere pazarlandığı bir spor branşının kulu kölesi durumundalar da ondan. Hepinize yazıklar olsun. Sahada yer alan MİLLİ GURURUMUZ OLAN TAKIMLARIMIZIN müzelerine gidip bir bakın da yaptığınız işten utanın. Daha ne diyim ki size…

Maçı anlatan bile “savunma bloğu” diyor

Geçenlerde de yazdım ama 30 yıllık TRT spikeri hala bunu anlamamış, birinden yalan yanlış öğrenmiş, ikide bir “ savunma bloğunda çok başarılı oldular…- bak yine savunma bloğu sayısı” falan diyor. Onun bile aklı hala ayak topunda.. Nerden mi çıkartıyorum?  Şurdan..Utanmasa sahada Vakıfbank 4-3, 2-1 oynuyor diyecek. Bu arada TVF tarafından pek sevilen, kadrolu yorumcu kardeşimiz de bir kez olsun, spikerin kulağına fısıldayıp “ Abi blok zaten  savunmadır..” demiyor. MMY sana diyorum.. Orda mısın..?

Gelelim mi maça..?

Valla iyi olur. Şimdi şunu söyleyeyim ben  teknik direktörlükten, maçın teknik analizinden, yok şu sette bu istatistik olmuş, bu şu yüzde ile oynamıştır dan falan anlamam..Bizim zamanımızda istatistik mi vardı. ? Yani özetle benden maç analizi falan beklemeyin. Bizim işimiz ayrıntıda gizli. :=) “ Bu maçta farklı bir diziliş denedik ama tutmadı…” Hadi yaaa! O maç bu maç mıydı..? Derler adama.

Pastacı Motta Boşkoviç olmazsa acaba ne yapacak? Bu takım ( ki bizim eski kulübümüzdür, sezon başında “ şampiii….” demişliğimiz vardır. ) erken ettiğimiz lafı gırtlağımızda mı bırakacak? Bilmem ama farklı bir diziliş denerken benim tavsiyem, kenardan Nalan hanımı da bir ara sahaya alın yani.  Çünkü ara sıra seti kaybetmek için sokulan pasör, büyük bir ihtimalle ondan daha kilolu yani :-/ Pastacı Motta bile gittikçe zayıflarken, bu kardeşin durumu ilginç bence..!

Bir ara, kamera kenara kesiyor, tırnak yiyenler filan var.. ( yukarıda ki hn. o) Derken, 3. sette fiyüüt düdük. Yan hakem parmaklarını sahaya doğru çevirerek durumu özetliyor.. Ne mi oluyor? “ Pozisyon hatası..” Nasıl yani..?  Bak şimdi..! Aldı mı bizi bir düşünce (anladınız siz onu :-/)

Peluş adamın laneti

Bakıyorum da, benim adamım turuncu Tiger epeydir ekranda gözükmüyor. Ya bunu çekmiyorlar, ya da doğa da siyah panteri buldurlar ya, (Bknz. national geographic channel) onun pabucunu dama attılar. Ne güzel tribünleri renklendiriyordu benim adamım.  Eczacıbaşı Vitra’nın, başkan Faruk beyin bizzat alkışlayan adam olarak yer aldığı “ dünya kadınları ödülünü aldık” klibinde bile yok. Yazık… Olmaz ki..Bir de unuttum;

 Vakıfbank’ı o güzel BANDOSU da yok…

En azından ben TV’ canlı yayınında görmedim..Hani sarı yarım t-shirtli, kafada tenis şapkalı coşkulu bir müzisyen grubu vardı tribünlerde . Onlar nerede.? “ Life is life” falan gibi Nuh nebi’den (Nuh peygamber zamanından kalma) kalma parçalar çalan DJ ile aynı olur mu hiç canlı müzik? Zaten ikide bir benim gıcık olduğum EDS-GDS  “pembe panter-007-görevimiz tehlike” falan çalıyorlar. Bando çalsın bu “olay yeri inceleme” müziklerini kardeşim. Daha güzel olmaz mı..?

5. kim olacak.?

Sezon başında kim derdi ki, bu yıl lige çıkan, yurt dışı turnuvalara uçakta, ekmek arası kaşar ile gidip gelen, kime ne ödenecek, ne zaman ödenmeyecek ama oynatılmaya devam edilecek tadında yaklaşımlar içinde olan takım  bu duruma geldi.?  Öte yandan; ” 2 milyar borcumuz var Allah herkese sabır versin” diyerekten kulübü nasıl yönettiği bizzat kendisi tarafından anlatılan, stadındaki 10.000 koltuğu kendi fabrikasında yapıp kulübüne satan, ancak kendi koltuğunu hala bırakmayan “Orman çiftliği”  takımının bu hale nasıl düştüğünü anlamak için müneccim  ( yıldızlarla meşgul kişi; bir nevi falcı, astrolog yani ) olmaya da gerek yok.

Bunları anlayın bulun demiyorum açıklıyorum: İlk olarak anılan olan THY ‘yi kutluyor, ikinci sırada zikredilen BJK ‘yi ise (Aziz abimiz kusura bakmasın) kınıyorum.

Uzattık mı?

Aaa evet yani sıkıldık..?  Bu ne yaaa, diyorsanız bağlayalım. Artık yüksek irtifada uçuşlara geçen THY’yi ve derbide muhteşem oyunuyla sahasında namağlup Eczacıbaşı Vitra’yı yenen Volleybank yani Vakıfbank ‘ımızı kutluyorum.

Hepinize (bu ayaktopçu gazeteler hariç) sevgilerimle

Eski Voleybolcu

( NOT 1: … “ Vakıfbank’la maç keyfi devam edecek- iyi seyirler..” )

( NOT 2 :  Bu arada erkekler ne yapıyorlar bilmem, maç verilmedi ve ben seyretmedim. Ama göğsünde AYYILDIZI taşımayan takımı da unutmadım, ileride yine ince ince işleyeceğim, Nedim baba haberin olsun. Kurtuluş yok… )

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hüseyin Aktarı
  1 yıl önce
  Mümtaz skor basınımızın (!) bu derbiye gereken önemi vermemesini bir sporsever olarak kınıyorum. Bardağın birde şu tarafı var; Seyirci diye kendi bünyelerinde çalışanları bedava bilet vererek salonu doldurmak pek ilgi çekici gibi olmuyor. Doğal olarak ta, okuyucuyu pek ilgilendirmiyor. Bizim 3 gariban (FB, GS ve BJK); ceplerinden para vererek, kredi kullanarak kurduğu takımların maçları hem seyirci olarak hemde okuyucu olarak daha cazip geliyor.
 • metin kaçmaz
  1 yıl önce
  Bankacılarla holdingçilerin maçında ellerine bedava tutturulan biletlerle salona giren taraftar görünümlü bedavacıların maçını voleyboldan anlamayan spikere anlattırılması ve kadrolu yorumcunun maçı değerlendirmesinin nesine şaşıyorsun eski voleybolcu ağabey?????? kel başa şimşir tarak gidiyoruz işte

Son Yazılar