FENERBAHÇE
Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

FENERBAHÇE

24 Mart 2019 - 14:35 - Güncelleme: 24 Mart 2019 - 14:58

’ye helal olsun…Daha ne diyim ki. Maçı seyrettiniz değil mi? “ Yok valla dışarıdaydık, hava da güzeldi. Bi çıkalım şöyle dolaşalım dedik..” diyenler varsa aranızda, büyük bir olayı kaçırdıklarını, sonradan bir daha arasalar da zor bulacaklarını şimdiden beyan ediyorum. Hatta bu maçı seyretmeyenlere de bizzat tek tek “ yazıklar olsun size..” diyorum da başka bir şey söylemiyorum… Sanki dünya şampiyonası finalini izledik.

Terzi

Beyi de ayrıca kutluyorum. Bu kadar sürede bu takımı nasıl bu hale getirdiğini de doğrusu merak ediyorum. Dünya şampiyonu olan Sırbistan’a ne yedirip içirdiyse, nasıl idman yaptırdıysa, aynısını da Fener’e yapmış bence. Sen kalk daha geçen yıl kumda voleybol oynayan kızı al, kısacık boyuyla bir 4  numara canavarı yap, valla pes..Buz gibi bakışlarla sağa sola top atan sarışın pasörü set 22-22 iken, hatta son sette de bir ara 13-13 iken, yani ateş bacayı fena halde sarmışken, durup durup hop oraya- hop 9 metreye, hiiçç mi hiç çekinmeden 2. Topa plase atıp, karşı tarafa saç baş yolduruyor.. Bu ne yaa..! Birde bir Kübalı var, daha çiçeği burnunda desen kimse alınıp-gücenmez. Sahanın her yerinden kalkıp topa öyle bir vuruyor ki, ölçsen saatte 120 km. falan. Topun ağırlığı olmuş sana 60 kilo. Bu kızı al buradan, efeler ligine koy, vallahi kafa göz yarar. O derece de sert bir smaçör yani. 

Vay arkadaş..!

Dünyaların, kainatın şampiyonunu sen kalk evire çevire yen. Volleybank ta da eksik meksik yok yani, tam takım. Üstelik daha 4. Sette iş bitirecek gibi olmuşken.. 5. Sette de üstelik bir ara 3 sayı geriye düşmüşken. Hem de Milli damat’a ayıp olmasın diye Bahar hanımı da hiç oyuna almamışken. Zaten 3 sette ceket –yelek falan gayet resmi duran Volleybank kenari tayfasının durumu 4. Sette belli oldu. Ceketler fora, gömleklerin kollarını sıva. Bol su çeeekk :=)) 
Oysa karşıda ki terzi bey öylemiydi..? Ağzında çiklet, çiğnedi de çiğnedi. Ceketini filan da çıkartmadı. Hatta ter bile yoktu adamda. Bu arada bu takım böyle oynamaya devam ederse, şampiyonlar ligini alır, haberiniz olsun..

İlk maç

ta da aslında Givova az kalsın pastacıyı eve gönderiyordu ama olmadı. Oh olsun size, göğsünde AYYILDIZI olan benim takımım kazandı ama, bakalım yarın bu hava ne ile FENERBAHÇE karşısında ne olacak.? At Boşkoviç’e şeklinde bir kurgu ile oynayan, o vuramadığı zaman, far görmüş tavşan gibi durup bekleyen bu takım kurgusunun mimarlarını tebrik filan etmiyorum. Şampiyonlar liginden elenmek de zaten büyük bir hayal kırıklığı oldu hepimize…

Canım İzmir

Valla bu organizasyonu yapan, o seyirciyi oraya dolduran, eski takımdaş ve parkedaşlarım Federallere (Yok pardon öyle demeyecektik, söz verdik, geri alıyorum) Federasyonumuza bravo demek lazım. Böyle bir seyirci ve atmosferde oynanınca maçlar, bak ne kaliteli seyirler çıkıyor ortaya di mi.? Yalnız bir eleştirim olacak kendilerine. DJ’in sesini biraz kıssınlar. Ne o öyle..? Lunapark’ta roller costera adam toplar gibi, her iki sayıda bir bağırmalar, çağırmalar, müziğin sesini açmalar falan. Hakem düdük çalıyor, kimse duymuyor. Oyuncular göz temasından anlayarak servis atıyorlar. Olmadı yani..

Final de ne mi olur?

Valla orasını bilmem ama bence final bugün oynandı bitti sanki. Pastacı Motta hem kendinin, hem de takımının kafasını bir ara yine cacık yapıp, karşı taraftaki terzi beyi de işin içine çekerse belki, bir şeyler olur Eczacıbaşı’mızdan. Ancaaak bugün ki gibi bir FENERBAHÇE olursa yarın işi çok zor Vitra’nın.
Bekleyip göreceğiz, ama bir kez daha bu eşiz maçı bize yaşatan başta FENERBAHÇE olmak üzere ülkemizin dünyada ki gururu VAKIFBANK’ımızı da kutluyorum. 
TÜRKİYE LİGİNİN ne kadar değerli bir lig olduğunun da artık herkes (özellikle de necip basınımız) tarafından anlaşılmasını diliyorum.
Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu


(Not: Sevgili gazeteci kardeşler, kameralar devamlı saha içindeki basın masasını çekip durdular, haberiniz olsun..Muhabbetler epey güzeldi anlaşılan, ama biraz da maçı seyredin yani. :=))

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar