HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK (*)
Reklam
 • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK (*)

23 Haziran 2019 - 00:56 - Güncelleme: 23 Haziran 2019 - 01:18

Epeydir yazamadık ya - tatildeydim, menejerim Korhan'ıma da söyledim, rahatsız etme diye, o da aramadı ya neyse :-( ) - baktım ki sitede en son yer alan değerli Abdullah abimiz ve de bizim Cingöz yazdığından beri 1 ay geçmiş, hadi dedim bari fazla ortalık bulanmadan aradan sıyrılalım..
 
Başlayalım mı?
 
Eveet.. 
 
1) Üst liglerden çekilen önemli takımlar tekrar geri gelecek, merak etmeyin sakın.. Onların ekonomik sorunlarına TVF çözüm getirecek. İnanın..
 
2) Yurt dışında bizi temsil eden önemli isimlerimiz daha da artacak.. Kadınlarımız (Neriman-Yeliz-Nefize-Selime ve bir dönem Özge gibi)  daha da fazla dünya takımlarında yer alacaklar. Erkekler ( Aziz-Hüseyin gibi) ise ve tıpkı bizim dönemde olduğu gibi daha çok ülkemizi temsil edecekler.
 
3) Man in Black Ferhat gencimiz- bizim dönemden Nejat kardeşimiz-Adnan abimiz  dünya takımlarında başarıdan başarıya koşacaklar.. Oralarda taktik teknik herkeslere ders verecek, öğretecekler..
 
4) FIVB-CEV'lerde yönetim kurullarında eski parkedaşlarımdan Özkanlarımız, Banularımız, Nilüferlerimiz, dünya Voleyboluna katkı yapmaya devam edecekler, ülkemizi “ başarıyla temsil” edecekler.
 
5) Kadın Millilerimiz DÜNYA 1. LİGİNDE HEP ilk 6 da yer alacaklar, Olimpiyatlara bir kez daha gidecekler.. 
 
6) Erkek millilerimiz tıpkı bugün olduğu gibi ALTIN LİGDE 3 SET VERİP-NAMAĞLUP ŞAMPİYON OLACAKLAR ve 1. LİGE YÜKSELİP, DÜNYADA İLK SIRALARDA YER alacaklar...
 
Devam edelim mi?
 
Hadi...
 
TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU'nundaki tüm  gençler işlerini iyi yapacaklar, güzide sporumuzun çok kişiye ulaşması için çabalayacaklar, DÜNYAYA ÖRNEK OLAN “ FABRİKA VOLEYBOL- VOLEYBOL OKULLARI ve LİSELERİ'ni daha da büyütecekler, ülkemizi BİR DÜNYA EKOLÜ yapacaklar, bilin...
 
Başka..?
 
Sonrası ise “GÜZİDE SPORUMUZUN DAHA DA GELİŞMESİ ve TÜRK VOLEYBOLU”NUN DÜNYA MARKASI OLMASI”.
 
Daha ne isterim ki?
 
Bitirelim mi?
 
Öyleyse şöyle;
 
“Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak (algı) ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. “
 
Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk   
 
Herkese sevgilerimle
 
Eski voleybolcu
 
( NOT: (*) Anladınız siz onu.. ;-)  Hadi Pzt. Görüşürüz.) 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ABDULLAH GÜMÜŞBAŞ
  1 yıl önce
  AVRUPA ŞAMPİYONUMUZ VAR AMA VOLEYBOL EMEKÇİLERİ ZOR DURUMDA EMEK’çilerden yana olan yazarların dizelerinden ilham alarak Voleybol EMEK’çileri Menajerler,T.Direktörler,Antrenörler,Sporcular,İstatistikçiler, Kondisyonerler, Fizyotrapistler,Masörler,Malzemeciler vg. Spor salonlarında karıncalar kadar çok olanlar,bu Sporun büyük bölümünü oluşturmakla kalmayıp Dünyada EMEĞİ’ile yaşanılır kılanlar,nasıl yaşamda hak ettikleri karşılığı alamazlarsa Türkiye’de ve Dünya da hak ettikleri yeri ne yazık ki bulamazlar. Voleybola dönersek voleybol liglerimizin tabanda yer alan kulüplerimizi fazlasıyla ilgilendiren bu husus irdelenmiyor kimse tabanda yer alan kulüplerin sorunları ile ilgilenmiyor. Voleybol medyasına bakıyorsun tavanda yer alan sadece üç-dört takım.liglerde yer alan diğer takımların Teknik adamları ve Sporcularının çoğunluğu kan ağlıyor.Tabanda yer alan takımlardaki teknik adamlar ve sporcular da tavanda yer alanlar ile aynı işi yapmıyor mu ?.Bazı Kulüpler Voleybola büyük yatırımlar yapmıştır. Tesisler güzelleşmiş, Voleybol daha popüler hale gelmiştir. ama bazı acı gerçekleri unutmaktayız.Ülkemizin çeşitli Voleybol liglerinde yer alan kulüplerde sözleşmeli olarak profesyonelce görev yapan teknik ve İdari kadrolar ile sporcuların yapmış oldukları sözleşmelerinin Türkiye Voleybol Federasyonunun garantör; (güvence veren ve bunu gerçekleşmesini gözeten kimse kuruluş ya da devlet) olmasına ve TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU'nun talimatnamelerinde de yer almasına rağmen, bazı Kulüplerin söz konusu emekçilerin sözleşmelerinde yer alan bedellerinin liglerin bitmesine rağmen bu güne ödenmesi gereken bedellerinin ödenmediği görülmektedir. Federasyonumuz büyük bir önem arz eden ve görevlerinin içerisinde yer alan bu husus hakkında gerekli yasal uygulamalara bir an önce başlanılması. (örnek;EMEK’çilerin bedellerini ödemeyen Kulüplerin yeni sezonda lisans işlemlerinin yapılmayacağı) ilgili kulüplere duyurulması gerektiği inancını taşımaktayım. Saygılarımla, Abdullah GÜMÜŞBAŞ (ÇALIŞANIN HAKKINI TERİ SOĞUMADAN VERİNİZ. (Hz.SAS. Muhammet)
 • ABDULLAH GÜMÜŞBAŞ
  1 yıl önce
  VOLEYBOL FEDERASYONUMUZU ACİLEN BU GÖREVE DAVET EDİYORUM. DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ VAR AMA VOLEYBOL EMEKÇİLERİ ZOR DURUMDA EMEK’çilerden yana olan yazarların dizelerinden ilham alarak Voleybol EMEK’çileri Menajerler,T.Direktörler,Antrenörler,Sporcular,İstatistikçiler, Kondisyonerler, Fizyotrapistler,Masörler,Malzemeciler vg. Spor salonlarında karıncalar kadar çok olanlar,bu Sporun büyük bölümünü oluşturmakla kalmayıp Dünyada EMEĞİ’ile yaşanılır kılanlar,nasıl yaşamda hak ettikleri karşılığı alamazlarsa Türkiye’de ve Dünya da hak ettikleri yeri ne yazık ki bulamazlar. Voleybola dönersek voleybol liglerimizin tabanda yer alan kulüplerimizi fazlasıyla ilgilendiren bu husus irdelenmiyor kimse tabanda yer alan kulüplerin sorunları ile ilgilenmiyor. Voleybol medyasına bakıyorsun tavanda yer alan sadece üç-dört takım.liglerde yer alan diğer takımların Teknik adamları ve Sporcularının çoğunluğu kan ağlıyor.Tabanda yer alan takımlardaki teknik adamlar ve sporcular da tavanda yer alanlar ile aynı işi yapmıyor mu ?.Bazı Kulüpler Voleybola büyük yatırımlar yapmıştır. Tesisler güzelleşmiş, Voleybol daha popüler hale gelmiştir. ama bazı acı gerçekleri unutmaktayız.Ülkemizin çeşitli Voleybol liglerinde yer alan kulüplerde sözleşmeli olarak profesyonelce görev yapan teknik ve İdari kadrolar ile sporcuların yapmış oldukları sözleşmelerinin Türkiye Voleybol Federasyonunun garantör; (güvence veren ve bunu gerçekleşmesini gözeten kimse kuruluş ya da devlet) olmasına ve TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU'nun talimatnamelerinde de yer almasına rağmen, bazı Kulüplerin söz konusu emekçilerin sözleşmelerinde yer alan bedellerinin liglerin bitmiş olmasına rağmen bu güne ödenmesi gereken bedellerinin ödenmediği görülmektedir. Federasyonumuz büyük bir önem arz eden ve görevlerinin içerisinde yer alan bu husus hakkında gerekli yasal uygulamalara bir an önce başlanılması. (örnek;EMEK’çilerin bedellerini ödemeyen Kulüplerin yeni sezonda lisans işlemlerinin yapılmayacağı) ilgili kulüplere duyurulması gerektiği inancını taşımaktayım. Saygılarımla, Abdullah GÜMÜŞBAŞ (ÇALIŞANIN HAKKINI TERİ SOĞUMADAN VERİNİZ. (Hz.SAS. Muhammet)

Son Yazılar