KGM BÜLTEN
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

KGM BÜLTEN

05 Kasım 2018 - 04:02

“ 03.11.2018 itibariyle durum;
 
- TEM Otoyoluna bağlantılı Selami Ali Mahallesi Vakıf Sokak No:8 Üsküdar / İSTANBUL Kesimi arasında üst ligde ilk kez yer alan Kadın Voleybol takımımızın 03.11.2018 günü saat 14.00’te oynadığı deplasman maçı nedeniyle 14.00 – 16.30 saatleri arasında Vakıfbank Voleybol takımı toplam 5 setlik maçta sahasına kapatılarak trafik her iki sahada da karşılıklı olarak akıcı bir şekilde sağlanmıştır.
 
- Anadolu otoyoluna bağlı spor salonunda oynanan karşılaşmada, bu yıl süper lige çıkan kadın takımımız ilk sette rakibi karşısında çok üstün ve başabaş bir oyun sergilemiş,  setin ilk sayılarında geride olmasına rağmen 19-24 arası öne geçmiş, daha sonra da rakibinin pas trafiğini kapatarak bloklarla durdurmuş ve ulaşımı bloke edilen rakibimiz karşısında takımımız seti 25-23 ile galip sonuçlandırmıştır.
 
- Sonuçta yol ve set açılmıştır. 1-0
 
- 2. sette değerli Vakıfbank spor kulübünün dünya çapında tanınan yıldız oyuncuları yol ve hava durumunun onlar lehine değişmesi, antrenörlerinin kendilerini uyandırması sayesinde müsabakaya dahil olmuşlardır.. Sahada yapılan değişiklikler ve etkili servislerin atılması sayesinde 19-12 öne geçerek seti 25- 15 kazanmışlardır. Vakıfbank spor kulübü yolu böylece ulaşıma açılmış, trafik her iki yönden de akıcı olarak sağlanmış, maçta eşitliğe gelinmiştir. 
 
- 1-1 
- Ankara - İstanbul yolunun Üsküdar istikametinde Vakıf sokaktaki maçta, takımımız bu kez oynanan sete etkili katılım sağlamış ve maçın ayrılış çalışmaları kapsamında pas ve smaçlarda etkili olarak yoğun karşılıklı sayı trafiği altında, kontrollü olarak setin ortalarında öne geçmesine rağmen, karşı taraftan gelen etkili servislerle zaman zaman geriye düşmüş ancak, çok çekişmeli geçen bir karşılık ile yoldan başarıyla çıkmayı başarmıştır.
 
- Skor takımımız lehine 31-29 olmuştur. Setin yapım çalışmaları 32. Dakika sürmüştür.
- Saat 15.15 itibariyle maçın setlerinde skor TAKIMIMIZIN LEHİNE  2-1 olmuştur.
 
- Daha sonraki setlerde dünyaca ünlü Vakıfbank spor kulübü oyuncuları ve kenari yönetiminin çabaları sayesinde skor 4. Sette 25-13 aleyhimize sonuçlanmıştır. Devamında ise trafik Vakıfbank sahasında akıcı olmuş, seti 15 – 6 olmuştur
- TFV Kadınlar Süper liginde ilk maçını oynayan takımımız böylece 1 puan almıştır.
 
- Takımımızı tebrik eder, yollarının hep açık olmalarını sağlamak için bundan böyle de çabalarımızı devam ettireceğimizi bildirir, tüm maç trafiğindeki takımların da yollarının açık olmasını dileriz.”
 
Valla maçı Sayın Genel müdüre böyle rapor ederler mi bilmem… Ama biri bana sorsaydı, bunu yazardım yani… 
 
Yabancılık çekmeden
 
Lige gelip, çatır-çutur oynadılar ya valla helal olsun…Seyrettiğim 1,5 YABANCILI ama, lige hiçte yabancı kalmamış KARAYOLLARI takımının performansını ÇOOOK TEBRİK ederim. 
 
Tabi maçı kazanan Vakıfbank’a da aynı düşüncelerle yine bir takdir ve tebrik ammaaa.. Milli Damada (bir tek o kızmadığına göre lakabını yazmaya devam edebiliriz…) bir önerim olacak, kadroya takviye şart gibi…Abd liberosunu 4 numara falan oynatmakla işi çözmek zor gibi geldi bana ama, ben bilmem, idarecileri bilir yani…
 
Konuya dönelim mi?
 
Evet…
 
Özet şu; 
 
KGM bu ligde bir çok takımın başını ağrıtır, bazılarını asfalt yapar, bazılarını tali yollara gönderir, bazen de hiç umulmadık bir yol ve güzergah ile rakiplerinin yolunu ve adresini değiştirir, haberiniz ola…
 
Ligdeki takımlara önerim devlet karayollarının takımının tüm işaretleri ve işaretçilerine dikkat ediniz. Karayollarının yer aldığı süper ligde yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülecek olan diğer maçlar ile ilgili daha geniş bilgi için; http://www.karayollarivoleybol.com adresindeki linki ile Karayolları Genel Müdürlüğü danışma Biriminin (0312) 44 99199 numaralı telefonuna başvurunuz…
 
Devletimizin Karayollarında durum bu… 
 
Havayollarında ise nedir..? Diyerekten şimdilik fazla bulaşmadan es geçelim..
Hepinize sevgilerimle
 
Eski voleybolcu
 
(Not 1:, Bknz.: http://yol.kgm.gov.tr/karmucadelesi. Anlayın ne tür bir kurumsal mücadele yani…)
 
(Not 2; Bu arada..Ne alaka demeyin ama…FB ‘de de yakında bir hadise çıkar, şimdiden uyarayım, sonra demedi demeyin...!) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar