KİMİN KUPASI?
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

KİMİN KUPASI?

24 Ekim 2019 - 09:47

Erkeklerde, kadınlardan 3-3,5 hafta sonra oynanan  (her nedense, bunlar daha az yorulup her sene sezon geç başlamayı da adet edindiler yani. Oysa Kadın voleybolu DÜNYA ZİRVESİNDE ama 3. Haftayı devirdi. ) 2019 SPOR TOTO ŞAMPİYONLAR KUPASI’nda oynanan maçta taraflar şöyleydi.
 
Formasının göğsünde, kalbinin üstünde AYYILDIZI var olan Koç gibi Fenerbahçe ile öbür tarafta geçen yıllardan beri benim uyuz olduğum,
 
“Sarısı sarı değil,
Kırmızısı Mor,
Göğsünde AYYILDIZI YOK,
Bundan sonra İŞİ ZOR” nokta
 
Takımı..
 
Kim mi onlar?
Bir gün önce aynı kulübün şampiyonlar ligi kategorisinde , kendi evinde, “ Aaah’lar Vaaah” lar arasında dünya devi Real Madrid’i elinden kaçırmış, formasının önünde, göğüs hizzasının tam ortasında AYYILDIZ TAŞIYAN ayak topu takımına rağmen, bu akşam güzide sporumuzun finaline çıkan  givova’lı Hasnun Galip çocukları.. Süper bir kurumsal kimlik yani...Orda başka, burda kısa boylu kurnazca. Üstelik antrenörleri de Kıbrıs  gazisi ve de Milli takımımızın antrenörü. Bak şimdiden burdan duyuruyorum, bu sezon yeminle bunlarla ilgili bir daha tek satır yazarsam bana da “ eski voleybolcu “ demesinler.  Diğer tüm takımların ve de oyuncuların, sahada “ asker selamı” verdikleri bir dönemde, bu formada israr etmek hangi geri zekalının fikriyse, allah hepinize akıl fikir versin ve “hadi leeennn, nerde oynarsanız oynayın, kupayı alsanız ne yazar..” diyerek geçiyoruz..
 
Ben Kim miyim?
Bu arada, -arada sırada- duyuyorum, “ ben de eski voleybolcuyum, bu yazıları ben yazıyorum” diyenler varmış.. Bir daha kulağıma gelirse ve de tespit ettirirsem, başınız bela olurum haberiniz olsun!  Kimi kastettiğimi onlar anlarlar. Menejerim Korhanım da benim kim olduğunu bilir, yani. Birde yazının sonuna abuk subuk yorum yazan ve de benim laflarımla replik yapanlara da af yok.. Sezonda, çok kasmayın derim. Şimdiden söylemesi.
 
O kim ?
Geçen sene yazdık- çizdik, okuyan 3-5 kişi anladı da, pek kimse kale ( “a”şapkalı- anlamı; ciddiye) almadı ama, ülkemizde ilk kez bir federasyonun maaşlı kadrolu elemanı, üstelik sonradan  olma web sitesi sahibi, aynı zamanda görevli Tv yorumcusu, Tv programı yapımcısı, federasyon basın merkezi yöneticisi, federasyon basın sorumlu yardımcısı, fotoğraf editörü, sevdalı menajer, menajer sevdalısı, herşeyi bilen adamı var.
 
Memeye kim demiştik de inanmadınız. Alın okuyun da aydınlanın bari;
 
“ FOTOĞRAF VE YAZILAR REZALET”
Federasyondan gelen fotoğraflar da çok kötü, kulüplerimizden gelenler de çok kötü. Fotoğraf çeken bir görevliye " Biraz dikkat edin. Fotoğraflar kötü" dediğimde bana "Sence" karşılığını verdi. TSYD Basın Yarışması'nda voleybola birincilik ve birçok ödül kazanan bana dediğine bakın. Çektiğim fotoğrafları usta fotoğrafçılar bile beğeniyor, arkadaş burnunu büküyor. Ne yapacağım, gülüp geçtim.Hele maç yazıları, tam bir felaket. Federasyona Murat Yücekök geldi, inşallah düzelir. Uzun süre federasyondan gelen yazıların ilk cümlesinin sonunda " karşı karşıya geldiler" vardı. Hiçbir estetik, hiçbir yazı uslubu yoktu. Bir de yöneticiler neden siyah punto ile yazılıyor anlamıyorum. Federasyonun basından sorumlu yöneticisi Kurtaran Mumcu, kakara kikiri. İyi arkadaşım ama basın ile gram ilgisi yok. Daha doğrusu sorunlarla ilgisi yok.” Diyor..
(Bknz:  VoleybolX - 17 Ekim 2019 “Voleybol su alıyor.” Başlıklı yazı: -Cengiz Tokgöz-)
 
Cevemedi mi?.
Bir başka kupa maçı da “mutevazi Partizani” takımının Cev Kadınlar -Şampiyonlar-  liginin 3. Eleme turunda, Budapeşte de oynandı. Ne mi oldu? Benim sevgili arkadaşlarımın uğraşıp  durdukları takım maçı son derece çekişmeli ( ya da öyle sandıkları bir maçta :=)) bir oyunla, soyunma- ısınma - maç- duş dahil 85 dk.da 3- 0 kaybettiler. Sağlık olsun. Haftaya oynayacakları maça bakacaklar. Bakmadan önce oynamalarını tavsiye ederim..
 
Çok  mu uzadı?
Evet ya, sıkıldık yanii...  Neyse, Lafın dibini görelim de keselim artık..Hadi herkese iyi saatler olsun..
 
Hepinize sevgilerimle
 
Eski Voleybolcu
 
( Not 1: Olm..Partizani maçını bana gönderdiğin linkten seyrettim. Haberin olsun, Sarı kafaya “ Yeliz paşa” diyorlar, sonra sıkıntı çıkmasın :=!
Not 2:  Bizim memeye kupa yayınında espri yapıyor  ve de “aranılan Vennoya ulaşılamadı diyor”..Yukarıdaki tanımlara bir de “ talkshowcu”  ekliyoruz ve bu laftan sonra tv’nin sesini sonuna kadar kapatıp “ ohhh, eve huzur geldi....” diyerek geçiyoruz.
Not 3: Bu Hasnun Galip takımında “meşhurrr” solak, bu maçta 6 ace atan, bir smaçör gördüm.. Yetenekli bir çocuk...Avrupa şampiyonasında, Milli takım kadrosunda acaba neden yer almadı, merak ediyorum diyerekten bitiriyorum..? )
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih Basal
    10 ay önce
    Not 3: bahsettigin Burutay sakat oldugundan (omuz adelesi yirtilmis) dunku mac sirasinda spiker soyledi

Son Yazılar