KİMİN TAKIMLARI?
Reklam
 • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

KİMİN TAKIMLARI?

15 Haziran 2018 - 22:16

KİMİN TAKIMLARI?

Haftanın olaylarına bakınca milli takımlarda kadınlar ve erkeklerde başarılı bir dönemden geçtiğimizi, ve milli yaz havasının iyi olduğunu söylemek lazım. Kadınlarda Dünya 1. Ligi'nde son 6’ya kalma, erkeklerde ise Dünya 2. Ligi'nde son 3. yani bronz madalyayı boyunlara takma başarısı yaşanmakta. Peki bunlar tesadüf mü? Değil…

FIVB sitesinde TÜRK VOLEYBOLU'nun durumuna bir bakalım mı?

Baktık bile…;

DÜNYADA Üst kategoride;

Kadınlar (Ağustos 2017 itibariyle) Türkiye 12. Sıra

Erkekler (2017 Temmuz itibariyle) Türkiye 27. Sırada

Şimdi sıkı durun;

Dünyada U-23 kategorisinde
Kadınlar (Ocak 2017 itibariyle) Türkiye 2. Sıra.
Erkekler (Ocak 2017itibariyle) Türkiye 1. Sırada. :-=))

Veee devam ediyoruz;

Dünyada U 20/21 kategorisinde
Kadınlar (Ocak 2017 itibariyle) Türkiye 9. Sıra.
Erkekler (Ocak 2017itibariyle) Türkiye 6. Sırada. :-!
 
Dünyada U 18/19 kategorisinde
Kadınlar (Ocak 2017 itibariyle) Türkiye 4. Sıra.
Erkekler (Ocak 2017itibariyle) Türkiye 10. Sırada. :-/

Tabii bunlar 2018 bitince yenilenecek… Anladık di mi?

Özetle şu yorumda bulunabiliriz. “ Federalde Makifüst başarılı..”

Peki ya kulüpler?

Bizim gençlerin yönettiği sitemizde şu tip haberler yer almakta..” ! Seramiksan havlu attı, haklarını Çanakkale’ye teklif etti. Eeee… Çanakkale de dedi ki “ tamam, biz düştük ama yine çıkarız…” Yani Üzeyir’in yaptığı basın açıklamasında özetle “ ben bu takıma emek verdim, haksız yere gönderildim, benden sonra düştüler, ama şimdi bak çıktılar… Ne diyim…!” açıklaması daha da ilginç hale gelmiş durumda.

Devaaammm;

Avrupa şampiyonu Bursa, “ bana kadınlardan ne fayda geldi ki… Artık erkeklere yatırım yapacağım..”  (yan cebime koy onu sen..) gibi garip ve bir o kadar da ilginç bir karar alıp ligden çekilmiş, haklarını Aydın’a devretmiş. Falan.. Eeee Federallerin yetkili menejeri Selim Sırrı Cafecisi de hemen olaya dahil olup 4 oyuncu birden vermiş.

Nasıl mı olmuş bunlar?

Telefon kulisi ile… :-/ Ne mi demek? - Ligden çekilelim ( bi fotoğraf – gibi değil o ) - artık bizden bu kadar - vallahi sıkıntı geldi – şeklinde gelecek yıla “ mecburi” planlamalar yapan bazı kulüpler, birilerini devreye sokup, “…. kurtar bizi” ( o  baştaki …. ‘nın kim olduğunu siz tahmin edin…) Yanıt

“ T A M A M dır. Bizim menejer halleder.” mi acaba…?

İşin neyi mi çıktı?

Geçen hafta TFF (Bu bizim ki değil, Demirören’in ki) Tam 116 kulübe menejerlik sözleşmesine aykırı davrandıkları için ceza kesip incelemeye gönderdi. TVF’ye de örnek olur mu bilmem ama, bu ortamda işin ayyuka çıktığını söylemek ve kayıt altına almak lazım. Lige çıkacak takım, ligden çekilecek takım, alt liglerde küçük bütçelerle mücadele etme hazırlığı yapan takım, eğer federallerin yetkili menejeri ile al takke ver külah oyuncu transferi ilişkisine giriyorsa ve bunu herkes bilip te sesini çıkartmıyorsa, kimi zengin ediyorsunuz siz? , zengin eden kim? , kim kime ortak? “  diye ilgili şahıslara sorarlar.

Ayrıca; kaç tane yetkili ve lisans sahibi menejer var ve bunlar ne vergi veriyorlar…?

Toparlayalım;

Milli takımlar ve kulüpler BİZİM TAKIMLARIMIZ ve sizler Voleybol camiası olarak her şeyin en iyisini ve kalitelisini yapmak için uğraşıyorsunuz. Ammaaa dikkaaaat diye uyarıyorum ve aranızda bahsi geçen durumlarda 3 kağıt açanlar hariç, hepinize sevgilerimle diyorum.

Eski Voleybolcu

( Not: Yorumlarınızı yine bekliyoruz. Çok güzel …. anlaşımlar var. Severek okuyoruz yani... Devammm :=)

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Namyelus
  2 yıl önce
  Okurlarınızın yanıtlayamacağı soruları sormaya neden devam ediyorsunuz ki.O soruların adresi belli diyorsanız onların da sizi yanıtlamıyacağı belli.Sorularınızın yanıtını biliyorsanız yanıtlar mısınız,biz de öğrenelim.Benim size sorularımı da siz yanıtlamadığınız için size bir daha yorum göndermeyeceğim.
 • aa
  2 yıl önce
  Saçma

Son Yazılar