NE DEMİŞ
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

NE DEMİŞ

28 Şubat 2018 - 09:01

Şimdi gördüm değerli Abdullah Gümüşbaş ağbimiz son köşe yazısında “Bu suskunluğu kaygı verici buluyorum”  diye yazmış.

Burdayız abi merak etme.

Bak şimdi neler olacak :-//  başlıyoruz.

 Lavuk ne anlama gelir? (*)

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu Spor Yönetimi Bölümü, Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu Spor Yönetim Bölümü Yüksek Lisan Böl. Özel Öğrencisi eğitimi aldı. Turizm İşletmeciliği Spor muhabirliği ile başladığı meslek yaşamına sırasıyla, Fotomaç, Fotospor , Fanatik gazetelerinde çalıştıktan sonra, Anadolu Ajansı Spor Müdürlüğü görevine getirildi.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. (İBB) Reklam ve Tanıtım Organizasyon Müdürlüğü görevini de yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. (İBBSA) Yaz Spor Okulları Koordinatörlüğü,  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (Ankara ) Spor Uzmanı (Basın ve Halkla İlişkiler Müd.-İşitme Eng. Fed.) görevlerinde de bulunmuştur.

Sporumuzun kimlere emanet edildiğinin ve de Türk Sporunun başındaki belanın yaşayan kanıtıdır.

Özetle girmediği iş, kovulmadığı ortam, tuvaletine gitmediği dam kalmamıştır.

Bu ve bunun gibi heriflerin inanışlarına göre sabi-sübyan erkek ve kız çocuklarına vakıflarında tecavüz edilir, vergi vermek haramdır, Atatürk ‘ün kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ve LAİK REJİMİ acil olarak yıkılmalı ve şeriat geri gelmelidir. 

Hafta içinde bunlardan birisi, güzide sporumuzdaki “ değerli kadın kardeşlerimiz”  için şöyle yazmıştır;

“Bu bankanın (VAKIFBANK) bir de bayan / kadın voleybol takımı var. ‘Filenin Sultanları’ adı altında oynanan Voleybol Ligi Şampiyonluğundan daha da ileri giderek, yabancı oyuncuların yer aldığı takımın Avrupa’da da derece yapması, kimi, niçin sevindirir? Bayan elbette ki spor yapmalı ama, voleybol ve benzeri branşlarda giyilen ‘kıyafetin’, vücut hatlarının ortaya çıkarılmasının nasıl bir izahı olabilir? Dolayısı ile bu ‘bayan’ takım bence yanlış.”  

Belli ki kolonya fazla kaçmıştır.

Dünya markaları hangi ülkede?

Türkiye’de.  Avrupa ve dünya liginde göğsündeki ay yıldızı şerefiyle taşıyan ve mücadele eden takımlarımızı sırasıyla sayalım mı?;

Kadınlarda VAKIFBANK, (seninki)  GALATASARAY HDI SİGORTA, ECZACIBAŞI VİTRA, BURSA BÜYÜK ŞEHİR BLD. Erkeklerde ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, FENERBAHÇE, MALİYE PİYANGO ve ARKAS

Yani şöyle oluyor; sizin ülkeyi ortaçağ karanlığına ve gerici sapkınlığa çekme çabalarınıza karşın memleketin sporu ve spora yatırım yapan değerli markaları,

“  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde”

şeklindeki Ziya Paşanın deyiminden (siz anlarsınız bu eski lafları) özetle “ icraata bakacaksın canım ciğerim”  tanımlaması ile işlerine devam etmekte.

Bunun neden ota bota bulaştığına gelince de; Lafı geçen herife yer veren gazetenin günlük tiraj yani    “ satın alınan gazete” ile internet ortamındaki ratinglerine de değinerek olayı kapatalım ve de kendilerine daha fazla prim vermeden “ hadi cnm..” başka kapıya… “  diyerek işi sonlandıralım.

26 Şubat ilk 20 gazete içinde 17. sırada..Ve sosyal medya ‘da köşe yazarlarının okunması - aynı tarih itibariyle - “ 0 “ raiting.

Şimdi anladık mı şahsiyeti?

Bu lavuk hariç Hepinize sevgilerimle.

Eski Voleybolcu

(Not 1: Bunu yazan herifin adının anılması yanlıştır. Ancak kendisi malum ak-it te yazmaktadır.

Not 2:  (*) lavuk sf. argo 1. Gereksiz konuşan (kimse). 2. Bazı konular üzerinde fazlaca duran, hareketleri ve sözlerinde meymenet olmayan (kimse).

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar