OLMADI Kİ!
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

OLMADI Kİ!

05 Mayıs 2018 - 23:11

Neden mi? İşin içine başka dinamikler girdi de ondan…:-/

Normalde herkesin beklediği TÜRK FİNALİNDE gavurların ( dedelerimiz kurtuluş savaşında düşmana böyle derlermiş) devreye girdiğini SmartSport ekranında hep beraber yaşadık. 

Baştan başlayalım;- (( 

TVF özelinde; Mehmet Akif Üstündağ başkana, -yani makifüst’e- ve de Milli takımlar ve basın ilişkileri sorumlusu yönetim kurulu üyesi sevgili takımdaşım Kurtaran Mumcu’ya, -yani Kuti’ye- önerimdir..Olay ciddidir haberiniz ola…İyi okuyun.. Bu bölümden itibaren çeviri yaptırıp CEV ve FIVB’ye “ SUÇ DUYURUSUNDA” BULUNABİLİRSİNİZ…

Ne oldu savaş mı var?

Romanya’da oynanan şampiyonlar ligi maçları öncesi takımların sahaya çıkış seremonilerinde bir skandal yaşanmıştır. Neden mi? Çünkü;

OYUNCULAR, ROMA’LI ASKERLERİN KILIÇLARI ALTINDA SAHAYA GELMİŞLERDİR. 

Olay hem komik, hem de trajik bir ajitasyondur. 

Düşünen ve uygulayanlar sporda şiddet çağrışımı yapan, organizasyonlar tarihinde “ en kötü ve en taraflı davranış” madalyasını, boyunlarına takmışlardır. 

Bu yaklaşım, hem de bir kadınlar ligi finalinde kabul edilemezdir… 

Hanimiş hakeminiz?

Belli ki güzel ayarlanmış ortam. Akşam yemekler, ortam gezmeleri, şehir turları falan.. Biz voleybolu bırakalı 30 yıl oldu. Bu işler hiç değişmedi, gözlemciler hala gözlemeci . Her 2 maçta da toplam 30 sayı “ ben gördüm, elden gitti sayı ev sahibinin, bak itiraz etti yine cart sarı, bayrağı çekelim devam edelim- balık yiyelim” tadında kararlar hiç mi hiç değişmedi. Volleybank/Vakıfbank maçında, yani son sette ve son sayıda eğer milli damat itiraz etmeseydi yarın 2 takımımız 3. 4. lük Maçı oynayacaktı.

Bana da ders olsun!

Bütün yıl yazdım çizdim, bu EDS-GDS güzide sporumuzun başına bela, maçı robot mu yönetecek dedim… Ama anladım ki böyle zamanlarda şartmış.. Çiğ süt emmiş insan evladına kamera izletmek lazımmış… Bak THE ONE & ONLY GÖZDE ve ÖZDE KIRDAR 5. Sette 15-14 sayısında, son smacı çaktı ve koskoca dünya markası takım bir parmak dokunuşu ile finale çıktı. Bunu kim gördü? EDS-GDS. Hakeme kalsa iş başka sayılara bağlanmıştı. Anladınız siz tabi onu…

Diskoda mıyız?

Finallerde rezaletler bunlarla kalmadı… Taak mola oluyor… Ortamda ışıklar loş ta. Romantik bir atmosfer falan. Sanırsın ki sahaya direkt rulet masası indirilmiş, millet 12- 35- 9 falan fiş atıyor… Arkada dans eden bir bal arısı tipli şişman animatör var (bizimkilerin yanında shit yesin) bandomuzun sesini bastırmak için bir sunucu avaz avaz bağırıyor. Üstüne üstlük slonda wi-fi çalışmıyor. Basın dahil herkes cep telefonuyla intrnete bağlanma peşinde..

Nedir bu telaş ? 

Görmemişin Şampiyonlar ligi final4’u olmuş işi abartmış yani. Gençliğimizden biliriz;  Rumen gece yaşamı iyidir de, ortamda spor yapılıyor, üstelik kadınlar sahada oynuyor, haberiniz var di mi? Sonuç ne oluyor, rezalet bir TV yayını yaşanıyor, ortamda göz gözü görmüyor..

GS’de sakata geldi

Tıpkı FB gibi…Şükrü abimiz kızmasın ama, dünya starını sen en önemli maç döneminde oynatamıyorsan, buna ne denir bilinmez. Normalde “o” olsaydı finaldeydin be abi. Tamam herkes iyi niyetli, parasız pulsuz idare ediyor da. Bunun menejeri yok mu?.  Nasıl oluyor bu işler yani..?

Yarın ne olur?

Kafayı takmayın, yatın uyun, güzel bir kahvaltı yapın, içiniz ferah olsun.. Vakıfbank (yani aslında dünya şampiyonu da kimsenin benim gibi istediğini yazma ve yorumlama özgürlüğü olmadığı için söyleyemediği marka)  final de bu Romenleri cacık yapar, ama gerçek şu ki  bu Gs’ yi de İtalyanlar pizza yapar. 
Umarım ilki gerçek olur, ikincisi ise yalan.

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

(Not 1; Menejerim Korhanım, federallerin kadrolu yorumcusu ile instagramda fotoğrafın var, ama kendisine söyle burada maçları yeni kadrolu Gökhan’ım Telkenar’ım ( Olm.. iyimisin sen..? Ne zamandır hep instagram’da like durumu…Bir ara görüşelim artık,  bak Murat’ta KanalD’ye başladı ;-) ile benim pek tanımadığım- sesi biraz garip geliyor bana ya neyse- BK yorumluyor haberi olsun.. Özet pabuç ve dam durumu yani.. :=))

Not 2; Federallerin zaten morali bozuk, daha fazla yüklenmeyelim ama, Mersin’deki Kum voleybolu organizasyonunda tam bir tiyatro yaşanıyor, gelişmeleri yarın finalden sonra anlatacağım..Teaser; Yazık etmişler Güldeniz’e diyelim ve geçelim.. )

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar