ROBOTMUYMUŞ EFENİM (*)
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

ROBOTMUYMUŞ EFENİM (*)

14 Ocak 2018 - 09:21

Şimdiden söyleyeyim, federallerin bu sezon en büyük başarılarından biri olan, açık ve şifresiz Tv yayınında güzide sporumuzun maçlarına yer verilmesi ve sürdürülmesi nedeniyle kendilerini kutluyorum. (hep kapak çakacak  durumumuz yok herhalde. İyiyise iyi yani... :-) Kötüyü birazdan anlatacağız..)

Özetle özel uçağımız, herhangi bir maça davetli olmadığımız ve sponsorumuz olmadığı için (Menejerim Korhan duydun di mi.. :=)) maçları vatandaş modunda, TV yayını varsa yazacağız, yoksa işimize bakacağız.

Anadolu derbisi

Dünyada JEOPARK adı ile başlayan tek takım olan KULA BLD.-İNG BLD. MAÇI ile başlıyoruz.

Maçın  oynanacağı salonda tribünler full dolu. Unesco tarafından dünyada Jeopark olarak ilan edilen güzel ülkemizin, yani Türkiye’nin -aslında gizli reklam içeren yerli ve milli içkimizin adının kullanıldığı- Erkekler süper ligi karşılaşmasının yayınındayız.

Tribünlerde seyircilerin arasında cepkenli, yelekli, kafada özel şapkalı bir abimiz tribünleri coşturmakta. Set ve mola aralarında “ İzmir marşı “ ve “ Mehter marşı” çalınmakta. Memleketi ayırıp bölmeye çalışanlar kapak olsun.

Seyirciler “Tv yayını var. Ayıp olur bağırmayın derken,” takımın iyi oynamasını ve sporcuların, sayı aralarında “ haydi eller havaya” şeklinde yaptıkları ateşlemeleri ile 2. Setten itibaren havaya girmekte ve salon şenlik yerine dönüşmekte.

Maçın oynandığı salonda EDS-GDS sistemi gibi sonradan uydurma görüntülü video sistemleri bulunmadığından, sporcular “ yok biz robot değiliz” şeklindeki yaklaşımlarıyla örnek olmakta. “ Benden gitti hocam, evet elden, içeride..” derken fairplay örnekleri sergilemekte.

Maçı kazanan JEOPARK KULA BELEDİYESPOR  Anadolu Derbisinde yendiği rakibi İNEGÖL BELEDİYE SPOR’u ve sporcularını kapıya kadar uğurlayıp, “ geçmiş olsun, sizde bizi orda yendiniz, hadi üzülmeyin..” demekte.

Gelelim günün diğer gelişmesine...

İstanbul’da bir derbi

Dünyada en uzun süre gazetecilik yapmış bulunan ve en yaşlı gazeteci sıfatıyla vefat eden Burhan Felek salonu yayın başlangıcında bomboştu. Sonradan anladık ki FB taraftarı kale arkasında konuşlanmış. Kameralar açıldı da gördük. Diğer yerler pahalı da, buralarda oturmuyorlar acaba dedik. Sonradan hakem arkasına pankartlar falan açılınca işi anladık. Aferin dedik. Hele önde bir taraftar ablamız vardı ki, sahaya el kol sallarken gördük. Oyuncularla da arada sırada göz göze gelip  “hadi olm... hadiii...” dediğini gördük..

Kulüp başkanları tarafından hiçbir maçlarına gelinmeyen, 100 küsür yılı devirmiş, güzide sporumuzun tarihinde temel taşları olan 2  takımımızın, sezon başı yapılan açıklamalardan anlaşılacağı gibi “ kapatsak ta kurtulsak bunlardan..” tadındaki kulüp yönetimi yaklaşımlarına karşın 2 Saat 48 dakka muhteşem bir derbi izledik.

Nedim abinin gerçek SARI KIRMIZI renkli kravatının da da nasıl bir mesaj olduğunu kayıt ettik.

Hatta aralarda çalan Kıraç’ın FB marşını oyuncularına da dinletmesine dikkaatt kesildik.

Nedim abimiz renkli adamdır. ( Baba beni bir transfer edemedin şu Gaassaraya zamanında, Ahmet taş koydu ben biliyorum..:-)

“ beş parmak dağlarındayız, çıkartmanın 2. Günü... Pat  paraşütle atladım dağdan.. Aşağı indim.. Baktım asker sağa sola konuşlanmış.. Hadi dedim.. Çıkıyoruz siperden... Sonra bir helikopter indi.. Komutan beni tanıdı tabi.. Ne yapıyoruz üsteğmenin, basalım mı şunları dedi. Yok ben tek gideceğim dedim. Akşam oldu kara bastı. Gittim bir başıma... Sancaklarına vardım. Aldım habersiz... Tek tek esir alıp, teslim ettim bizimkilere...”

Bu sözleri gençler pek bilmez ama bizim kulaklarımızda yeri vardır diyelim ve daha fazla uzatmadan sadede gelelim.

TEBRİKLER NEDİM ÖZBEY baba..BU TAKIMI BU HALE GETİRDİĞİN İÇİN..

Teknolojiniz batsın

Yokk böyle birşey yani... Hakem kendine 2 kere, antrenör tutturursa 4 kere, arada 12 de mola 1 kere, her antrenörün 2 x toplam 4 kere, bir de gözlemci falan 12 kere İTİRAZ VE MOLA HAKKI olan bir oyundan ve bunun sahaya, maça, oyuna yansımasından kimseye bir hayır gelmez, haberiniz ola. Tavşan gibin zıp zıp zıplamalı, 2 küsür metreden 0.2 salisede yere kapaklanmalı, epi topu 9 x 9 metreye küçücük bir alanda oynanan REFLEKS oyununda BU KADAR ROBOTİK MÜDAHELE’NİN fazlası yeter yani.

Yazının başlığı uluslararası federallere ve bu sistemi savunan tüm akılsızlara yanıt “DEĞİLİZ’dir.”

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

(Not 1: Doğal olan herşey iyidir.Hakem de maçta bir insan faktörüdür.. Görmeyince kavga etmek iyi değildir. Bir sayı için bu kadar olay yaratmak, sporcu fair-play anlayışına aykırıdır. Durduğu yerden kelebek gibi sıçrayan adamları ve kadınları bu kadar video görüntüsü ile bekletmek, ısınmışken soğutmak, sporcu sağlığını olumsuz etkiler ve sakatlıklara yol açar. Dha da uzatırım ama neyse...

Not 2: (*) Başlık Cmylmz ın son filmi (iyi ki var kendisi) Arif V 216 filminin tanıtımından araktır.)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar