SEN YOKSAN, ÇARPI 2
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

SEN YOKSAN, ÇARPI 2

11 Eylül 2018 - 09:25 - Güncelleme: 16 Eylül 2018 - 17:51

Hafta içinde dedim ki “Olm sen benim yazılara taş koyuyorsun, bir okur Almanya’dan yorum göndermiş, silmişsin…” “ - Abi senin sayfanda link öyle görünmüyor, bak admin de var-“  fln. bir alay terane anlattı da neyse, yine de yazayım dedim… Çünkü bu DURUM CİDDİ ve benle HİÇ Mİ HİİİÇ ALAKASI YOOOK…,Neden mi bahsediyoruz… OKU BAKİİM yazısının devamından;

 http://mayintarlasi.com/2018/09/07/60-yilda-ben-yokum/

NE DİYOR CENGİZ TOKGÖZ abimiz kendi sitesindeki - ki sitemiz Voleybolx’in - (Allah akıl fikir versin ne diyim) oradan paylaşarak ana sayfaya koyduğu ve şu aralar sonralara doğru yolladığı “BEN YOKUM “ yazısında… OKUYALIM;

“ Voleybol Federasyonunun kuruluşu 60 yıl önce olmuş. Bu Türkiye’nin gururu federasyonda başkanlık ve yöneticilik yapmış herkese teşekkürler ve saygılar. Aramızdan ayrılan birçok voleybol insanı var. Onlara da Tanrı’dan rahmet diliyorum. 60.Yıl kutlamaları için Akif Üstündağ yönetimindeki federasyon kolları sıvadı.

14 Eylül’de Ankara’da Sharaton Hotel & Convention Center’de 60. Yıl balosu yapılacak. Sağolsunlar davetiyemi yollamışlar. “Tek kişilik” ibaresi hoşuma gitmedi. Belki haklılar 1300’e yakın kişi davet edilmiş.Bunlar eşleri ile gelse 2000-2500 davetli olurdu.Ve bu kadar kalabalığı da kaldıracak salon Ankara’da yok.

Avanta yemek ya.. 50 lira ver desen, vınnn. Benim kitaba da “Tamam ağbi alıyoruz” diyorlar, sonra ara ki bulasın. Sen istediğin kadar “Çocuklarına kalacak en güzel hatıra” de.

Havagazı.

Merak ediyorum. Başkan Akif Üstündağ ve siyaset kısmından gelenler hariç, bakalım kaç kişi eşleri ile gelecek. Yani yasak delecek. Bence, Türk Voleybolu’nun yükünü çeken Ankara değil, İstanbul. Bu nedenle İstanbul’da da bir 60. Yıl kutlaması gerekirdi. Bu 60. Yıl kutlamaları çerçevesinde Akif Üstündağ’ın dediği “50. Yıl Salonu’nun adını Deniz Esinduy yapacağız” sözlerini uygulanmasını merakla bekliyorum. 45 yılda bir, “fırsattır” deyip. Yüzsüzlük edeyim dedim. Voleybolu emek veren tüm kişiler geleceği için “Ben de kitaplarımı getirmek istiyorum” dedim. Verilen yanıt “Olmaz” oldu. “Ya otelin bir köşesinde 10-15 kitap” diyecek oldum, inatla “olmaz” denildi.

60 yıllık voleybol federasyonu tarihinde elle tutulur tek kitabı çıkaran biri olarak, daha doğrusu bu topluluğun 45 yıldır yükünü omuzlayan bana “Hayır olmaz” deniyor. O zaman benim ne işim var baloda.

Gitmiyorum.

Davetiyenin yanı sıra Ankara’dan da arayıp sordular. Yanıtım “Gelmiyorum” oldu. 60. Yıl kutlamaları da Ankara’da yapılmıştı.Sanatçı Işın Karaca vardı. Ve federasyon emeği geçen herkese plaket verirken, Alev Ercins ablamız (Rahmetli) “Cengiz Tokgöz’ün plaketi nerede” diye salonu inletmişti. Neyse, birçok kişi baloya gitmeyeceğini belirtti. Kıvıranlar olur mu bilemem. Ama milli takım eski teknik direktörlerinden Valry Parshin sormuş “yol ve otel parasını veriyor musunuz” diye. Ona da “Hayır” yanıtı verilmiş. Federasyon krizde iken başkanlık yapan Erdoğan Ayldın’a da “Yalnız” gel denilmiş. O da gitmiyor. 60 yılın 45’inde gece-gündüz voleybol ile yoğrulan bana “Hayır “ demeleri normal. 60. Yıl kutlu olsun..

NOT: Voleybol camiası “Federasyon kaç kitap aldı?” diye soruyor. - Federasyon 100 kitap aldı.-

Sevgili Cengiz abimize bir katkı da ben yapayım mı..? Menejerim Korhanım iyi dinle…! Makifüst soğuk nevale Özkan döneminde de bu tip VEFASIZLIKLARDA bulunmuş ve rahmetli HASAN UĞUR EPİRDEN ‘in cenazesine çiçek bile yollamayıp, taziyede bile bulunmamıştı… Ben de bunu AHTE VEFA adlı yazımda belirtmiştim…Ne demiştim..? Ne zaman mı demiştim..?; Tarihini,içeriğini aratın bulun, siteye bakın okuyun, hatırlayın bir zahmet, çok merak ettiyseniz !

Üzülme Cengiz abicim, ben de gitmiyorum merak etme :=)) Zaten davet eden de yok ama, (hoş davet gelse de hiiiç işimiz olmaz, o tarihte çekimlerim var.) Amma bizim hafif göbekli, bakımlı sakallı, swarm-up teşhircisi kardeşimiz gidecek tabii.

Şimdiiii gelelim sözün özüneee; Makifüst’e sorularımıza;

  • En son hangi kitabı okudunuz?
  • 60 yıllık Voleybol tarihimizde kaç kitap yayınlanmıştır? Biliyor musunuz? Ya da bellediniz mi?
  • 60 yıllık voleybol tarihimizde hangi yıllarda, hangi sporcuların, (Erkek-Kadın) kulüplerde ve milli takımlarda yer aldığına dair bir arşiv çalışması yapılmış mıdır? Yanıt HAYIR ise neden yapılmamıştır? Neden bellenmemiştir?
  • Bir müze kurulması planlanmış mıdır? Planlanmış ise hangi arşivler kullanılacaktır?
  • Mevcut yönetiminiz hangi kitapları- sportif bilimsel tezleri-hangi Akademik çalışmaları desteklemiş ve MİLLİ KÜTÜPHANELERE KAZANDIRMIŞTIR?

Özetle BEN YOKUM diyen ağbimiz var ve hep olacak da, aslında SİZLER Mİ YOK SUNUZ acaba?

Hepinize (dönemimizin parkedaşları, mevcut yönetimdeki- Makifüst-Kuti-K.Ahmet-S.N.Özkan-Ersin hariç;  ) sevgilerimle

Eski Voleybolcu

(NOT; Yazıyı isteyen her site yayınlayabilir… Kendilerinden herhangi bir telif istenmeyecektir. “ Eski Voleybolcu” rümuzu ile yazıyı gönderen kişi bizzat ben-kendimdir. Görüş, yorum ve önerilerinizi aşağıdaki linkte paylaşmanız gerekmektedir. Tabiii allem kalem silinmezse…:/)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar