ŞÜKELA (*)
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

ŞÜKELA (*)

28 Mart 2018 - 09:20

Kafadan söyleyeyim bu yazıyı sondan başlayarak okusanız daha iyi, çünkü işin sırrı orda..

NOTLAR:

1- Menejerim Korhanım, Geçen hafta Arnavutluk'ta Kupayı kazanan takımımız (kol altlarında Voleybolx yazar, haberiniz olsun) Partizani‘yi unuttum sanma, Rogert başkana da selamlarımı ilet yani. Valla 3 kuruş 5 paraya helal olsun size.. 

2- Hafta içi ve geçen haftadan bazı aldığım notlar vardı, onları paylaşmanın zamanı geldi. Zaten eski takımdaşım, Kadıköy çarşı içinin 1 numarası, yakışıklı kardeşim Hakanım Kayhanım’ın güzel, açık, net ve de sonuç içeren teknik yazıları vardı sitede.  Hep beraber okuduk, öğrendik, feyz aldık.. Hala neden bir takım çalıştırmadığını da ayrıca merak ettik ama neyse..

3- Bu yazıyı 3 saat sonra Malezya-Polonya-Venezuella-Arjantin-Kuala Lumpur-Brezilya liglerinden gelen sonuçlar - yorumlarla ve de sitenin fıldır fıldır dönen ana sayfa ekranındaki fotoğraflarla  karşılaştırın, hangisinden ne anlıyorsunuz, ilginç olan bu mu diğerleri mi bildirin.. Biz de boyumuzun ölçüsünü alalım.

Bu kadroyu oluşturanlara yazıklar olsun..

Erkeklerde zaten ayrı bir sıkıntı. Adamın takımı finalde yok, milli takımın başında.. Kadınlarda  emniyetsiz bir menejer ile yola çıkıp yarı yolda kalma ihtimalinin oldukça yüksek katsayılı seyretme durumu. Metin ile 3-5 Tv programına çıktı diye memlekette bu kadar üst düzey insan varken ne oldu ki şimdi? Bu kadar maç seyrettim bu sene, bir kere kameralara yakalanan bir menejer göremedim ben yani. Nerden, kimden seçtiniz bu kadını ve de bu takımı anlamadım valla. Böyle giderse;  “Milli takım sorunlusu” olacak gibi bizim Kuti. Aman dikkat diyeyim de karizma çizilmesin.

Bir kere> pasörler var da çaprazlarını ara ki bulasın. ( Haaa milli damat yeni oyun sistemi geliştirdim, tarihe geçeceğim çaprazsız dikine oynayacağız - ben uydurdum oldu yani-  diyorsa onu bilemem. )

2 kere> 1.ligden seçilmiş oyuncular var ki, daha üst ligi hiç görmemişler.

3 kere de> FeneRbahç‘ye belli ki garezleri var. Koskoca takımdan, bir tek aslan kaptan Eda takımda.. Uslupehlivanımız yok, diğerleri hiiç yok. Oysa 2. ligden gelen yeni gelenlerden 3, ilk 5’e giremeyen takımlardan tam 6 tane oyuncu var. Valla bravo... Koskoca  FeneRbahçe bir darbe de federellarden yemiş yani.  (Diğer darbeyi nereden yemiş olduğunu bir ara yazmıştım. Eski yazıları arayıp bulun kardeşim, beni şimdi tekrar polemiğe bulaştırmayın..)  Ama şunu söyliyeyim; bu hafta baktım da ne FB Voleybol şube’den, ne de başkandan en ufak bir tavır, tepki falan “ Nasıl olur kardeşim bizden tek kişi var milli takımda” diyen de yok...

Kamusal alan

Kadınlar liginde 1. ligden yeni çıkan THY havadan, Karayolları yerden geldi, oldu mu size 2 kamu takımı daha.. Vakıfbank-Halkbank-Bursa B.Bld-Nilüfer Bld.- ile birlikte üst ligin yarısı kamu takımı.. Gelecek sezon ad değişikliği artık gerekmekte bence.  Şöyle takımların yapısını ve de ruhunu çağrıştıran bir ad yakışır dimi..? Kadınlar Ligine yeni isim önerim......;  (daha sonra söylerim, biraz merak edin cnm.:=)

Milli marşı

Zoraki söyleyip te milleti ve ekran başında ki benim gibileri ayağa diken ARKAS ve İZMİR seyircisine kalben bir selam gönderelim de eksik kalmasın. O kadar yazdık, söyledik. Biz dedik diye inadına yapmadınız.. Bak alayınızı mum gibi ayağa diktiler işte. N’abeeer..  Ne zaman mı oldu bu? İzmir’de ki son Arkas - Gs maçından önce..Neyse federallere ders olsun diyor,  bence erkeklerde bu sezonun bombası Arkas’a finalde başarılar diliyorum.  Kafası kepli ton balığının da biraz façasını düzeltmenizi öneriyorum..  Biraz ince ve uzun olmuş yani...Hafif  göbek lazım bence. Malum açık deni z balığı..

( Faça derken buraya not: “ Nedim baba olmadı be abi, iyi mücadele falan da, her sette 6-7 servis dışarı atılmaz ki yani... Sonra o adam -ortada kel olan- niye sakat be abi hep... Yalnız Siyahiyi bırakmayın bence.. O daha çok iş yapar.”)

Atasun optik

Hakemlerimize birşey oldu da kimsenin haberi yok galiba. Ben söyliyeyim; yukarıdaki marka ile federallerin görüşmelerini ve de spora sponsor  etmelerini öneririm. Çünkü kendilerine bile “ video-vidooo” işareti yapan kimselerden kimselere hayır gelmez bak ona göre. Durumu iyice çılkı çıktı...Hemen hemen her maçta yandaki bayrağı çekiyor, ortadaki kafasına göre bir hareket  yapıyor, üstteki de “ yok canım, bir ekrana bakalım” edasında takılıyor. Nasılsa EDS-GDS var havasında herkes. O yüzden tavsiye ederim. Çerçeveler hesaplı-camlar ucuz-üstelik Sgk geçerli..

Dünya finali

Kadınlarda beklenen oldu aslında; Nalan hanımın yönetiminde bu sene başarılı bir Boşkoviç yakalayan Eczacıbaşı Vitra ligi lider bitirdi, ardından da finale çıktı. Pastacı Motta’da lige döndüğünü “ The cat is Back” ile yaptı. (Şiişştt sözün özü, Jaguar’ın efsane reklam sloganıdır bu arada, çaktırmayın adam havaya girmişken  devam edin...) Şimdi  ve AZZZ ÖNCE de Vakıfbank milli damadın işi uzatma, antrenman maçı yapma çabalarının ürünü olarak, Gaassaray ile 5 set oynayarak, -bu arada GS ‘li kadınları kutlarım iyi mücadele ettiler- ve de Güneyligil ailesini şimdilik mutlu mesut eve gönderdiler. (Başka maça bakın siz e mi.. hadi..) Diyelim ve geçelim..

Finalde ECZACIBAŞI VİTRA - VAKIFBANK = gezegenin en yüksek kaliteli kadın voleybol maçları olacak Nokta. Bakalım Sadettin bey Iron man sevdalarının (yüzme-bisiklet-koşu falan) arasında vakit bulup ta bu maçları hangi dünya TV’lerinde gösterecek. Merakla bekliyoruz..Takipçisi olacağız, gerekirse holdingi  basacağız  ;=))

(*)Entry>  Bknz. ekşi sözlük; çok şahane,muhteşem, harika, fazlasıyla güzeell manasına gelen sözcüktür... Bu yazı ile ilgisi yoktur, güzide sporumuzun gelecek yıl Avrupa ve dünyada hem erkek, hem kadınlarda 5’er üst düzey takım ile temsil edilecek olmasını anlatır.. Memleketin diğer spor branşlarını, özellikle de milyon Avroluk, Dolarlık bet&win cambazı  yalan dünyalı, basın tekelli ayak topunu çatlatır.)

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar