SUOMİ
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

SUOMİ

25 Ağustos 2019 - 01:24

Kendi dillerinde anlamı Finnish dir. Yani bir Nevi İngilizce deki BİTİRMEK anlamına gelen kelimenin tek N lisi. Az kaldı bizi de bitiriyorlardı ya neyse.., Ama Memeye dedi ki..” Kazansak da kaybetsek te alacağımız çok dersler var”

Bak bak bak…Eee..

Kim mi bunlar?

Dünyada 79. sıradaydılar. Bu maçtan sonra ilk 20’yi zorlarlar bence. Hamamları da meşhurdur. Buhar odası ve de sauna diye de bilinir. Girersin fena terlersin. Dışarı kendini zor atarsın yani. Bizimkinde tek farkı, buharı arttırmak için taşlara su dökersin, oldu sana  + 40 derece..

Milli damadın kafası ile aynı.

Kim çapraz oynar, kim pas atar, o ordan mı vursun, bu burada benim yanımdan mı topa atlasın falan derken, az kaldı maçı veriyordu…Belli ki çapraz bulmaca ile maça ısınmış, sonrasında da “ saldım çayıra, ( jesus  pardon) mevlam kayıra…sonucu hepimize hayır ola da. Amma önce bir memeye de soralım bence..

Lisansı yetişmiş dedi

Her şeyi bilen adam, memeye dedi ki hafta içi hallettik falan, eeee…” Tabii mi eksikliği hissedildi, ama sonunda halloldu işte, zaten kendisini de plaj voleybolundan almıştık, sonra tabii salona adapte oldu. Şimdi milli takımda yani… daha 25 yaşında…”

Adam sanırsın, kadrolu yorumcu değil, milli takımın genel menajeri. Uzman yorumcuymuş.

Maçta ne mi oldi?

Kadınlarımız bir mucizeye imza attı ve Finlilere 2 set verdi. Tabii memeye hiç durur mu..? Yapıştırdı hemen lafı, daha doğrusu yetiştirdi. “ Liberoları muhteşem oynadı.. Acaba biz neden onun üstüne servis atmakta ısrar ediyoruz , ben anlamadım, yani..?”

Çocuk doğru söylüyor, yani atılan her servis onu üstüne gidiyor.. Top bu işte yerde durduğu gibi durmuyor, havada uçuyor…!!!

Ya olm. bi susss…

Bi de arada derede diyor ki. “ Bileğini çevirmemesini öğrettiler hafta için, bak nasıl servis atıyor dimi, işte böyle…” Sanırsın işi gücü bırakmış Volley Hotel de yatıyor kalkıyor, saha içi, dışı tüm antrenmanlarda bunun payı var. Uzaktan kumandalı kamera, ses cihazı falan, her şeyden o sorumlu. Teknik taktik ne varsa onda. Bıraksan, milli damadın elindeki tabletten takıma mola aldıracak.

Tarih mi yazdık..?

30 yıl sonra bir şampiyonaya katılan Finlilere bu mutluluğu yaşatan bir takım olarak adımızı CEV künyesine yazdırdık ya, valla emeği geçen herkese yazıklar olsun diyor,  bir daha ki maçın canlı yayınında sesi kapatıp görüntü ile yetineceğimi ve bu kadrolu yorumcudan bana afakanlar bastığını belirtiyor, sonraki maçlarda; bu maçtaki laubalilikten ötürü kaybettiğimiz “1” puanı aramamamızı diliyorum.

Önümüzdeki maçlara bakıyoruz.., hadi moral bozmayalım ama böyle de oynamayalım yani.

Hepinize sevgilerimle

Eski Voleybolcu

(NOT:  Milli takım kreş değil gençler. Bebeklerin sağlığı için, 20.00’den sonra uykuya…)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    1 yıl önce
    Her maç bir beyaz sayfa. Bunu unutup bir dahakini düşüneceğiz ve daha çok ısınacağız turnuvaya. Kötü başlayıp güzel bitiren ne takımlar görüldü voleybol tarihinde. Yani hep böyle denir, klasik laflar... Bunlar olasılıklar elbette. Ama bu rakibe kaybedilen bu iki setten sonra azalan olasılıklar. Manzara hiç de iç açıcı değil..

Son Yazılar