YÜZÜNÜZ VAR MI? (*)
Reklam
  • Reklam
Eski Voleybolcu

Eski Voleybolcu

YÜZÜNÜZ VAR MI? (*)

25 Nisan 2019 - 01:15 - Güncelleme: 25 Nisan 2019 - 01:24

Geçen akşam WhatsApp’tan üzerinde mum yanan pasta geldi.. Hayrola bayram değil, seyran değil, kim bu saatte falan olduk…! Baktım menejerim Korhanım göndermiş sağolsun. Aslını asla yemedik ama :=)) düşünmüş yine de, rencide etmek olmaz şimdi. Neyse, gelen pastayı ben 2’ye, 3’e bölüp eşe dosta falan gönderdim. Hanım bu arada “ ne yapıyorsun, kimle yazışıyorsun”  diye sorarken, sms ona da gelince rahatladı…Akabinde (ardından,arasından demek..) Millet soru işaretli mesajlar gönderdi. Bu ne şimdi… Ne yani?? Kıvamında paylaşımlar oldu..
Onlar da sağolsun. Demek ki okuyanlarımız ve de sevenlerimiz çokmuş…:=/
 
 Kaç yıl geçti aradan..?
 
Dile kolay 4 Aralık’ta yazmaya başlamışız. Yıl 2010. Yani tam 9 yıl olmuş. Acı tatlı günlerimiz var. Federaller demişiz, alınmışlar, parkedaşlarımız virgül takımdaşlarımız ile terso olmuşuz..Sevgili Kurtaran Mumcu ( Milli takımları da Kurtaracak inşallah) aramış, konuşmuşuz. Bir zaman yazdığımız yazı için şu anda şampiyonluğa oynayan bir genel müdür telefon açmış, tebrik edip, yemeğe davet demiş (gitmedik tabii.) teşekkür etmişiz..Zaman zaman bir harf yüzünden (v) Fenerbahçe’li dostlarımız ile kapı pencere tebelleş olup, ofisteki gençlerin zamanından çalmışsız. Neyse ki olayı anlatıp, anlaşmışız.
 
Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer..
 
Gelelim bugüne
 
Yani “TÜRK VOLEYBOLUNUN UTANÇ VERİCİ YILINA”.
Anlatalım..
Erkeklerde; antrenörlerinin  - ki kendisi milli takımı çalıştırır- sırtında givova yazan takımın Avrupa’nın 3. Kupasında final oynayıp 2. olduğu gerçeğinden başka, kadınlarda ise ligi 10. Sırada bitiren AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’nin CEV’de final oynayıp, yine gümüş madalya almasından başka başarımız yok.
 
Nasıl yani…?
 
Halkın bankası halkın arasına karışmışken, Volleybank evinde kupa koleksiyonu ile nostalji yaparken, Eczacıbaşı Vitra sadece Ayazağa’da eski kupalarla selfi çektirirken,- tahmini olarak sektörden gelen sonuçlara göre - kadınlarda 60, erkeklerde ise 30 milyon Euro’luk ekonomi dönerken, BU BAŞARISIZLIĞIN NEDENİ OLANLAR Kimler mi?
 
Özelden yazıyorum
 
Büyük kulüplerimizde yabancı menajerlerin kaç oyuncusu var…? Sorun kardeşim aratıp bulun yani…Gece mesaj yazın falan, birbirinizden haberiniz olsun..Uyumayın…
Bazı oyuncularımız, kulüp antrenörlerinin onları oynatması için yabancı menajerler ile işbirliği yapmak zorunda mı acaba???. Anlı şanlı kulüplerimizin antrenörlerinin menajerleri kimler mi?
Olayı büyütelim mi..?
Futbol denen ayak topundaki, çamur bize de (Buradaki biz, voleybol oluyor) bulaşır mı?
Bu yıl ki başarısızlık topyekün bir temizlik yapılması için sinyali verdi bence…
- Eyyy kulüp başkanları ve de olayın farkında olduğunu sandığımız :=/  yöneticileri-  Alayını değiştirin de ortalığa dürüstlük gelsin artık…
 
İslam Çupi rahmet istedi
 
Üstadımız, pirimizdir… Spor gazeteciliğinde ve köşe yazarlığında bir devri açmıştır. Hala onun yolundan gidenler ve onu örnek alanlar (benim gibi faniler) okumakta ve feyz almaktadırlar. İslam abimiz ile geçmişte çoook muhabbetimiz, ders dinlemişliğimiz, yemekten (sofra anlamında) sonra el pençe divan arkasında durup yol vermişliğimiz vardır.
 
Yüzünüz var mı? sorusuna verdiği yanıt hep aklımızdadır. = Aynada
 
Herkese sevgilerimle
 
Eski Voleybolcu
 
(Not 1: Menejerim Korhanım, sezon başında yazdım, kadınlarda “Şampi… diye” görürsün bak…
Tiger’ım kaplanım, ECZACIBAŞI VİTRA’m..)
(Not 2: Bu arada 3-4 te de, FENERBAHÇE’de givovayı yer bence…)
(Not 3: Hem cinsimizde de Fenerbahçe’de olay yani…KOÇ GİBİLER MAŞALLAH.. Daha ne olsun 2 de 2.. Alkışş)
(Not 4: (*) 100. yazı olmuş, tam 9 yıldır aynı yerdeyiz yani :=)))

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sporsever
    1 yıl önce
    Ağzına sağlık. Artık zarar vermeye başlayan yabancı antrenörler, garip garip yabancı pasörler, orta yaşa doğru yürüyen yabancı smaçörler artık parazit yapıyor, takozluk ediyorlar. Türkiye bu branşın kadınlarda elit erkeklerde de "iyi" ülkelerinden biri olmasına karşın yöneticilerimiz "Katar" davranışı sergiliyorlar. Haketmiyoruz. Bir "devrim" gibi birşeyler gerekiyor.

Son Yazılar