TVF Kar Voleybolu Şampiyonası’nda Şampiyonlar Belli Oldu
Reklam

TVF Kar Voleybolu Şampiyonası'nda Şampiyonlar Belli Oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından bu yıl ilk kez Artvin Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda bayanlar ve erkekler kategorisinde şampiyonlar, bugün (11 Şubat 2018, Pazar) oynanan yarı final ve final karşılaşmaları sonucunda belli oldu.

12 Şubat 2018 - 13:00 - Güncelleme: 12 Şubat 2018 - 15:50

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından bu yıl ilk kez Artvin Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda bayanlar ve erkekler kategorisinde şampiyonlar, bugün (11 Şubat 2018, Pazar) oynanan yarı final ve final karşılaşmaları sonucunda belli oldu.

Bayanlar kategorisinde final maçında; Aleyna Vence/Buğra Eryıldız (Beyaz forma) ikilisi ile Öykü Kamuran Keskin/Aysu Ceylan (Sarı forma) ikilisi karşı karşıya geldi. 1 numaralı kortta oynanan müsabakada ilk seti, beyaz takım zorlanmadan 11-4 önde tamamladı ve karşılaşmada durumu 1-0’a getirdi.

Aleyna Vence/Buğra Eryıldız (Beyaz forma) ikilisi, ikinci setten 11-5 galip ayrılarak üçüncü sete büyük avantajla başladı. Üçüncü sette Aleyna Vence-Buğra Eryıldız ikilisi, mükemmel oyunları ile rakipleri Öykü Kamuran Keskin/Aysu Ceylan ikilisi karşısında 11-4 ile müsabakayı 3-0’a getirerek turnuvada şampiyonluğa uzandılar.

Erkekler kategorisinde final maçında ise; Yusuf Özdemir – Ali Cebeci ikilisi mavi forma ile Murat Giginoğlu-Hasan Hüseyin Mermer sarı forma ile 1 numaralı sahada karşılaştı.

1 numaralı kortta oynanan müsabakada çekişmeli başlayan maçın ilk setini mavi takım önde kapatarak karşılaşmada durumu 1-0’a getirdi.

İkinci sette; mavi takım 5 sayılık seri yakalayarak büyük avantaj elde etti ve seti alarak durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü sette iki takımda birbirini takip etti fakat bu rallinin sonucunda mavi takım seti alarak durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü sette Hasan Hüseyin Mermer ve Murat Giginoğlu ikilisi ağırlığını koyarak seti alarak durumu 2-2’ye getirdi ve müsabaka final setine uzadı.

Final setinde; rakiplerine karşı tecrübelerini kullanan Murat Giginoğlu ve Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, seti kazanarak erkekler kategorisinde şampiyonluğu elde etti.

TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda bayanlarda şampiyon olan Aleyna Vence –Buğra Eryıldız ikilisi, erkeklerde şampiyon olan Hasan Hüseyin Mermer-Murat Giginoğlu ikilisi, 23-25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl / Flachau kayak merkezinde düzenlenecek, 20 bin Euro para ödüllü 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından bu  yıl ilk kez Artvin Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası, bugün (11 Şubat 2018, Pazar), oynanan final maçlarından sonra yapılan törenle, madalya ve ödüller sahiplerini buldu.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Aleyna Vence/Bugra Eryildiz ikilisine madalyalarını; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kupalarını; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve Artvin Valisi Ömer Doğanay verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Öykü Kamuran Keskin – Aysu Ceylan ikilisi madalya ve kupalarını Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’den aldılar.

Turnuvanın üçüncüsü olan Belinay Sarı – Remziye Başak Uyanık ikilisine ise madalya ve kupalarını; TVF Plaj Voleybolu Komisyonu Üyesi İbrahim Dağıstanlı verdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Murat Giginoğlu – Hasan Hüseyin Mermer ikilisine ise madalyalarını; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kupalarını; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve Artvin Valisi Ömer Doğanay verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Yusuf Özdemir –  Ali Cebeci ikilisi madalya ve kupalarını Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi’den aldılar.

Turnuvanın üçüncüsü olan Ali Berke Sağır – Sefa Urlu ikilisine ise madalya ve kupalarını; TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Üyesi İbrahim Tarun verdi.

TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Artvin Belediyesi ev sahipliğinde TVF tarafından ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda organizasyonun gerçekleşmesinde öncü olan ve büyük katkıları olan Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e, organizasyona ev sahipliği yapan ve harika bir organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ve organizasyonun gerçekleşmesi için her türlü katkıyı ve desteği esirgemeyen Artvin Valisi Ömer Doğanay’a günün anısına şükran plaketi takdim etti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise; organizasyonun gerçekleşmesinde öncü olan ve bizzat görev alan TVF Plaj Voleybolu Komisyonu Üyesi İbrahim Dağıstanlı’ya, organizasyonun gerçekleşmesinde öncü ve büyük katkıları olan Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e, organizasyonun Artvin’e gelmesini ve organizasyonun başarıyla gerçekleşmesini sağlayan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’a ve organizasyonun gerçekleşmesi için her türlü katkıyı ve desteği esirgemeyen  Artvin Valisi Ömer Doğanay’a günün anısına şükran plaketi takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sultanlar Ligi’nde 4. Hafta Karşılaşmaları Başladı
Sultanlar Ligi’nde 4. Hafta Karşılaşmaları Başladı
Eczacıbaşı Vitra derbiyi kazandı
Eczacıbaşı Vitra derbiyi kazandı