Solhan Spor, Mert Nevzat Güneş ile anlaştı

Transferlerine devam eden 2020-21 Sezonu AXA Efeler Ligi ekiplerinden Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, smaçör Mert Nevzat Güneş ile anlaştı.


Solhan Spor, Mert Nevzat Güneş ile anlaştı

Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, smaçör Mert Nevzat Güneş ile anlaştı. Transferlerine devam eden 2020-21 Sezonu AXA Efeler Ligi ekiplerinden Solhan Spor, orta oyuncu Hasan Kaan Kar’dan sonra smaçör Mert Nevzat Güneş ile anlaştığını açıkladı.
Solhan Spor Kulübü Başkanı Sebahattin İslamoğlu, transfer çalışmalarının devam ettiğini belirtip şu ifadeleri aktardı: “Smaçör Mert Nevzat Güneş ile anlaşarak bugün dördüncü oyuncumuzu açıklamış olduk. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Efeler Ligi’nin tek temsilcisi olarak
bölge gençlerine örnek teşkil edecek çalışmalar yapma gayretindeyiz  Ekibimizi de bu doğrultuda oluşturuyoruz. Sürecin hayırlı geçmesini
diliyorum.”

MERT NEVZAT GÜNEŞ KİMDİR?
1995 doğumlu ve 1.97 boyunda olan smaçör Mert Nevzat Güneş, voleybola Fenerbahçe altyapısında başladı. 2014-16 sezonlarında Fenerbahçe’de oynayan ve 2016-17 sezonunda Gümüşhane Torul Gençliği’nde Efeler Ligi’ne çıkma başarısı gösteren Güneş, 2017-18 sezonunda Eser Spor’da oynadı. 2018-19 sezonunda Palandöken Belediyesi Voleybol takımında mücadele eden ve final oynayan Güneş, 2019-20 sezonunda ise İnegöl Belediyesi’nde oynadı ve 2020-21 sezonunda ise Solhan Spor ile anlaştı.