HANGİ SPOR


HANGİ SPOR?

Da bu başarı var diye soralım mı?
- Soralım…

Amaaa, bakın şimdi nerelere gidecek iş;

Türkiye Cumhuriyetinde 81 milyon vatandaş ve de (Ort.) 4 milyon Suriyeli yaşamakta… Bu ülkenin Amerikan Futbolu dahil hemen hemen insanoğluna ait spor tüm branşlarda spor kulüpleri ve takımları (Kriket de var  mı bilmiyorum, varsa Federasyonu açıklama yapsın..) bulunmakta… Veee bu takımların birçoğu Avrupa’da turnuvalar oynamakta.

Buraya dikkat..!

Az önce okuduğunuz kıta Avrupa idi… Oysa Dünya diye bir yer var ve biz de hep beraber 7 milyar İnsan evladı orada yaşıyoruz değil mi.?  Toplam 7 veya 8 kıtalı bir ortam yani.. (Bir tevatüre göre coğrafya kitaplarının yeniden yazılması gerekiyor. Bilim insanlarına göre, dünyada 7 değil 8 kıta bulunuyor. Yüzde 94'ü suyun altında olan kıtanın ismi ise Zealandia)

Neyse konumuz bu değil diyelim ve geçelim;

Dünya arenasında, Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli Şefimiz İsmet İnönü, Mareşal Fevzi Çakmak ve istiklal savaşını yöneten tüm değerli komutanlarımızın kurduğu bu ülkede, yani Türkiye Cumhuriyetinde memleketi bu kadar BAŞARI İLE TEMSİL EDEN  başka bir branş var mı..?

FIVB de ne yazıyor…?

Okuyalım;

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası, erkek ve kadınlarda olmak üzere, her kıta konfederasyonlarının şampiyon kulüpleri arasında gerçekleştirilen voleybol şampiyonasının kadınlar kategorisinde yapılanıdır. Yarışma ilk kez 1991 yılında Brezilya'nın, São Paulo kentinde düzenlendi. Son yıllara ise TÜRK TAKIMLARI damga vurdu. Bu anlamda bakıldığında Türk takımları madalya ve kupa sıralamasında açık ara önde;

Madalyalar

Demek ki neymiş…?

TÜRKİYE KADIN VOLEYBOLUNDA KULÜPLER DE “ DÜNYA ŞAMPİYONU ÜLKE” imiş. Hem de açık ara…

Bundan sonra okuyacaklarınız tüm spor branşlarımızdaki kulüplere ÖRNEK OLMAK AMACIYLA YAZILMIŞTIR…

Özetle memlekete 2 kupa ile dönen takımlarımız var. Daha ne olsun… 3’te 2…

Dün yazmıştık ya, TIKLAYINIZ diye.. İşte böyle. Tıklayınız ve “ TÜRKİYE CUMHURİYETİ SPORDA ve              DÜNYA MARKALARI ARASINDA NASIL TEMSİL EDİLİRMİŞ GÖRÜNÜZ.”

Her ikisi de YERLİ ve MİLLİ gururumuz, bunu unutmayınız…

Federasyon görevde..

Ne kadar değerli ve özel bir görevde olduğunuzu biliyor olduğunuzu, biz de biliyoruz da onun için boyna “ şöyle olsun-bu yanlış-yok bu kadar olmaaaz filan diye” hariçten gazel okuyoruz… Kızmak yok… Göreviniz o kadar önemli ki… Bknz…Yukarıdaki tablo…Emeği geçenlere kucak dolusu tebriklerimi gönderiyorum… Hepimize kutlu olsun.

Pastacı Motta (yazıklar olsun) hariç hepinize sevgilerimle..

Eski Voleybolcu

( NOT: TVF’ye önerim. Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra için havaalanında karşılama seremonisi yapması, ve bu olayı tüm ulusal-yerel konu ile yakından ilgilenen (!) TV KANALLARINDA YAYINLATMASI…Saadettin Sport canlı yayını halleder TRT hiç endişelenmesin..:=)))

(1)

(2)