’Türkiye İçin Hedefler Uzak Değil’
Reklam
  • Reklam

'Türkiye İçin Hedefler Uzak Değil'

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Başkent Voleybol Kompleksi'nin sporcu ve fiziki altyapıya yapılan bir yatırım olduğunu söyledi.

04 Şubat 2010 - 11:41

Erol Ünal Karabıyık, 6 Şubat Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilecek olan Başkent Voleybol Kompleksi'nde basın toplantısı gerçekleştirdi. Federasyon bütçesindeki değerlerle yaptırılan ve 21 milyon liraya mal olacak salonun çok amaçlı olduğunu ifade eden Karabıyık, ''Salon uluslararası niteliklerde çok amaçlı kullanılabilecek. İçerisinde, Haziran ayında açacağımız 16 derslikli spor lisesi var'' dedi.

Voleybolun altyapısına önem verilmediği takdirde başarıların kalıcı olamayacağını belirten Karabıyık, şunları kaydetti:
'Altyapı olmazsa başarı tesadüf olur. Daha sonra tesadüfle başarının oluşması şansa bağlıdır. Oysa başarı için altyapıya önem verilmeli. Sporda başarı için sporcu ve fiziki altyapı yatırımı birlikte yürütülmelidir. Sporcuya önem verip, fiziki altyapı eksik olursa yine başarı olmaz. Kompleksle yapılan sporcu ve fiziki altyapının birlikte yürütülmesidir. Spor lisesinden sporcular yetiştiğinde burası önem arz edecektir. Okulda yaklaşık 400 öğrenci eğitim görebilecek. Öğrencilerin burada toplanmasının bir amacı olacak. Günde 4 saat voleybol çalışılmalı. Bu ise ancak bu komplekste olabilir. Çünkü oluşturulacak bölmelerde 8 adet antrenman salonu ortaya çıkacak. 96 kişi aynı anda antrenman yapabilecek.'

Kompleksin voleybolun altyapısını yöneteceğini kaydeden Karabıyık, voleybolun bütün unsurlarının salondaki bilimsel zeminden yararlanacağını söyledi. Salonun Türkiye'nin kaynaklarıyla yapıldığını anlatan Karabıyık, federasyonun programına uyması halinde tesisin bütün branşlara açık olacağını belirtti.

Yıldızlarda 2011 yılında Avrupa Şampiyonluğu beklediğini ifade eden Karabıyık, '2011'de şampiyonluk yaşatmak istiyoruz. Bu salonun içinden yetişen çocuklarla yaşatmak istiyoruz. Belki dünya şampiyonluğu da yaşatabiliriz. Bunlar artık Türkiye için uzak hedefler değil' dedi.

Başkent Voleybol Kompleksi, Cumartesi günü çeşitli etkinliklerle hizmete açılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zenit Kazan: 3, Halkbank: 1
Zenit Kazan: 3, Halkbank: 1
Ulusal Aday Hakem Kursu Ankara’da Başladı
Ulusal Aday Hakem Kursu Ankara’da Başladı