Ali Koç: Voleybolda daha düşük bütçeli takım kuracağız
Reklam
 • Reklam

Ali Koç: Voleybolda daha düşük bütçeli takım kuracağız

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulübün Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda amatör branşlar ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

15 Mayıs 2020 - 21:35

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulübün Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda amatör branşlar ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Online olarak gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Koç, “Basketbol ve voleybol gibi amatör branşlarda diğer kulüpler gibi düşük bütçeyle takım kurmayarak hata yaptığımızı itiraf edeyim biraz geç anladık. 3 büyükler arasında en çok açığı olan kulüp Fenerbahçe. İyi durumda değiliz. Bütçeler düşecek veya bazı şubeler kapanacak.” dedi.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • murat
  4 ay önce
  SPORSEVER arkadaş sen bence olayın ciddiyetini kavrayamamışsın bizim ana branşlarımız başta futbol sonra basketbol daha sonrada voleybol geliyor.biz fenerbahçeliler olarak takımımızın mahalle maçı olsa orada destek veririz ama başkan maliyetler bizi zorluyor diyor.bizde diyoruz ki bu branşlarda küçülmeyi kabul etmeyiz diğer branşları kaatırmısınız yoksa amatöremi çevirirsiniz ona karışmayız.emin olsun federasyonlar fenerbahçe bu branşlarda olmasın o ligler değer kaybeder.
 • sporsever
  4 ay önce
  Aziz Yıldırım 20 yıllık başkanlığından önce yer aldığı yönetim kurulunda voleybol şube sorumlusuydu. Kendi 20 yılı içinde kulübü atletizmde dünya - Avrupa, voleybol - masa tenisi - basketbolda Avrupa düzeyine çıkarttı, diğer dört branşta da Türkiye'nin doruğuna yerleşti. Yerine gelen bu yönetim iş yaşamında çok başarılı diye sporu daha iyi yönetme iddasındaydı, ama bu iki işin dağlar kadar farklı olduğu yaşanıyor. Binbir emekle örülmüş branşlar birer birer geriliyor. Çokbilmiş yönetim de çareyi bunları birbirine kırdırmada aramaya başladı. Spor branşlarına da ayaktopu apaçilerinin ağzıyla "amatör" diyor. En popüler branşın başına kulübün yığınla eski şöhreti yokmuş gibi tutup Fransa'dan "profosyonel transferci" getirerek takımı kümede zor kalır hale sokmakla başladı, branşlar da sırayla sallanmaya başladılar. Öylesine hoyrat ve değerbilmezler ki, açık ara en başarılı takım olan erkek voleybolu dağıtmayı planlıyorlar. Umarım kendi yönetimleri dağılır da kulüp kurtulur.
 • sporsever
  4 ay önce
  Fener şubeleri dandik olan bir dandik kulüp değildir, "şube kapat" diyen bir taraftarı da olmaz. Futboldaki rakiplerde duyulagelen bu tür muhabbetlere bu camiada yer yoktur. Bütün şubelere eşit davranılır, ana branş baba branş yoktur. Futbol ve futbolseverin hoşlandığı bir kaç branş, bu tür kişilerin anlamadığı diğer branşları ezemez burada. FB ve Türkiye'nin adı masa tenisi ve atletizmle duyuldu dışarıda, futbolun oralara gelmesine daha çok yol var. Erkek voleybolu sevmeyen de voleybolsever değildir. Futbolkolikler kadın futboluyla ilgilensin. Ekonomik yükü de her yıl yapılan saçmasapan futbol transferleri yapıyor, tasarruf futboldan yapılsın. En amatör branş da o. Amatörlük kafada çünkü.
 • murat
  4 ay önce
  kadın voleybola dokunma diğer dandik şubeleri kapatabilirsin erkek voleybol da dahil..masa tenisi engelli basketbol kürek takımları yüzme atletizm bunları amatöre çevir.ama ana branşlarımızı küçültme başkan kadın ve erkek basketbol kadın voleybol yoksa kendi kendini yakarsın bence taraftar seni istemez küçülmeye gidersen bu branşlarda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye Belediyespor’da Covid-19 vakası!..
Haliliye Belediyespor’da Covid-19 vakası!..
Aziz Yener ve Erol Akbulut Avrupa Şampiyonası'nda
Aziz Yener ve Erol Akbulut Avrupa Şampiyonası'nda