Anadolu Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı Tanıtıldı
Reklam
  • Reklam

Anadolu Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı Tanıtıldı

Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, “2018-2019 Bayan Voleybol Sezonu” öncesinde anlaşma sağladığı sporcular ile Merkez Misafirhanede düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

07 Eylül 2018 - 00:40

Ekim ayında başlayacak yeni sezon öncesi kulüp bünyesine katılan yeni sporcular ile ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muzaffer Öğütveren, önceki senelerden farklı olarak bu yıl yeni bir yapılanma içerisine gireceklerini belirterek, “Anadolu Üniversitesi, kendi bünyesinde yetiştirdiği sporcu öğrencileriyle lig müsabakalarına katılıyordu. Takımımızda bulunan bazı oyuncuların mezun olması, altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncuların ise bu ligde oynayacak seviyede bulunmamaları bizi arayışa itti ve dışarıdan çok iyi bir kadro oluşturduk” diye konuştu.

Bu seneki hedeflerinin ligde play-off oynamak olduğunu belirten Başkan Öğütveren, “Eskişehir’e lâyık olabilecek ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil edebilecek bir sporcu topluluğunu transfer etmiş bulunmaktayız. Bu transferler ile birlikte bu seneki hedefimiz ligde play-off oynamak. Duruma göre iyi bir sonuç elde ederek, Eskişehir’i daha iyi bir noktaya taşımak. Bu takımın kurulmasında bugüne kadar bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, Bayan Voleybol takımı adına konuşan Takım Kaptanı Nihal Çalışkan ise, “Bu kulübe dâhil olmaktan dolayı çok gururluyum. Anadolu Üniversitesinin çok köklü bir kurum olduğunu hepimiz biliyoruz. Böyle bir yapı içerisinde bize de yer verdiğiniz için yönetim kurulumuza teşekkür ederiz. Bayan voleybolu Türkiye’de çok popüler bir spor ve burada olmaktan dolayı da mutluluk duyuyorum" dedi.

Bayan Voleybol Takımı kadrosu ise "Kaptan Nihal Çalışkan, Pelin Ecem Katılmış, Marijeta Runjic, Ecem Şahin, Tuğçe Darıcalı, Buket Yılmaz, Dilara Yergün, Ünzilenur Cansız, Melis Cindoruk" isimlerinden oluştu.

2018-2019 sezonunda Anadolu Üniversitesi kadrosu:

Teknik Ekip:
Baş antrenör: Muhsin Osmanoğlu
Yardımcı antrenör: Fatih Atay
İstatistik: Ceren Işıkel

Oyuncular:

Nihal ÇALIŞKAN: 29.01.1985 doğumlu. Voleybola Galatasaray Spor kulübünde başladı. Sırasıyla Galatasaray, Beylikdüzü, Emlak Bankası, Konya Ereğli Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Karşıyaka Türk Telekom, Gümüşhane Belediyesinde oynadı. İstanbul Üniversitesi'nde eğitimini tamamladı. Pasör oynuyor.

Pelin Ecem KATILMIŞ: 18.07.1993 İstanbul doğumlu. Libero mevkiinde oynamakta. Voleybola Kağıthane Spor kulübünde başladı. Daha sonrasında oynadığım kulüpler şöyle; FMV Işık spor, Vakıfbank Güneş Sigorta, Galatasaray, Fenerbahçe, Koç Spor, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor, Anemon Hotels, Nilüfer Belediyespor, Rota Koleji, Maltepe Yalıspor, Trabzon İdmanocağı, Gaziantep Merinosspor.

Marijeta RUNJIC: 11.01.1996 Hırvatistan doğumlu. Voleybola Hırvatistan'da başladı. Üniversite eğitimi için Amerika'ya gitti. Hem eğitimi tamamlayıp hem voleybol oynadı. Geçen sene mezun olup Macaristan'da yarı sezon Haladas Takımında oynadı ve Süper lige çıkma başarısını gösterdi. Smaçör oynuyor.

Ecem ŞAHİN: 19.05.1994 Fetiye doğumlu. Orta oyuncu mevkinde oynamakta. 14 yaşında Marmaris Belediyespor kulübünde voleybola başladı. Daha sonrasında Ankara Numune, Trabzon İdmanocağı, Bolu Belediyespor, Rota Koleji, Gümüşhane ve Merinosspor kulüplerinde oynadı. On senedir profesyonel olarak oynamaya devam ediyor.

Tuğçe DARICALI: 18.02.1994 Trabzon doğumlu. Voleybola Trabzon İdmanocağı'nda başladım. 14 senedir voleybol oynuyor. Oynadığı takımlar Trabzon İdmanocağı, Gümüşhane Gençler Birliği, Samsun Ondokuz Mayıs, Ordu Türk Telekom, Rize Koçkar Spor kulüplerinde oynadı. Ayrıca plaj voleybolu oynuyor. Üniversitelerarası Türkiye ikinciliği ve Türkiye üçüncülüğü var. Pro beachte üçüncülüğü var.

Buket YILMAZ: 19.01.1994 Salihli doğumlu. İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisi. Voleybola sekiz yaşında Salihli Belediyespor kulübünde başladı. 12 yaşımda A takıma yükseldi ve profesyonel olarak oynamaya başladı. Daha sonra TVF Spor kulübüne transfer oldu ve bunun yanı sıra altyapı Milli takımlarda görev aldı. Sırasıyla oynadığı kulüpler: Salihli Belediyespor, TVF Spor Kulübü, Seramiksan Spor, Karşıyaka, Salihli Belediyespor, Gaziantep Merinosspor.

Dilara YERGÜN: 15.04.1998 İstanbul doğumlu. Voleybola 7 yaşında Eczacıbaşı Spor Kulübünde başladı. 2005-2016 yılları arasında bütün yaş kategorilerinde oynadı. Altı yapıyı orada tamamladı. Daha sonra iki sezon Maltepe Yalı spor, bir sezon İzmir Spor'da forma giydi.

Ünzilenur CANSIZ: 19.07.1999 doğumlu. Oynadığı takımlar: Eskişehir DSİ Bentspor ve Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor kulübü. Yüksek öğrenim hayatını Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde sürdürmekte.

Melis CİNDORUK: 16.11.1999 doğumlu. Oynadığım kulüpler Es Spor ve Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü. Smaçör.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Namyelus
    10 ay önce
    ''Alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyuncuların ise bu ligde oynıyacak seviyede bulunmamaları'' anlayışı çoğu takımları yeni arayışlara itiyor ve takımların gelecekteki kimyalarını bozuyor.Bu zorunlu değişim! maddi imkanlar dahilinde kalıcı hale getirilmezse veya getirilen değişim maddi yönden iyi yönetilemezse bir çok kulüp kapanıyor.Anadolu Üniversitesi Kadın(Bayan değil) Voleybol Takımına yeni sezonda başarılar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
U17 Küçük Erkek Milli Takımımız, 5/8’lik Klasman Maçları Oynayacak
U17 Küçük Erkek Milli Takımımız, 5/8’lik Klasman Maçları...
U20 Genç Kız Milli Takımımız, Japonya’ya 3-2 Mağlup Oldu
U20 Genç Kız Milli Takımımız, Japonya’ya 3-2 Mağlup Oldu