AXA Sigorta Efeler Ligi Şampiyonu Ziraat Bankkart
Reklam

AXA Sigorta Efeler Ligi Şampiyonu Ziraat Bankkart

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Play-Off final etabı, bugün oynanan Fenerbahçe HDI Sigorta – Ziraat Bankkart maçıyla sona erdi.

21 Nisan 2021 - 20:49

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Play-Off final etabı, bugün oynanan Fenerbahçe HDI Sigorta – Ziraat Bankkart maçıyla sona erdi.

Final etabının dördüncü maçında rakibini 29-31, 25-19, 27-25, 25-27, 15-11’ik set skorlarıyla 3-2 mağlup eden Ziraat Bankkart seride durumu 3-1 yaptı ve sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • sporsever
  1 hafta önce
  Üzücü değil Semih. Sırbistan, Slovenya gibi ülkelerin ligleri alt düzeyde, daha doğrusu altyapı ligi gibi. Onlar gibi olalım demiyorum ama erkeklerde İtalya ligi gibi yapamayız, bu yönde çabalar bize zarar veriyor. Önce altyapıyı oluşturmalıyız, kızlardaki gibi. Öyle futbol ve basketten vazgeçmiş, ergen yaşa ulaşmış çocuklarla olmaz. Hatta Polonya-Brezilya gibi dünya şampiyonu gibi ülkelerin ligleri bile İtalya gibi değil. ABD'de lig bile yok. Bunların hepsi "net ihracatçı". Yıldızları getirmek uğruna piyasadan daha çok para ödemek akıllı işi değil, bizi "Katar"laştırıyor, alay konusu oluyoruz. (Uzun süre dışarıda yaşadım, biliyorum). Kanıma dokunuyor. Yanlarındaki yerlileri onların düzeyine yaklaştırmalıyız önce. Altyapı işi.. Makedonya gazisi Nedim Yücel, o maçta İnegölspor smaçörüne çare üretemedi, bunların yanına Agamez getirsen neye yarar ? Doldurmuş GS'dan 6 sette birini alamayan Arkas'tan 4 smaçör, smaç servis vuran ilk Türk pasör çaprazı Metin Toy'u kesiyor. Kafa değişmeli.
 • Semih
  1 hafta önce
  Birde altyapılarda tabi ki bayanlarda iyiyiz.ama bir çok oyuncu ile şampiyonluk yaşadık ama bir çoğu nedense a milli kadroda görev alamadan yaşları büyüdü.ece hacıoğlu gibi.daha çok örnek sayabilirim.hatta şu andada derya cebecioğlu ile gençlerde çok iyi başarı sağladık ama milli takım kadrosuna yedeklerde giriyor.tum sezon boyunca etkili bir şekilde oynadığı halde.bence yildiz oyuncuları turkiyeye gelmesi çok yaradı kadın voleybolunda.hangi yorumcuya gazeteye sor böyle der.dunyadan örneği yok demek şaşırtıcı.gamova,sokolova,glinka,skowronska,dela cruz ,aguera, mirka gibi yıldızlar hatta son zamanlardada boskovic,thu zing, isabel hak gibi oyuncular ligimize kalite ve milli oyuncularımızın daha da gelişimine katkı vermişlerdir.ne kadar alt yapıda yatırım yaparsan yap lig kaliteli olmazsa nasıl gelişim olur.sadece ligde idman yaparsın hiç bir işe yaramaz.gercekten voleybolu takip eden birinin bu şekilde konuşması üzücü ve erkek voleybolunda neden gelisemedigimizin göstergeleri.
 • Semih
  1 hafta önce
  Sporsever voleybolu takip ettiğinden eminim ama bazı şeyleri unuttun.2012 yılında arkas agamez ve şu anda da kadroda olan smacordu bravo vardı ve ilk kez şampiyonlar ligine katıldık arkas sayesinde 4. Olduk.2013 yılında halkbankası abd li yildiz priddy vardı ilk kez 2. Kupa olan cev kupasını kazandık.2014 yılında halkbankasinda polonyalı kazisyki italyan osmany vardı ve ilk kez şampiyonlar liginde 2. Olduk ve gümüş madalya kazandık.dahada böyle başarı yok zaten.dedigin gibi fenerde erkeklerde mirkovic vardı o dönemde 3. Kupa olan challenge kupasını kazandı fenerbahçe grundig.hatta daha sonra aziz yıldırım bir lig maçında hakemlere kızdı ve sonraki sezonlarda erkek voleyboluna yatırım yapılmadı.boyle talihsiz bir karar yasadigin i unutmayalım.demek ki kaliteli yildiz oyuncular gelirse avrupada başarı saglanabilinir.bu 3 takımda sonuçta batmadı devam ediyorlar.kaliteli yildiz oyuncu getirmiyorlar.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Fener 25 yıldır - Aziz Yıldırım'ın başkanlıktan önce voleybol şube sorumlusu olarak ilk kez FB yönetimine girmesinden beri - voleybola yaptığı sistematik ve ölçülü yatırımıyla erkek ve kadın voleyboluna örnek ve lokomotif oldu, rekabet yarattı, hem kendi bir yığın Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa'dan getirdiği kupalar, hem de rakiplerinin başarıları FB'nin planlı katkısının sonucudur. Bu işin nasıl yapılacağını bilen en iyi kulüptü, erkeklerde geçen yıl Ter Maat'ı ve Oğuzhan'ı satıp veteran Hoag'ı alana kadar. Geçmişte pahalı transferlere boğulsaydı Halkbank gibi fiyasko yaşardı. En fazla Milikoviç'i getirdi, yanına uygun mütevazi bir kadroyla şampiyonlukları topladı, Avrupa'dan kupa getirdi. Fener'e "pahalı transfer yap" demek kulübü ve voleybolumuzu batırmak demek. Pahalı transfere GS veya bankaların taraftarları meraklıysa yolları açık olsun, yeni Halkbank fiyaskoları yaşarlarsa kendileri bilir, ama voleybolumuz ve ülke bundan kaybeder. FB'nin yolunu izlerlerse bilakis hayırlı olur.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Kaliteli yabancı getirince lig kaliteli olmaz. Dünyada örneği yok. Fasıl heyetine senfoni orkestrası elemanı koymakla senfonik müzik olmaz. Kadın voleybolunun altyapısı kaliteli, üstü de ondan kaliteli, dünyanın ilgi odağı, yıldızların kendileri gelmek için can atıyor buraya. Biz kaliteli olduğumuzdan geliyor kaliteler buraya, kaliteyi onlardan öğrenmedik. Erkeklerde durum tam tersi. Ne altyapı kaliteli ne üst. Başka yerlerde aldıkları paranın fazlasını ödersen geliyor yabancı şöhretler, yani petrol şeyhleri gibi parayı bastırıyoruz. Ama onlar kadar zengin olmadığımız için hem parasal hem sportif olarak sömürülüyoruz, faydaları yok, olmadı şimdiye dek. Halkbank'ın fiyaskoları ortada. Daha ucuz takımlara yenildiler, elendiler, gruplardan çıkamadılar. Ter Maat gibi meşhur ve pahalı olmayan kaliteleri bulup getireceksin. Artık o da meşhur oldu, İtalyanlar alıverir. Biz nasıl kaliteli oluruz ? Aşağıda yazdım, iyi ve ciddi altyapı. Okulla da içiçe. Futbol ve basketin artıklarından da değil.
 • Semih
  1 hafta önce
  Bence kaliteli yabancı oyuncularla ligde kaliteli olur. bayanlarda gelişme göstermemizde kaliteli yabancı oyuncuları rolü büyük.erkeklerdede neden olmasın.arkas gs ya ezilerek yenilmedi set alamadı ama setler başa baş geçti.arkas fener maçında özelikle 4. Sette sonlarında öndeyken basit hatalar yapmasa finalde olabilirdi.dedigin gibi koç hoag ve arkas kötü pasör u olmasa blenkenau kesin finaldeydi.pasor yabancı olcaksa kaliteli olmalı böyle vasat olacağına yerli pasör olmalı.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Oğul Hoag'ın basit hataları olmasa Arkas FB'den değil maç, set bile zor alırdı. Hoag yüzünden seri boşuna uzadı. Yok bir de seriyi mi kaybedecekti FB ? Arkas'ı finalde hayal etmek demek seneye Teşvik Kupasına gönderilecek takımı Şampiyonlar Liginde hayal etmek demektir. Akıllara ziyan. Bunu öne sürüp de Arkas'ın GS'a iki kez yenilmesini eleştirmemenin altında ne yatıyor ? Yok başabaştı falan-filan. Yok bir de farklı verseydi setleri oldu olacak, daha neler. Anormal sonuç Arkas'ın vasat GS'a elenmesidir. Mucize budur. Pasörü hocayı bunun için eleştirsen anlarım. FB'ye karşı oğul Hoag'ın hataları karşısında ayakta durdu Arkas, elenmesinden daha doğal ne olabilir ? Oğul Hoag bu kadar kötü oynamasa bırak Arkas'ın FB'den set almasını, Ziraat şampiyon olamazdı. Hoag'ın hatalarını azalttığı ikinci maçta set bile alamadı Ziraat. Ziraat-FB serisinin sonucu favorinin kaybetmesidir. Bundan daha uçuk sonuç GS-Arkas serisi. FB-Arkas serisinin sonucu normal, anormal kısmı uzaması.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Pahalı transferle voleybolumuz kurtulmaz. Halkbank yıllarca pahalı oyuncu ve antrenör getirdi de ne oldu ? Her yıl dışarda fiyasko, içerde güç bela şampiyonluk. Hatta FB ya da arkasa iç şampiyonluğu bile kaptırıyorlardı. Erken yaşta iyi jimnastik atletizm vb eğitimi almamış, smaç servis, bomba smaç vuramayan yerlilerin olduktan sonra yanlarına kimi koyarsan koy, Halkbank fiyaskosu olur. Ülkemize gelen Ter Maat skalasındaki adamların kıymetini bilmeliyiz. Onu ve Oğuzhan Karasu'yu "bankalara" gönderip yerine veteran Hoag ile Vigrass'ı transfer eden FB yönetimi ülkenin son yıllardaki en iyi kadrosunu bozup şampiyonluğu da rakibe hediye etti.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Semih anlamıyorum, şu GS ile bile başa çıkamayan, Konfederasyon Kupası hakkını GS'a kaptıran Arkas'ı, - FB takımında oynayan ve sezon boyu olduğu gibi özellikle de o seride aşırı bol sayıdaki hatalarıyla rakibe çalışan, ironik bir şekilde "babasının takımına can veren" - veteran oğul Hoag devreye sokmuş ve aslında kolay olması gereken seriye boşuboşuna heyecan yaşatmışken nasıl oluyor da serinin sondan ikinci setinin birkaç sayısı (dış kapının mandalı) yüzünden Arkas'ın pasörünü asıp kesmekten hala vazgeçmiyorsun ? Oraya nasıl gelebildi Arkas, kimin yüzünden ? Bu mantıkla Nicola Hoag'ı elli kere asmak gerek. Arkas serisinin uzaması da Ziraat'in şampiyonluğu da Hoag'ın hataları yüzünden. Elbette başka etmenler de var, ama 1 no'lusu bu. Arkas'a üzülüp Ziraat'e sevinenler ona kamyonlar dolusu ödül versin.
 • Semih
  2 hafta önce
  Ayrıca artık fener gibi büyük kulüpler milli takımlara faydalı olmak istiyorsa ve avrupada basarili olmak istiyorlarsa kaliteli oyuncular almalı.35 yaşına gelmiş emekli olucak hidalgo gibi oyuncular yakışmıyor bu büyük takımlara.neden sırp atasanajovic yok ligimizde.kubali leon gibi yıldızlar neden alınmıyor.
 • Semih
  2 hafta önce
  Gerçekten ziraat bankasını tebrik etmek lazım.cok fazla haketti.fenerde ter mat olsaydı belki farklı olabilirdi.ama yine de diğer oyuncularda fener smacorlerine göre daha iyi oynadı.hatta bugün izlediğim lige çıkmak için mücadele eden akkus takımın pasör caprazini ve rus smacorunu al fener koy daha iyi oynardı.fenerin finale çıkması bile büyük mucize bence.arkas pasör u ve koçu taktik uygulasa ve kaliteli olsaydi o önde olduğu 4. Seti fenere vermezdi ve finalde olurdu.
 • sporsever
  2 hafta önce
  Ziraat'in ilk şampiyonluğunu kutlamak gerek, hernekadar en iyi ve en pahalı kadro olsalar da. "İlk" her zaman zordur. Teşvik Kupası finalindeki hayal kırıklığından sonra bu boşalma onlar adına gerekliydi, deneyimli FB'ye karşı zorlandılar. Bankanın şampiyonluğunda en büyük pay futbol, kadın-erkek basketbol ve kadın voleybola para ayıran FB yönetiminin erkek voleybolun mütevazi bütçesini kısıp ligin en iyi smaçörünü "al şampiyonluk senin olsun" dercesine bankaya vermesi, yerine veteran almasıydı. Banka da "teşekkür etti" şampiyonluğu aldı. Yine de vermemek için "ucuz" yerli antrenör ve oyuncular çok savaştı, az daha da vermeyeceklerdi, alay eder gibi. Üvey şube erkek voleybol alkışlanmalı. "Al takımı idare et" diye teslim edilen ve ilk başantrenörlüğünü yaşayan yakın geçmişin hırslı smaçörü bir de ucu ucuna kaçırdığı şampiyonluğu yakalasaydı tarihe geçerdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Voleybolcu Meryem Boz BMW X1’in Direksiyonuna Geçti
Milli Voleybolcu Meryem Boz BMW X1’in Direksiyonuna Geçti
U17 Erkek Milli Takımımız, Elemelere Galibiyetle Başladı
U17 Erkek Milli Takımımız, Elemelere Galibiyetle Başladı