Batman’dan önemli bir başarı
Reklam
  • Reklam

Batman'dan önemli bir başarı

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde voleybol antrenörü olan, aynı zamanda Batman Petrolspor'da görev yapan Mehmet Hakkı Yıldız, ilköğretim okullarını tarayarak fiziksel özellikleri voleybola uygun olan öğrencileri testler sonucunda yıl boyunca voleybol antrenmanları yaparak milli takıma sporcu yetiştiriyor...

06 Temmuz 2020 - 20:51 - Güncelleme: 06 Temmuz 2020 - 21:05

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde voleybol antrenörü olan, aynı zamanda Batman Petrolspor'da görev yapan Mehmet Hakkı Yıldız, ilköğretim okullarını tarayarak fiziksel özellikleri voleybola uygun olan öğrencileri testler sonucunda yıl boyunca voleybol antrenmanları yaparak milli takıma sporcu yetiştiriyor.

Bu kapsamda,  aynı zamanda liseye geçecek sporcuları da Ankara’ya TVF Spor Lisesi sınavına göndererek bu alanda üst düzey takımlarının alt yapılarında yetişme fırsatları veriliyor.

Batman'dan TVF Spor Lisesi sinavına giden sporcular, bu yıl; 2006 doğumlu Civan Çetin (197 cm), 2005 doğumlu Harun Aslanoğlu (190 cm) ve 2006 doğumlu Metin Taşkesen (190 cm) oldu.

Antrenör Mehmet Hakkı Yıldız “Batman nüfusunun büyük çoğunluğu genç nüfüstan oluşmakta.  Bunu fırsat bilip voleybola uygun fiziksel özellikleri olan çocuklarımızı bulup, yetenekli olanlarına yıl boyunca voleybol eğitimi veriyoruz. Öncelikli amacımız, milli takıma sporcu yetiştirmek. Bunun yanında Batman’daki voleybolun altyapısındaki boşluğu doldurarak, çocuklarımızın hayatlarına dokunmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Thais Mariely Custodio de Souza, Çan Gençlik Kale Spor'da..
Thais Mariely Custodio de Souza, Çan Gençlik Kale Spor'da..
Numune Gençlik'ten çifte transfer
Numune Gençlik'ten çifte transfer