Cumhurbaşkanı’ndan voleybola dev destek
Reklam
 • Reklam

Cumhurbaşkanı’ndan voleybola dev destek

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın U19 Kız Milli Takımı’nı kabulünün ardından açıklamalarda bulundu.

06 Eylül 2020 - 20:45

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın U19 Kız Milli Takımı’nı kabulünün ardından açıklamalarda bulundu.

TVF Başkanı Üstündağ değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Avrupa şampiyonu 19 Yaş Altı Kız Milli Takımı’nı kabulünden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanımızın, başta şahsım olmak üzere yönetim, antrenör, oyuncu ve teknik ekibimiz olarak tüm voleybol camiasıyla yakından ilgilenmesi bizleri memnun etti. Çok mutlu olduk. Elde ettiğimiz Avrupa şampiyonluğu münasebetiyle, şahsım adına getirilen madalyayı, Cumhurbaşkanımıza takdim etmenin gururu ve mutluluğu içinde olduğumu da belirtmek isterim. Elde ettiğimiz Avrupa Şampiyonluğu ile önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Voleybol Şampiyonası’na da direkt katılma hakkı kazandık. Cumhurbaşkanımızın final karşılaşmasını yakından takip ederek 4. ve özellikle 5. sette çok heyecanlandığını ağzından duymak bizi çok mutlu etti. Cumhurbaşkanımızın, Türk sporunun her branşıyla yakından ilgilenmesi, takip etmesi bir spor adamı olarak beni gerçekten son derece gururlandırmıştır. Final karşılaşmasının ardından En Değerli Oyuncu (MVP) seçilen İpar Kurt’un aldığı sayıyı, ödül alan liberomuz Gülce Güçtekin ve pasörümüz Lila Şengün’ün performansını yakinen takip etmesi, sporun ne kadar içinden olduğunu ve voleybol camiasıyla da ne kadar yakından ilgilendiğini ortaya koymuştur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile camiaya ait sorunları da istişare ettiklerini ifade eden Üstündağ şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız, camiamıza ait sorunlara hızlı bir şekilde çözüm üretti ve talimat verdi. Bizleri son derece mutlu edecek müjdeli bir haberi de bizlerle paylaşması, inanın bizleri ve voleybol camiasını mutlu etti. Kampüs içinde bir salon ihtiyacımızın olduğunu Cumhurbaşkanımıza belirttim. Cumhurbaşkanımızdan da hemen daha büyük yerde daha büyük bir salon yapalım talimatı geldi. İnanın çok mutlu olduk. O salonlarda geleceğini Efeleri ve Sultanları’nı yetiştireceğimizi söyleyebilirim. Selim Sırrı Tarcan Voleybol Salonu yıkılarak, aynı bulunduğu alana günümüz şartlarına uygun bir şekilde yeni bir voleybol salonu kazandırılacak olması mutluluğumuzu bir kat daha artırdı. Pandemi sürecinde, Türk sporunun yaşadığı sorunları, kulüplerimizin sıkıntılarını da dile getirdik. Bu konuda da Cumhurbaşkanımızın duyarlı tutumuyla, sorunların halledilmesi adına talimat verdi. Umut ediyorum ki bu pandemi sürecinden de milletçe, tedbirlere uyarak kurtulacağız."

Cumhurbaşkanımız pandemi sürecinde yaşadığımız sıkıntıları da bizlere sordu, biz de kendisine aktardık. Özellikle PCR testleri konusunda destek istediğimiz Cumhurbaşkanımızın, ‘Sporcuların PCR testlerine yardımcı olalım, biz yapalım” cevabı vermesi de bizleri oldukça memnun etti ve sevindirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 1-9 Ekim 2020 tarihlerinde Karadağ’da düzenlenecek U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda da madalya kazanma sözünü verdiklerini belirten Üstündağ, “U17 Milli Takımımızda, aynı zamanda U19 Milli Takım kadrosunda yer alan 3 oyuncumuz bulunuyor. Türk voleybolunun, özellikle altyapıların ne kadar emin ellerde, planlı ve sistemli bir şekilde olduğunu ilettim ve madalyaların devamının geleceğinin sözünü verdim” dedi.

Türkiye’de; 6-12 yaş arasındaki çocukları voleybol ile tanıştırmayı ve lisanslı sporcu sayısını artırmayı hedefleyen Fabrika Voleybol projesi hakkında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgiler verdiklerini ifade eden Üstündağ, “Fabrika Voleybol projemiz hakkında da Cumhurbaşkanımıza bilgilendirme yaparak bir sunum gerçekleştirdik. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde uyguladığımız, ‘Voleybol Her Yerde’ projemizin de, Cumhurbaşkanımızdan destek görerek hayata geçmesinin mutluluğunu yaşamış olduk. Cumhurbaşkanımızın bu süreçte, lastikten saha yapan Siirt’teki, ipten file yapan Bingöl Solhan’daki çocuklarımızın bile durumunu yakinen takip etmesi, bizleri çok duygulandırmıştır. Bu projelerin, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da ve dünyada da örnek olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda birkaç federasyon Türkiye’deki voleybolun yapılanmasının ve projelerini yerinde incelemek ve görmek için bizden randevu talep ettiler. Önümüzdeki günlerde özellikle bir veya birkaç federasyon ile bunları paylaşacağız. Yaptığımız işlerin sadece Türkiye’de değil Avrupa’da ve dünyada da kabul görmesi bizi mutlu etmiştir. Bu projelerimizi arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

TVF Başkanı Üstündağ, davetlerinden, müjdeli haberler vermesi ve pandemi döneminde her türlü konuda bizlerden desteklerini esirgemedikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na voleybol camiası adına sonsuz teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • sporsever
  3 hafta önce
  Voleybolun kadınını bağrına basıp da erkeğini umursamayan bir halkımız olamaz. Halkımız voleybolcuları bağrına basmış olabilir, ama voleybolu değil. Futbol ilgisini kadın futboluna ilgi gösterenlerin sayısıyla ölçebilir misiniz mesela ? Voleybolu da sporu da gerçekten sevenler erkek voleybolunu izleyenlerdir. Diğerlerinin voleybol sevgisi spor sevgisi değil olsa olsa sosyal sempati "aferim kızıma" modunda, o destek de pek işe yaramaz.
 • NURETTİN DOĞAN
  3 hafta önce
  Sayın Akif Başkanım Merhabalar Öncelikle kutluyor başarılarımızın devamını diliyorum. Ve tabiki voleybolumuzda bu başarılar daha da ileri gidecektir. Alt yapı özellikle kızlarımızda oldukça iyi geliyor. Çünkü artık halkımız kadın voleybolumuzu bağrına basmış yani sahiplenmiştir. MEB ile yapılan protokol bu başarıların lokomotifi olmuştur. Daha önceden Prof. Dr. Hüsnü Can dönemlerinde alt yapısı hazırlanmış ancak en büyük yatırım ve hamle Erol Ünal Karabıyık döneminde hayata geçirilmiştir. Özellikle ikimiz; MEB Okuliçi, Spor ve İzcilik Dairesinde az mesai yapmakdık!. Ben Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı ve Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı görevlerinden yeni ayrılmıştım ve Federasyonumuz Eğitim Kurulu üyesi idim. Aynı zamanda yani 1981'li yıllarda MEB Okuliçi, Spor ve İzcilik Dairesi Kurucu ekibi içersinde yer almam nedeniyle MEB'le işbirliğimiz amacna uygun ve sorunsuz yürütülmüştür. Emeği ve hizmeti geçen herkesi kutluyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
U17 Kız Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası’nda Sahne Alıyor
U17 Kız Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası’nda Sahne Alıyor
AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 6.Hafta Sona Erdi
AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 6.Hafta Sona Erdi