Eczacıbaşı VitrA Şampiyonlar Ligi’ne Altın Setle Veda Etti
Reklam
 • Reklam

Eczacıbaşı VitrA Şampiyonlar Ligi’ne Altın Setle Veda Etti

2019 CEV Şampiyonlar Ligi bayanlar kategorisindeki temsilcimiz Eczacıbaşı VitrA, Çeyrek final rövanş maçında, bugün (19 Mart 2019 Salı), İtalya’nın Imoco Volley Conegliano takımını konuk etti.

19 Mart 2019 - 22:14

2019 CEV Şampiyonlar Ligi bayanlar kategorisindeki temsilcimiz Eczacıbaşı VitrA, Çeyrek final rövanş maçında, bugün (19 Mart 2019 Salı), İtalya’nın Imoco Volley Conegliano takımını konuk etti.

TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadelede rakibine 21-25 23-25 25-21 ve 21-25’lik setlerle 3-1 mağlup oldu. Bu sonucun ardından karşılaşma altın sete taşındı. 15 sayı üzerinden oynanan altın seti 10-15’lik skorla kaybeden Eczacıbaşı VitrA, CEV Şampiyonlar Ligi’ne altın setle veda etti.

ECZACIBAŞI VİTRA – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO:
HAKEMLER: Roy Bensimon (İsrail), Ari Jokealinen (Finlandiya)
SALON: TVF Burhan Felek Voleybol Salonu
ECZACIBAŞI VİTRA: Kim, Gözde, Ezgi, Larson, Büşra, Gibbemeyer ( Boskovic, Simge (L), Dilara (L), Gamze, Meliha)
IMOCO VOLLEY CONEGLIANO: Robin, Raphaela, Samanta, Joanna, Kimberly, Fatime (Karsta, Monica (L), Marta, Valentina)
SETLER21-25 23-25 25-21 21-25 10-15
SÜRE:138 dakika (28, 31 36 27 16)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • sporsever
  6 ay önce
  AŞAĞIDAKİKİ GÖNDERİMİMİN DEVAMI:Eczacıbaşı gibi işi gereği Avrupa ile burun buruna olan, sportif bağlamda ise zaten çeyrek asırdan fazla bir süredir Avrupa'nın tepelerinde gezinen bir camiada bile gözbebekleri olan bir voleybol takımına bu bilinci verecek bir kişinin olmadığı oynadıkları cansız oyundan da belliydi, sırf demeçlerinden değil. Avrupalı rakipler hırsta hep baskın olan taraf. Bu nedenle maça yenik başlayıp geriden gelme durumundayız daima, psikolojik olarak. Bu geriden kovalama set içinde, bir veya bir kaç set (sonraki FB maçı) ya da Eczacı'nın maçı gibi bütün maçboyu olabiliyor, ve hüsranla sonuçlanabiliyor. Takımımız maça bilinçli şekilde hazırlanmamış ve sonucunu yaşamıştır. Teknik-taktik işleri sonraki konular. Bu sonraki konulardan ise bana en çok batan Motta'nın Güldeniz ve Meliha'ya değil Krismanoviç'e güvenmesinin saçmalığıydı. Bu kışortası transferinin anlamsızlığı da kanıtlanmış oldu ayrıca.
 • sporsever
  6 ay önce
  Maçtan önce demecini okuduğumuz oyuncular ilk maçta büyük avantaj sağladıklarını söylemişlerdi. Ne yanılgı ! Bugünkü hüsranın ilk işaretiydi o duygu. Oysa avantaj filan yoktu, maç "tekrar kazanılmalıydı" ve ilkinden daha zor olacaktı, çünkü İtalyanlar birer birer kaçırdıkları setlerin "hesabını" birer birer almaya gelmek için dopdoluydular. Bizim oyuncularımıza halâ Avrupa ne demektir, Türk deyince ne düşünürler, "Türklerle oynuyoruz" onlarda ne anlama gelir, hele hele Türk rakip favoriyse diz çöktürmenin hazzı kendilerinin ne tür duygu veya komplekslerini doldurur gibi konular hiç öğretilmiyor. Sanıyoruz ki Avrupa "uygar" bir alem, ulusal kompleksler "tarih" oldu, oyuncular zaten bizim takımlarımıza da transfer oluyorlar, kah karşı karşıya kah birarada oynayıp gidiyoruz. Yok öyle bir Polyana dünyası maalesef.
 • semih
  6 ay önce
  motta artık bırakmalı takımı.oynatamadı yönlendiremedi oyuncuları.ok boskoviç rahatsızdı ama mesela büşraya çok sans verdi.sonunda değiştirdi.eczacıbaşı artık büşra,gözde ve motta yollarını ayırmalı.neden hiç meliha oynmadı.neden sans verilmedi.altı sette larson hiç iyi değildi ama ezgi kritik yerde üst üste larsonla oynadı ve kopma anı oldu.o anlarda eli sıcak kim ile oynanmalıydı.pasör değişikliği ile gamze o bile denenmedi.favori olarak hatta 4 lü finalin favorisi elendi yazık oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 3. Hafta Başladı
Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 3. Hafta Başladı
Lucas Van Berkel Galatasaray’da
Lucas Van Berkel Galatasaray’da