Eda Erdem Dündar, Üst Üste 4. Kez Avrupa Şampiyonası’nın...

Eda Erdem Dündar, Üst Üste 4. Kez Avrupa Şampiyonası’nın Rüya Takımına Seçildi

2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın rüya takımı belli oldu.

09 Eylül 2021 - 21:59

2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın rüya takımı belli oldu. 

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın en iyi oyuncuları arasına adını yazdırdı. Eda Erdem, bu unvanı 4 kere üst üste kazanan tarihteki ilk voleybolcu oldu.

Rüya takımda yer alan isimler, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından başlatılan halk oylamasıyla belirlendi.

En iyi orta oyuncu kategorisinde rakipleri Sırp Milena Rasic, İtalyan Cristina Chirichella ve Hollandalı Juliet Lohuis’i geride bırakarak oyların yüzde 54,6’sını alan Eda Erdem Dündar, turnuvanın rüya takımında yer aldı.

Son dört Avrupa Şampiyonası’nda bu kategoride en iyi oyuncu unvanını elde eden Eda, bunu başaran ilk sporcu oldu.

2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası Rüya Takımı şu şekilde:

Pasör: Alessia Orro (İtalya)
Pasör Çaprazı: Tijana Boskovic (Sırbistan)
Orta OyuncularEda Erdem Dündar (Türkiye), Anna Danesi (İtalya)
Smaçörler: Miriam Sylla (İtalya), Elena Pietrini (İtalya)
Libero: Monica De Gennaro (İtalya)

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Semih
  2 hafta önce
  Ben butonlara basmıyorum belirtim.eda yi karalamak ne benim ne de kimsenin haddine değil.tabi ki milli takıma çok büyük başarıları olmuştur.zaten bunun tartışması olmaz.sirp maçını ben sadece eda yüzünden kaybettik demedim.2 sayi kaybettigimiz bir sette eda nin o en kritik yerde daha garanti servis atmasını gerektiği ni söylüyorum.zaten basit hatalarla vermişiz genel olarak maçı.ayrica milli takimda 35 büyük pek smaçör kalmadı gibi.yanlizca pasör yada libero olarak var.bizim asıl hedefimiz 2024 olimpiyatları olmalı.buyuk ihtimalle eda olmucak kendi bırakacaktır milli takımı.artik yerine onun gibi kaliteli oyuncu monte etmek gerektiğini ifade etmeye çalışıyorum ama anlayan pek yok gibi.
 • sporsever
  2 hafta önce
  Evet her şey ortada, bir tarafta 99000 oy kullanan voleybolsever ki asıl noktayı onlar koydu. Öbür tarafta Semih, Benan ve en az iki 2 ters butoncu daha. "Usta jüri" dedikleri bunlar mı acaba ? 2 adet servis kaçırdı ve 34 yaşına geldi diye mevkisinin dünyadaki 1 numarasına "affedilmez hatalısın artık alınmamalısın" demenin mantığı nedir ? Diğer oyuncular (sadece bizim değil dünyanın bütün takımlarında) milyon kere "affedilmez hatalı" oluyor aynı mantıkla, hakaret mi oluyor ? Hayır olmuyor, ama çok anlamsız oluyor. Kendine iyi bakan 40'ından sonra da oynar, (hele hele pasörler) bakamayan 30'unu bile göremez, silinir. Asıl hakaret "Sırp maçını onun servis kaçırmasıyla verdik" suçlaması ki bunun ne izanla ne de vicdanla alakası var. Bunun adı karalamadır. Dünyanın alkışladığı bir sporcumuzla övünmek varken yersiz ithamla uğraşmak teknik bir görüş değil, daha da fazla yorumlamak istemem. Ayrıca kimse ne Ebrar'ı ne de bir başka oyuncumuuzu bununla ilgili yermiyor, konuyu çarpıtmayalım.
 • Semih
  2 hafta önce
  Usta jüri üyeleriyle seçilmiş rüya takim değil.halk oylamasiyla seçilen takım.ayrica eda yi başarılarıyla eleştiren yok.anlamak istemiyorsunuz.eda ni artık yasi geldi.genc oyuncu monte etmek lazım.sporseveri n dediği gibi komple takımı gençleştirmek için demiyorum.takibi tecrubeli oyuncu olcak.ama olcak sa tecrubeli pasor olmali.ayrica bir oyuncuyu bu kadar ilahi hale getirmemek gerekir.yok işte o olmazsa takım biter fin takımına bile yeniliriz diye sözler diğer oyunculara hakarettir.hele milli takımimizi n en skorer oyuncusu genç ebrar a çok büyük ayıp.son olarak eda ne kadar başarılı olursa olsun o sırp maçında bu kadar tecrübeli bir oyuncunun servis kaçırma hatasını örtmez.yok işte bir hata yüzünden eleştirilmez lafları yanlış.biz o maçta 2 seti, setin sonunda 2 hata yaparak verdik.her sey ortada nokta
 • Kel Ayfer
  2 hafta önce
  Eda Erdeme Milli Takimdan ayrilmasini istiyenler, özellikle evde kalmis Benan, aldinizmi cevabinizi??? Kizlar kosun dügün var, Benan sonunda evleniyor, belki rahatlarda Milli Takima saldirmaz
 • sporsever
  2 hafta önce
  Büyük kaptanımızı tartışanlara ağır bir yanıt oldu bu haber.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balkan Kupası’nda 2. Gün Tamamlandı
Balkan Kupası’nda 2. Gün Tamamlandı
İstanbul BBSK’dan toplu imza töreni
İstanbul BBSK’dan toplu imza töreni