A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri’ne katılabilmek için 6-17 Ağustos 2022 tarihlerinde düzenlenecek elemelerde sahne alıyor.Elemelerde A Grubu’nda yer alan Filenin Efeleri, Azerbaycan ve Danimarka ile mücadele edecek. Millilerimiz, Türkiye’deki karşılaşmalarını ise 10 ve 17 Ağustos 2022 tarihlerinde İstanbul’da TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynayacak.A Milli Erkek Voleybol Takımımızın maç programı şu şekilde:6 Ağustos 2022 / Bakü
TSİ 17.00 Azerbaycan-Türkiye (TRT Spor)10 Ağustos 2022 / İstanbul
17.30 Türkiye-Danimarka (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)14 Ağustos 2022 / Middelfart
TSİ 18.00 Danimarka-Türkiye (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)17 Ağustos 2022 / İstanbul
17.30 Türkiye-Azerbaycan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde grubunu ilk sırada tamamlaması veya en iyi 5 grup ikincisinden biri olması halinde adını Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne yazdıracak.Millilerimizin idari ve teknik kadro ile sporcu kadrosu şu şekilde:
TSİ 17.00 Azerbaycan-Türkiye (TRT Spor)10 Ağustos 2022 / İstanbul
17.30 Türkiye-Danimarka (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)14 Ağustos 2022 / Middelfart
TSİ 18.00 Danimarka-Türkiye (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)17 Ağustos 2022 / İstanbul
17.30 Türkiye-Azerbaycan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde grubunu ilk sırada tamamlaması veya en iyi 5 grup ikincisinden biri olması halinde adını Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne yazdıracak.Millilerimizin idari ve teknik kadro ile sporcu kadrosu şu şekilde:
İDARİ VE TEKNİK KADRO | |
Semih Oktay | Erkek Milli Takımlar Koordinatörü |
Onat Kurt | Takım Menajeri |
Nedim Özbey | Başantrenör |
Mert Karatop | Yardımcı Antrenör |
Ahmet Toçoğlu | Yardımcı Antrenör |
Ali Rıza Metin | İstatistik Antrenörü |
Yunus Ünver | Kondisyoner |
Aykut Yılmaz | Masör |
Bilal Aslan | Fizyoterapist |
Murat Mert Yücekök | Medya Sorumlusu |
A MİLLİ ERKEK VOLEYBOL TAKIMI KADROSU | |||
ADI SOYADI | POZİSYONU | ||
1 | Arslan Ekşi | Pasör | |
2 | Arda Bostan | Pasör | |
3 | Adis Lagumdzija | Pasör Çaprazı | |
4 | Metin Toy | Pasör Çaprazı | |
5 | Burutay Subaşı | Smaçör | |
6 | Baturalp Burak Güngör | Smaçör | |
7 | Yasin Aydın | Smaçör | |
8 | Mirza Lagumdzija | Smaçör | |
9 | Bedirhan Bülbül | Orta Oyuncu | |
10 | Doğukan Ulu | Orta Oyuncu | |
11 | Faik Samed Güneş | Orta Oyuncu | |
12 | Volkan Döne | Libero | |
13 | Berkay Bayraktar | Libero |