Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’na Son 16’da Veda Etti

Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’na Son 16’da Veda Etti

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçında Sırbistan karşısında 2-1 öne geçtiği karşılaşmada 3-2 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

13 Eylül 2021 - 04:14

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçında Sırbistan karşısında 2-1 öne geçtiği karşılaşmada 3-2 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

Millilerimizde Adis 20, Yiğit 16, Emre 11 ve Burak 10 sayılık performanslarıyla öne çıkan isimler oldular. Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

SIRBİSTAN-TÜRKİYE: 3-2
SALON: Ergo Arena
HAKEMLER:  Wojciech Maroszek (Polonya), Vlastimil Kovar (Çekya)
SIRBİSTAN: Atanasijevic, Ivocic, Podrascanin, Jovovic, Kovacevic, Lisinac, Pekovic (L) (Okolic, Krsmanovic, Luburic, Majstorovic, Todorovic)
TÜRKİYE: Murat, Efe Mandıracı, Mert, Adis, Yiğit, Emre, Beytullah (L) (Burak, Bedirhan, Caner (L), Oğuzhan, Oğulcan, Mirza)
SETLER: 25-18, 22-25, 22-25, 25-23, 15-12
SÜRE: 140 dakika (28′,30′,29′,32′,21′)

YORUMLAR

 • 11 Yorum
 • Semih
  1 hafta önce
  Sırp hollanda maçını izledim.3-0 kazan di sırplar ama setler başa bastı.eger biz sirplari gecseydik kesin hollandayı yenerdik.ilk kez hem çeyrek final hem de yarı-final i görerek tarih yazardık.ilk üç mac adis in yanın da efe de skorer oynadı kazandık.son üç mac efeyi kullanamadık ve maçları kaybettik tuhaf.basit taktik ve teknik hatalarla kaybettik.ivovic turkiye maçı için işte rakip e saygı duymazsak böyle olur gibi laflar kullandı.yani hafife aldık demek istiyor.fransa yorgundu elendi.ama sırplar hollanda maçında gördük ki aynı.yorgunluk hafife alma filan yok.zaten hollanda macinda kac tane please den sayı aldılar.biz defans yaparak dublajlara yetişerek mücadele ettik.yani cok buyuk ustunluk kuramadilar.keske yenseydik te böyle konusturmasaydik.zaten polonya ve italya favori.
 • Semih
  1 hafta önce
  Ayrıca benanin spor yöneticilerinin üniversitelerde uyumlu çalışarak türk sporuna yön vermesi fikrine imzamı atıyorum.gercekten de olması gereken bir düşünce.tabi bir takım görüşmeler oluyordur ama pek yeterli değil ki bu durumdayız.futboldada basketbol dada maaalesef her ne kadar bayan voleybol da biraz iyi olsak ta(ordada şampiyonluğu kıl payı kaçırıyoruz)voleybol dada büyük başarılar gelmiyor.bir oyun dengesi taktiği yok.farkli dinamik taktik teknik gerektiren koçlar olmalı.artik nedim özbey,şenol güneş, guidetti gibi teknik direktörler le gitmez bu düzen.senol güneş gitti.darisi diğerlerinin başına.
 • Semih
  1 hafta önce
  Ya yapma sporsever .tabi ki altın lig küçümsenecek kadar basit bir lig.2 sene önce slovenya kurtuldu ve vnl tecrübesi edinerek oyunlarını geliştiriyorlar.slovenya karşısında tutunamayacak çek Ya izle ve gör.fransa maçını ben de izledim.cekya taraftar coşkusunu ele aldı.bir de fransanın hem vnl,daha sonra olimpiyat larda oynayan kadronun yorgunluğu ortadaydı.ust üste aynı kadro ile böyle yorgunluk normal.ona rağmen tabi ki çek Ya mağlubiyeti ni örtmez.su anda en dinç takım italya ve polonya.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Sen küçümseyedur Semih, altın lig takımları siz küçümseyenlerin "hesap" ve tahminlerini (benim aşağıda "boş işler" dediğim) alt üst etmeye devam edecek, izle. Sadece biz ve iki ay önce karşılaştıklarımıza bakacak olursak: Biri Rusya'yı yendi, biri Fransa'yı, öbürü Hollanda'yı kıl payı elinden kaçırdı, bu Hollanda'yı kaçıran da Ukrayna ile birlikte Belçika'yı grupta yendiler. Daha dünün VNL takımı Belçika altın ligde de yeniliyor bunlara zaten, geçen yıl bize de yenilmişti. Çek-Fransız maçında sıraladıklarına neticeye değil haticeye bakmak denir. Slovenler grupta yenmişti Çekleri ama papaz her zaman pilav yemez. Sporda iddialı tahminden hep kaçınırım. Tekrarlıyorum, her maç bembeyaz bir sayfa. Ya da daha milli bir tabirle: Er meydanı Kırkpınar.
 • Rua
  1 hafta önce
  Semih sabırlı ol' O kupa geleceeek :))
 • sporsever
  1 hafta önce
  Tam şimdi biten maçta kendi grubunu dördüncü bitiren Çekya grubunda tek set yitirerek birinci olan taptaze olimpiyat şampiyonu Fransa'yı eleyerek çeyrekfinale çıktı. Çekya'yı anımsayalım: Altın ligde 2 ay önce farklı aldığımız setlerle iki kez yendiğimiz takım. Şu birçoğumuzun ve özellikle de medyamızın küçümsediği ve şampiyon bitirdiğimiz altın ligde yani. Bir de milli takımımız ve bu Çekya tam 2 hafta önce "güçlü takımlar" yerine birbirlerini seçtiler hazırlık amaçlı, dört maç yaptılar birbirleriyle. Maçları setleri merak eden açsın baksın. İşte bu Çekya kendi ülkesindeki grupta dördüncü oldu ve olimpiyat şampiyonuyla güya "turnuvaya veda" maçına çıktı. Set bile vermedi. Bu karşılaşma maç psikolojisi ve maça odaklanma anlamında yoruma yer vermeyecek kadar net bir örnektir. Birilerinin düzeyinin bizden üstün olduğu ve bizim de başka birilerinden (Çekya veya Finlandiya) üstün olduğumuz yolunda bütün varsayımlar sahtedir, dogmadır, kendini kandırmadır. Er meydanı Kırkpınar ! Gerisi boş.
 • sporsever
  1 hafta önce
  Portekiz ile çeyrek final umuyordum, çünkü hem bizim Sırpları, hem de Portekizlilerin Hollanda'yı eleyeceğini düşünmüştüm, her iki "favorım" de beklediğim gibi oynadılar ama başabaş maçları "kağıtüzeri favorilere" kaptırdılar. Maçı 3-1 veya 3-2 alabilirdik. Oyuncu, antrenör ve adam değişiklikleri bazında çok çeşitli eleştiri yapmak mümkün. Ama yenen karşı taraf için de aynı sayıda bol eleştiri geçerli. Denk maç karşı tarafın elinde kaldı. Ayrıca biz buraya kadar bu oyuncular ve çalıştırıcıyla geldik, bu da işin öbür yanı. Daha da genişletirsek konuyu, son üç maçın üçünü de kaybettik. Öyle ya da böyle, ona ya da buna. Kaybettiğimiz maçların hepsi de başabaş geçen maçlar. Oysa Rusya maçında başabaş iki set almıştık, ama son sette biraz daha öndeydik. Kayıp maçlarda ise başabaş setleri son anda kaybederek yenildik. Yani iş son topa kaldığında kazandığımız olmadı, bu da ilginç bir nokta. Sonuçta çıtamızı yine yükseltemedik, ilk çeyrekfinalimizi göremedik. Vuslat başka bahara kaldı yine.
 • Kel Ayfer
  1 hafta önce
  Ehh ben demistim, bunlardan bir halt olmaz, daha cokkk 40 firin ekmek yemeleri lazim. Evde kalmis Benan sizi ancak o över.
 • benan
  1 hafta önce
  genelde yetenekli ve mücadeleci bir takımımız var.yalnız ülke sporcularının tümünde genel olarak MENTAL sorunumuz var.bu .tuttuğumuzu kopartamıyoruz.maçlara 4-0, 6-0 başlamak ta neyin nesi.sportif genlerimizde tamir edilmesi gereken durumlar var.normal şartlarda hem erkeklerde hem de kadınlarda sırbistanı ezip geçmeliydik.sayıları rakiplerin emek çekerek ter dökerek almaları yerine anlamsız ve sınırsız servis kaçırmalarla ,müsait topları dışarı vurmalarla sayıları ziyan etmeler kadınlarda da erkeklerde de var..bırakmıyoruz rakipler kendileri uğraşarak alsınlar.altın tepsi de sunduğumuz maçları izleyin.hepsinde dominant takım biziz.ama onlar kazanıyorlar.spor yöneticileri üniversitelerle ortak çalışarak türk sporuna yön vermeliler maça gelince antrenör müthiş çabaladı.genelde yaptığı hamleler doğruydu. takımı çok çok iyi yönetti.takım bütünlüğü olmadığını şu kareden anladım.bir pozisyondan sonra m.yenipazar hırsla ve garip yüz mimikleri ile kameraya poz verirken emre savaş gülüyordu
 • Semih
  1 hafta önce
  Rua sen bile tahmin edemezdin sirplari elimizden kaçırdık diye.sirplar kötü oynadı ama biz kötü oynattik.servislere yüklenerek ve defans yapıp top çıkartarak.demek ki rusya maci tesadüf değil.istersek biz her mac hatta son avrupa sampiyonu sırplara bile böyle oynayabiliriz.sadece nedim özbey yerine başka biri olsaydı ufak taktikler le o kaybettiğimiz maçı alabilirdik.burak kaptanda olsa sırf hücumu iyi diye manşet te hata yapan defans yapamayan blok ta yetersiz bir oyuncuyu asla oynatılmamasi lâzımdı.bu kısa boylu fizik gücü yüksek sırplara karşı oynatilmamaliydi.ayrica rua guidettini yine savunmuşsun pes yani.artik bayanlar da bronz madalya başarı değil.altin olursa başarı olur.buda guidetti ile olmaz.ama olimpiyatlarda bronz alınsaydı tarih yazardık ve çok büyük başarı olurdu.
 • Semih
  1 hafta önce
  Gerçekten yazık.boyle bir atanasevic ve sırp takımını bulmusuz elimizden kaçırdık.bir luburic i durduramadık.önlem alamadık.4. Setin sonunda efe sayı alınmayınca oyundan alındı.burak girdi ve luburic buragin bloğunu kullanarak sayı ve seti aldı.burak zaten bloğa çıksada çıkmasa da zayıf.cok basit ve yetersiz.bunu bile bile efenin blok tehditi bilinmesine rağmen alınması çok büyük hataydı.adis gibi skorer oyuncu var.kullansana onu.zaten 4. Ve 5. Setlerde adis fazla kullanılmadığı için kaybettik.hele murat 5. Sette alçak ve kötü pas atarak orta oyuncularımıza fark açıldı ve kapatamadık.adis daha fazla kullanilmaliydi.setin sonunda adis üst üste 2 top öldüremedi ve murat yine çok kötü bir pas attı emre ye ve oda dışarı vurdu.ya sen yine atsana adis e.3. topda öldürecek.zaten kafanda bir taktik oluşturmuş murat.iste setin başında adis e atmayıp setin sonlarında kullanım diye.iste tutmadı.fark kapanmadı. yine pasör ve koç hataları.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balkan Kupası’nda 2. Gün Tamamlandı
Balkan Kupası’nda 2. Gün Tamamlandı
İstanbul BBSK’dan toplu imza töreni
İstanbul BBSK’dan toplu imza töreni