Filenin Sultanları Bronz Madalya Maçına Çıkacak

Filenin Sultanları Bronz Madalya Maçına Çıkacak

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan’a 3-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

03 Eylül 2021 - 22:12

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan’a 3-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Karşılaşmayı TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Yönetim Kurulu Üyeleri de tribünden takip etti.

TÜRKİYE-SIRBİSTAN: 1-3
HAKEMLER: Andrea Puecher (İtalya), Alexey Pashkevich (Rusya)
SALON: Stark Arena
TÜRKİYE: Cansu, Tuğba, Zehra, Ebrar, Hande, Eda, Simge (L) (Buse, Meryem, Yasemin, Meliha)
SIRBİSTAN: Busa, Mina Popovic, Boskovic, Milenkovic, Rasic, Ognjenovic, Silvija Popovic (L) (Lazovic, Caric, Mirkovic)
SETLER: 34-32, 26-28, 23-25, 13-25
SÜRE: 2 saat 6 dakika (42′ 34′ 28′ 22′)

A Milli Kadın Voleybol Takımımız bronz madalya maçında yarın (4 Eylül Cumartesi) TSİ 18.00’de İtalya-Hollanda maçının mağlubu ile karşılaşacak. Müsabaka, TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

YORUMLAR

 • 20 Yorum
 • sporsever
  2 hafta önce
  Sivrisinek yavrusu ısırığı demedim ki Benanvari usülle hakaret olsun. Yaşlı gibi oynadı, etkisizdi, sert vuramadı. Yorgundu. Belki de mental olarak kaldıramadı. Önemli de değil. Üç turnuva arkaarkaya bir daha olmayacak. Teşekkür eder, Kübra'yı Beyza'yı, Diclenur'u veya Türkiye ligindeki bir sürü yetenektan birini oynatırsın. Ertesi yıl formunu yakalar formayı yine kapar. O genç. "Bir çıktı mı bir daha girmeyecek" diye bir şey yok. Ondan daha etkisiz olan da var, kimseyi hedef seçmiyorum, benim onu örnek göstermemin nedeni senin durup dururken yaşı bahanesiyle çizilmesini istediğin Eda gibi bir orta oyuncu olmasıydı. Onunla kıyaslamamın nedeni oydu. 34'lük Eda üç turnuva arkaarkaya dinamo gibi çalışmakla kalmayıp takımı ayakta tuttu ortadirek gibi. Sen ise takımı çökertmek istercesine ortadireği kırmak ister gibi onun tekaüt olmasını istedin. Onun yerine hangi ortaoyuncuyu koyarsan koy bu takım lideriz kalır, sıradanlaşır. Hala hayretler içindeyim. Bir de "benanlık" ile suçluyorsun, pes
 • sporsever
  2 hafta önce
  Fedorovsava demişsin, bütün Rus takımı Fedorovsava değil, diğerlerinin çoğu eski tanıdıklar. Bizde de Ebrar var. Ama bütün takımı Ebrar'laştıramazsın, onun yaş grubu millisinden takım arkadaşlarını dolduramazsın. Guidetti yarıyarıya bunu yaptı neredeyse. Bu gençleştirmenin abartılmasıdır, ölçü kaçırmadır, faydası görülmedi hiç. Gençleştirme damla damla olur, bu yıl biri, seneye belki biri daha. Zaten Guidetti bu aşırı gençleştirmeyi yıldız oyunculara karşı kapris ve tasfiye amaçlı yaptı, perdeleme olarak kullanıyor.
 • sporsever
  2 hafta önce
  İkincisi: "Gençleştirme" dediğin şeyi en çok Guidetti yaptı, sen de aynı şeyi deyince senin ona eleştirilerinin de yarısı çökmüş oldu. Bu milli takımın şansı Eda ve elde kalan diğer Eda'lar. Yani Naz, Nilay, Neriman, Gizem ve herkesin değerini yok saymakta ısrar ettiği Yeliz. Bunları dünya kapışırken bizler (yani sen ve diğer bazı arkadaşlar) ise "git", veya "bırak" diyoruz. 2022 dünya şampiyonası son şans, bir rasyonel yerli antrenör işbaşına geçse de bu yıldızlarımızı son bir kez dek milli forma ile izlesek keşke. Yok senin gibi "gençlere yol açalım" diye diye ümit veya genç millisi gibi bir topluluğa A milli forma verilirse en heyecanlı yarıfinal, final veya çeyrekfinalllerde el ayak dolaşır çarşaflar, kaybetmeye devam ederiz. Eda'yı da çıkarırsa Guidetti seni dinleyip, gruptan bile zor çıkarız.
 • sporsever
  2 hafta önce
  Madem futbol konusunda ısrar ediyorsun, açıklayayım: Kadın voleybolunda Eda-Neriman-Neslihan-Gözde-Gülden vb dediğin zaman futbolcu olarak akla gelebilecekler Eda'nın kendi kulübü FB'de Zekirıza; Fikret'ler; Halit; Lefter; Mehmetali; Burhan; Can;..en yakın dönemde Alex, BJK'ta Hakkı; Aliihsan, Şükrü; Recep, GS'da Gündüz, Kadri, Metin gibi kişilerdir. Kaldı ki bunların bir kısmı Eda'ların yarattığı uluslarötesi sevgiye ulaşamadılar, o devirlerdeki medya durumuna da bağlı olarak. Bahsettiğin futbolcu sandığın gibileri değil o devirlerdeki kadrolara girmek bir yana, o kulüplerin önlerinden zor geçerdi. Bu bir.
 • Semih
  2 hafta önce
  Ayrıca asıl gençlere teşekkür edilmeli demeni benanin yorumlarindan bir farkı olmadığını düşünüyorum.genclerimiz bizim geleceğimiz.onlarla biz başarı sagliyacaz.ayrica ben eda yi voleybol tarihinde ilk 100 e girmiş birini başarılarını tabi ki biliyorum saygı duyuyorum.senin de gençlere saygı duyman gerekiyor. onlara daha fazla sans verilmeli.erkek takımında efe mandıracı gibi genç oyunculara sans verilince ne kadar değişim olduğunu herkes görüyor.ayrica nerdeyse zehra her maçta sırp maçı hariç çift haneleri görerek sayı kazanmıştır.rasic diğer maçlarda çift haneli sayıları görememiştir.zehra ya bu kadar hareket benan in yorumlarında çok kalmışsın.yani 44 yaşında oynamış demek herhalde benanla beraber yanyana yorum Yapma ya başlamışsın.yazik.beni çok şaşırttın.yazilarini takip eden biri olarak.edayi savunmanı anlayabilirim ama diğer oyuncularımıza hareket kabul edilemez.
 • Semih
  2 hafta önce
  Voleybolsever burak yılmaz milli takımlarda çok sayıda gol atmış takıma katkısı olmuş biri.avrupa şampiyonasından beri burak dahil herkesin performansı düşük.galiba futbolu ve buragi hatta fransa lille takımında neler yaptığından haberin yok.neyse voleybola gelince.takim sadece edadan ibaret değil.o kazanılan maçlar da simge,hande hatta yıldızimiz ebrar a haksızlık yapmamız gerektiğini düşünüyorum.zehra bir tek sırp maçında iyi oynayamadı.diger maçlar da etkiliydi.sirp ve hollanda maçında cansunun zehra ya attığı pas farkını anladığını düşünüyorum.cansu yeterli değil.naz sakat değil ama kendi izin istediğini düşünüyorum.ne sebeble bilinmiyor açıklanmalı.rasic bizim maçta çok da etkili değildi.zaten final maçın dada etkisizdi.eskisi gibi skorer ve etkili değil.artik gençlere sans verilsin diyorum.sen eda yi ilahilestiriyorsun.rusya 17 yasindaki fedorovsteva yi hatasına rağmen oynatıyor.takimi gençleştirdi.ilerde çok sıkıntı olucaklar.sen hala yaş farketmez diyor sun.
 • sporsever
  3 hafta önce
  Ayrıca Eda'nın adını o futbolcu ile yanyana geçirmek bile Eda'yı aşağılamak demek. Kaptanımız dünya ve Avrupa voleybolunda branşı yaymak ve sevdirmek amaçlı poster ve jenerik olarak kullanılıyor, başarıları yeteneği ve örnek-toparlayıcı kişiliği, sosyal duyarlılığı sayesinde. Aç CEV, FIVB vb. sitelerini bak. Dünya üllkelerinde kız çocukları onun gibi olmak istiyor, ülkemizin gururu olmuş bir yüksek kişilik. Kıyasladığın öbür kişi kim ? Hadi geçelim başka taraflarını, sadece "sportif" konuşalım: milli takıma bile asla alınmaması gereken biriydi, ne verdi ki zarardan başka? Aldığı her topu ezen, rakibe kaptıran o kişi yüzünden milli takım maçlarda 10 kişi, rakipler 12 kişi oynadı durdu. Oynadığı kulüplerin fanatiklerini memnun etmek için milli takıma tıkıştırılmış bir yük o. Yaşı ister 36 olsun, ister 26. Semih kusura bakma yaptığın kıyaslamanın tutulur bir tarafı bile yok.
 • sporsever
  3 hafta önce
  Bu takımın bir sürü handikapı varken tutup da Eda'nın birkaç servisi üzerinde durmak anlaşılır gibi değil. Sadece bu turnuvada Eda'nın katkılarını yanıt olarak sıralasam bunun için ayrı bir site veya blog açmak gerekir. Eda'yı bu takımdan çek al, yerine kimi koyarsan koy takımın yarısını yok ettin demektir. Eda'sız bir Türkiye şu anda hiçbir gruptan çıkamaz, hiçbir finallere katılamaz bile. Çünkü sözkonusu olan iyi bir blokör değildir bir tek, takımın toparlayıcısı, itici gücü ve moral kaynağıdır, ruhudur, ortadireğidir. Eda'sız milli takım şu anda kaos halinde bi çocuk bahçesine döner. Bu takımın bilakis daha çok Eda'lara ihtiyacı var, teşekkür ne demek ? Neriman'lar Yeliz'ler Naz-Nilay ikilisi ... Gerekirse 30 yaş ortalamayla çıkarsın. Bu takımın en enerjik "genci" Eda'ydı. 34'lük değil 24'lük gibi oynuyor. Asıl "gençlere" teşekkür edilsin. Diğer ortaoyuncu "genç" Zehra 44'lük gibi oynadı. Takım doğum tarihine göre değil performansa göre yapılır. Milena Rasiç'le başa çıkabildik mi?
 • Semih
  3 hafta önce
  Ayrıca gizem orgenin ben hep milli takımda olması gerektiği düşüncesindeyim.inanilmaz defansları var.bu maçta olmalıydı.simge her zaman iyi ama bazen bu mac tada görüldüğü gibi sırp libero gibi defans yapamadı.popovic her yere resmen uçtu.hep diyorum çift libero ile oynamak gerektiği simge ile manşet alıp gizem hatta kadrodaki ayca ile de defans yapsaydık daha yararlı olur diye ama nerde.naz sakat değil neden olmadığı belli değil.guidetti plan yapmıştık naz zaten olmiyacakti bu turnuvada diye.demek ki ya izin istedi yada guidetti ne düşündü bilmiyorum.milli taki m icin sakatlık dışında herhangi bir mazeret kabul edilemez.o nedenle naz ne kadar cansu dan çok daha kaliteli ve üstün de olsa milli takımda olmayisi icin geçerli bir sebepi yoksa asla alınmaması gerektiğini düşünüyorum.bir an önce genç ve yetenekli bir pasör ister sede yabancı olsun farketmez.ileride başarı ve şampiyonluk isteniyorsa.tabi guidetti ile artık şampiyonluk gelinemeyeceğini de görmeleri lazım.
 • sporsever
  2 hafta önce
  Bu kısmına katılıyorum, ama niye "yabancı pasör farketmez" ?? Biz kadınlarda dünyanın 1 nolu pasör imalatçısıyız, her yere ihraç etmemiz lazım, ithal değil. Abartmıyorum. Geçmişte de ediyorduk zaten tek tük. Türk pasörleri kadar kıvrak zekalıları kadınlarda bir tek Nootsara Tomkom'da gördüm. Gerisi balon. Herkesin övüp de eczacı-vakıfın paylaşamadığı Maja da dahil, hatalarına karşın yabancıları övmekte üstümüze yok. 6 şampiyonlar ligi şampiyonluğumuzun tamamı 3 tane Türk pasörle geldi. Aynı kulüpler onları bırakıp yabancı transfer ettiler, belli ki kaybetmek istiyorlardı. Ve ettiler hepsi de. Ne zaman akıllanacağız ? Erkeklerde bile Arslan Ekşi ve Murat Yenipazar'ı ihraç etmiştik. Ama beğenmeyiz, cezalandırırız. Hiçbir başarının cezasız kalmadığı dünyanın yegane ülkesiyiz. Bizim şimdiki Guidettisporun (Milli Takım) pasörleri ülkenin en iyileri değil, belki ilerde olacak ama daha "hammadde". Guidetti en iyileri değil kafasındakileri seçer, herkes biliyor. Başka çok sayıda iyi pasör var.
 • Semih
  3 hafta önce
  Sevgili voleybolsever eda tabi ki yetenekli kariyeri başarılarla dolu.ama setin o en kritik yerinde mac 23-23 servis kaçırıp 24-23 geriye düşüp kenara gelirken alçak attım dimi servisi demesi artık o tecrübeye kabul edilemez.zaten mac için dede kaçırdığı servisler oldu edanın.gerci taki m olarak bir türlü servis konusunu çözemedik.ayrica eda 34 yaşında.artik genç başka oyuncular monte etmeliyiz.asli gibi değil tabi ki.ileriye dönük yatırım yapmalıyız.eda tabi ki milli takıma katkıları ve başarıları oldu.sadece artık teşekkür etme zamanı gelmiştir.tip ki futbolda forvette oynayan 36 yaşındaki burak yılmaza artık milli takımın teşekkür etmesi gerektiği gibi.artik gençlerin yolu açılmalı.
 • sporsever
  3 hafta önce
  "Eda alınmamalı" mı ? Bir o kalmıştı zaten. Neriman'ı, Gizem Örge'yi, Naz'ı, Nilay'ı, Yeliz Başa'yı doğradılar. Milli takımın tek tecrübelisi, dünyanın hayran olduğu, takım ne fiyasko çekerse çeksin turnuva sonu rüya takımların değişmezi, süper yetenek, takımın moral kaynağı, örnek kişilik, kaptanlar kaptanı, bayrağı direği herşeyi bir o kalmıştı doğranmadık. Onu da kesin. Bazı çevrelerin de özel olarak hoşuna gidersiniz bu arada. Hiç voleybol seyretmemişler gibi bir adet kaçan servisi bahane etmenize gerek yok, "bu Fenerli bizi gıcık ediyor" deyin, Aslı'yı alın. Çıkın doldurun ilkinleri milkinleri de milli takıma, çocuk bahçesi gibi olsun. Artık bir dahaki turnuvalarda Finlandiya'larla çekişir, yenersek sevinirsiniz.
 • Nurhan
  3 hafta önce
  Hiç oyun oynayamadılar.Reklamlardan aşırı paralar kazandılar.Çok istekli oynamadılar.Oynasalardı kazanırlardı.sadece 1.sette çok iyiydi.sonradan oyun disiplininden uzaklaştılar.Rasic voleyvolu bırakmak isteyen ve yorulup bıkan bir oyuncununn servisini bile karşılayamadılar.Nasıl olsa çok zengin oldular.Her reklamda voleybolcu görmekten bıktık artık.Reklam şirkelterini de anlayabilmiş değilim nedir yani başka insan mı kalmadı da herşeyde voleyolcuları oynatıyorlar.Voleybolcu voleybolcu gibi olmalı.herşeyin fazlası zarar.Sonuç ortada.hiç de hazırlanamamışlar.Devletimiz bütün imkalarını seferber etti.bir sırbistanı bile yenemedik.
 • Türkiye
  3 hafta önce
  YAZIK OLDU, HEMDE ÇOK YAZIK. KIM BILIR NE ZAMAN AVRUPA SAMPIYONU OLACAGIZ. TÜRKIYEYE CIDDI SMACÖRLER LAZIM, ILKIN VE TUGBA VNL 2022 DE HER MACTA OYNAMALI, TECRÜBE KAZANMALARI ICIN.
 • sporsever
  3 hafta önce
  Gözde-Neslihan-Gülden-Esra vb. kuşağı Türk değil de Polonyalı, Japon, Brezilyalı, Çinli, Amerikalı, Koreli, Rus veya İtalyan olsaydı bu profosyonel, rasyonel, sistematik çalışan ülkelerin spor yöneticileri titizlikle seçecekleri antrenör, genel kaptan ve psikolog öncülüğünde bu oyuncularla değil bir kaç kıta şampiyonluğu, en az bir dünya veya olimpiyat şampiyonluğunu ülkelerine getirirlerdi. Onlar kadar bile iyi olmayan oyuncularıyla da getiriyorlar zaten. Biz ise o kuşağın önüne utangaç hedefler koyarak değerlerinin farkında olmalarını engelledik, ayrıca yanlış antrenörlere teslim ettik. Yani bozuk para gibi harcadık. O kuşağın genç oyuncularından Neriman takımdan kesilerek, Eda ve Naz da yanlarına çoluk çocuk doldurularak, aynı şekilde harcanmayı sürdürüyorlar. Dün geceki hüzünlü sonuç bu büyük resmin bir kısmıdır. Yazık adını saydığım bu dünya yıldızlarımıza, bırak olimpiyatı, bir Avrupa şampiyonluğu bile göremeden voleybolcu yaşamları sona erecek, tıpkı ablaları gibi.
 • sporsever
  3 hafta önce
  A-B-C Milliler karışımı takımımızın enerjisi Polonya maçında heyecanlandırmıştı. Antrenörümüze böyle bir genç takımı tepelerde dolaştırdığı için yine teşekkür ederiz. Ama kendisine ve onu yıllardır inatla işbaşında tutan TVF'na olan kırgınlığımız sürüyor, gerçek A millilerin yarısını milli takıma almadığı ve şampiyonlukları birer birer rakiplere hediye etmemizden dolayı. Gençlik ateşiyle buraya kadar, karşımızdaki "yaşlılar"ise kritik anlarda, set sonlarında, maç sonlarında daima kazanıyor. İşte Sırplar Rasiç'e bile yeniden muhtaç kaldılar. Ve haklı çıktılar. Deneyim karar anlarında belirleyicidir. Tecrübe ile başa çıkmak için Neriman lazım, Tuğba için daha bir kaç yıl var. Naz lazım, Nilay lazım. Cansu ile Buse ile buraya kadar. İlkin kadroda diye heyecanlanan, ama Yeliz Başa dediğimizde "pöh" modunda oralı olmayan arkadaşlar oyuncularımızı ve dünya voleybolunu izlemiyor. Yeliz-Neriman ikilisini baştacı eden Asya ülkelerinin millileriyle oynadığımızda neden yenildiğimizi düşünsünler.
 • benan
  3 hafta önce
  demiştim......:)))))
 • sporsever
  3 hafta önce
  Kuzum Beno, tam bu değil ama zaman zaman ilginç saptamaların oluyor, ama ona buna saldırırken dilinin kemiği yok, o kadar tepki çekiyorsun ki o doğru saptamaların da arada güme gidiyor. Sadece onlarla sınırlayabilsen kendini keşke. Bu arada olumsuz butona çok önceden birkaç kez basmış olmama karşın uzun zamandır buton kullanmıyorum, bilgine. Bunu da daha önce bana buton kullanma "suçlaması" yaptığın için ekliyorum. Sağlıkla kal, sağlıkla yaz.
 • Semih
  3 hafta önce
  Çok üzgünüz böyle bitmemeliydi.hollanda ve polonya maçlarındaki istek ve inanç bizi yanılttı.maalesef guidetti ile şampiyon olamiyacagini görmüş olduk.bir an önce yollar ayrılmalı.artik bronz madalya alsakta başarı diyemem.ama filenin efeleri ilk 4 e kalırsa super bir başarı olur.bayanlar sürekli 2. Lik 3. Lük başarı sayılmaz.zehra oyunu düşüktü ona rağmen guidetti 3. Sette oynatmaya devam etti.biz zaten 3. Setten sonra koptuk ve 4. Seti fark yedik.zaten cansu abd,brezilya,italya ve sırbistan gibi üst düzey maçları oynayamadigini bilmeyen yoktur bu mac tada yanıltmadı.bizim vargas değil de acilen kaliteli yabanci bir pasör bulup takıma katmalıyız.pasor problemi var.maja bizde olsa 3-0 kazanırdık.naz sakat değil ama başka sebeble alınmadi takıma.bir daha da çağrılıp takıma alistirilmamali.eda ya teşekkür edip oda alınmamalı.3. Sette 23-23 eda servis kaçırıp kenara gelirken alçak attım dimi diyor.bu kadar kritik yerde böyle hata olmaması lazım bu kadar tecrübeye.
 • Nurhan
  3 hafta önce
  Artık reklamlarda göremeyeceğiz.Milli takımımız Neden oynasınlar ki zaten reklamlardan çok yüksek paralar aldılar.Her reklamda voleybolcu görmekten çok bıkmıştık.Çok reklama çıkmaktan da tam hazırlanamamışlar .Meryem i Vakıfbank almakla ne kadar yanlış yaptığını görmüştür.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balkan Kupası’nda 2. Gün Tamamlandı
Balkan Kupası’nda 2. Gün Tamamlandı
İstanbul BBSK’dan toplu imza töreni
İstanbul BBSK’dan toplu imza töreni