FIVB’nin teknik destek programı, Kazakistan’ın Kızılorda...
Reklam
  • Reklam

FIVB'nin teknik destek programı, Kazakistan'ın Kızılorda şehrinde devam etti

FIVB ve Kazakistan Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen teknik destek programına Kazakistan'ın Taraz, Çimkent ve Kızılorda şehirlerinden 42 coach ve 50 civarında çeşitli kategorilerden sporcu katılırken, 1 Şubat 2019 dan bu yana düzenlenen Klinik çalışmaları Almaty , Taldikorgan, Ust-Kamenegorsk, Atyrau,Petropavlovsk, Pavlodar şehirlerinden sonra Kızılorda'da düzenlenen 7. ile birlikte sona gelindi...

22 Nisan 2019 - 10:43

FIVB ve Kazakistan Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen teknik destek programına Kazakistan'ın Taraz, Çimkent ve Kızılorda şehirlerinden 42 coach ve 50 civarında çeşitli kategorilerden sporcu katılırken, 1 Şubat 2019 dan bu yana düzenlenen Klinik çalışmaları  Almaty , Taldikorgan, Ust-Kamenegorsk, Atyrau,Petropavlovsk, Pavlodar şehirlerinden sonra Kızılorda'da düzenlenen 7. ile birlikte sona gelindi.

Program, başkent NURSULTAN'DA (Eski adıyla ASTANA) 15-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kazakistan Süper Liginde görev yapan düzenlencek HIGH PERFORMANCE Seminer ile birlikte ( Toplam 8 Klinik Çalışması ) sona erecek ve bu program sonunda 300'e yakın Coach ve 450 Civarında voleybolcu 3,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde eğitimlerden geçmiş olacak.
 
Uluslararası Coach ve FIVB Antrenör Eğitmeni Nejat Sancak; Kazakistan Voleybolu'nun bu çalışmaların sonuçlarını önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde görmeye başlayacağını söylerken, eğitimlerin gelecek yıllarda devam ettirilerek süreklilik sağlanmasının önemini belirtti.
 
Kazakistan Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri YERMEK SYRILIYBAEV ise; Nejat Sancak'a teşekkür ederek, coğrafi olarak çok zor bir programın Sancak ve yardımcısı Elena Pavlova'nın özverileriyle gerçekleştirildiğinden bahsederek, çalışmaların finalini Başkent NURSULTAN'da yapılacak HIGH PERFORMANCE Seminer ile taçlandırarak sonuçlandırmak istediklerini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası start alıyor...
2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası start alıyor...
Maja Ognjenovic: “Bir final olacaksa Türkiye ile oynamayı tercih ederiz”
Maja Ognjenovic: “Bir final olacaksa Türkiye ile oynamayı tercih...