FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın Etabı Sona Erdi
  • Reklam

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın Etabı Sona Erdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 2 Yıldızlı ayaklarından biri olan Aydın Etabı, bugün (19 Mayıs 2019, Pazar) bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

20 Mayıs 2019 - 12:30

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 2 Yıldızlı ayaklarından biri olan Aydın Etabı, bugün (19 Mayıs 2019, Pazar) bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Erkekler kategorisindeki üçüncülük karşılaşmasında Almanya’dan Winter-Walkenhorst ikilisi, Hollanda’dan Bouter-Penninga ikilisini 21-16 ve 21-17‘lik setlerle 2-0mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Erkekler final mücadelesinde ise; Polonya’dan Rudol-Szalankiewicz ikilisi, İtalya’dan Ranghieri-Caminati ikilisini, 21-14, 19-21 ve 15-13‘lük setlerle 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Bayanlar kategorisinde ise; Rusya’dan Bocharova-Voronina ikilisi, Ukrayna’dan Samoday-Lunina ikilisini 21-17, 16-21 ve 16-14’lük setlerle 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Üçüncülük mücadelesinde de İsviçre’den Caluori-Gerson ikilisi, Kanada’dan Pischke-Bukovec ikilisini 21-14 ve 21-14‘lük setlerle 2-0 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Ayrıca, final mücadeleleri öncesinde oyuncular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olması nedeniyle sahaya “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun ve Milli Mücadelenin 100. Yılı”pankartlarla çıktılar.

mobile-logo

 

 

Dünya TuruMobilPLAJ VOLEYBOLU

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın Etabı’nda Kupa, Madalya ve Ödüller Sahiplerini Buldu

14gösterim

2019 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 2 Yıldızlı Aydın Etabı’nda bugün (19 Mayıs 2019, Pazar), oynanan final maçlarından sonra yapılan törenle, kupa, madalya ve ödüller sahiplerini buldu.

Bayanlar kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan İsveçre’den Caluori-Gerson ikilisine; madalya ve ödül çeklerini FIVB/CEV Teknik Delegesi Pier Paolo Murgioni ve Bader City Club Fitness Merkezi Müdürü Kahraman Mert verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Ukrayna’dan Samoday-Lunina ikilisini kupa, madalyaları ve ödül çeklerini; Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay‘dan aldılar.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Rusya’dan Bocharova-Voronina ikilisine kupa, madalya ve çeklerini Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Erkekler kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Almanya’dan Winter-Walkenhorst ikilisine madalya, kupa ve çeklerini FIVB/CEV Teknik Delegesi Pier Paolo Murgioni ve Kahyaoğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kahyaoğulları verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan İtalya’dan Ranghieri-Caminati ikilisine madalya, kupa ve ödül çeklerini; Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay verdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Polonya’dan Rudol-Szalankiewicz ikilisine ise; madalya, kupaları ve ödül çeklerini; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğluve TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Ayrıca; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delegesi Pier Paolo Murgioni ile bu harika organizasyona ev sahipliği yapan ve bu harika organizasyonun Aydın’a gelmesini ve organizasyonun başarıyla gerçekleşmesini sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na şükran plaketi takdim etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’a teşekkür ederek şükran plaketi takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ES Voleybol antrenmanlara başlıyor
ES Voleybol antrenmanlara başlıyor
VakıfBank yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçti
VakıfBank yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçti