Gözde Yılmaz: "Bu takımın parçası olduğum için gurur...
Reklam

Gözde Yılmaz: "Bu takımın parçası olduğum için gurur duyuyorum"

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın pasör çaprazlarından Gözde Yılmaz, 23 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Ankara'da ev sahipliği yapacağımız Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'na dair soruları yanıtladı.

15 Ağustos 2019 - 00:08

Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda milli formayı giymek senin için ne ifade ediyor?

Sadece Avrupa Şampiyonası’nda değil, milli formayı giymek her zaman çok büyük bir onur bizim için. Çok gurur duyuyorum bu takımın bir parçası olduğum için. Ankara seyircisinin önünde, Ankara’da kürsüye çıkmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz budur. O yüzden çok heyecanlıyız.

Ülkemiz turnuvaya ev sahipliği yapacak. Ev sahibi olmanın avantajları nelerdir?

Bir ay önce VNL diye bir turnuva oynadık. İki ayağı Ankara’daydı. Ankara seyircisinden inanılmaz bir destek gördük. Çok baskın oynayabildik onların sayesinde. Yine aynı desteği bekliyoruz Ankara halkından. Umarım maçlara gelip bizi desteklerler. Bizim için çok büyük bir avantaj olacak. 

Rakiplerimizi kısaca değerlendirebilir misin?

Tabi Avrupa’da senelerdir çok iyi takımlar var. Çok iyi dereceler elde etmiş. Sırbistan, İtalya, bunlar kendi ekollerini yaratmış iyi takımlar. Ama biz de bunların arasına girip çok iyi dereceler elde etmeyi düşünüyoruz. Bunun için çok çalışıyoruz. 

Milli takım seyircisine bir mesajın var mı?

Milli takım, kulüp takımlarından her zaman daha farklı. Gönlümüzü, tüm emeğimiz koyarak bu formayı, bu bayrağı taşıyoruz sırtımızda. O yüzden herkesi de bunu desteklemeye, bizim yanımızda beraber savaşmaya davet ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, Continental Cup’ta Çeyrek Finalde !
Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, Continental Cup’ta...
Ankara İlinde Düzenlenen 2.Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim Kursu Başladı
Ankara İlinde Düzenlenen 2.Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim...