Halkbank’ın sporcu ordusu
Reklam
  • Reklam

Halkbank’ın sporcu ordusu

Halkbank, Türkiye’nin erkek ve bayanlarda takımı bulunan ender müessese kulüplerinden. Özellikle erkeklerde başarıdan başarıya koşarken geleceğini şekillendirmeyi de ihmal etmiyor.

06 Şubat 2019 - 15:18

Halkbank, Türkiye’nin erkek ve bayanlarda takımı bulunan ender müessese kulüplerinden. Özellikle erkeklerde başarıdan başarıya koşarken geleceğini şekillendirmeyi de ihmal etmiyor. Bayanlarda da altyapı üretimi ile dikkati çekiyor. Bu anlamda projeler geliştiren, bunları titizlikle uygulayan lig lideri Halkbank, Erkek A Takımında altyapıdan 6 altyapı oyuncu barındırmanın gururunu yaşıyor.
Altyapı sorumluluğunu son iki yıldır üstlenen deneyimli altyapı antrenörü Sora Prakljacic çağdaş bir kulübün altyapısı olmadan, özellikle de günümüzün ekonomik koşullarında başarılı olamayacağını söyledi.
 
Sora Prakljacic’in Halkbank altyapısı ile ilgili sözleri şöyle:
 
Yeteneği açığa çıkarttık
Elimizde çok önemli oyuncular var. Bu oyuncularla ilgili olarak A Takım antrenörleri ile sürekli iletişim halindeyiz. Kapasiteleri, yetiştirip A Takım’a yolladığımız Efe, Abdullah, Rıfat, Faik, Yiğit ve Furkan’dan daha aşağı değil.
Yıldız ve genç takımlarımızdaki çocuklar iki yıl içinde Efeler Liginde görev alabilecek kapasitedeler. İyi bir örnek olması açısından Efe’yi analım. Yıldız, Genç ve A Takımların tamamında forma giyiyor. Elbette belirleyici olan yeteneği. Biz o kabiliyeti açığa çıkarıp eğittik. Bu tür oyuncuların çoğalması yabancı oyuncu bütçesinin düşmesini sağlayacağı gibi, başka kulüplere de örnek teşkil edecektir.
 
Halkbank büyük kulüp
Bilindiği gibi, Halkbank dünyanın en önemli kulüplerinden biri. Böyle bir kulüpte, geleceğe daha güvenli bakabilmek adına altyapıda kapasite artırımı çalışmalarının geliştirilmesi gerekiyor. Önümüzdeki 4-5 yıl için bir proje kapsamında altyapıdan A Takım’a oyuncu verilebilmesi çalışmalarını duraksamadan sürdürmeliyiz. Sirkülasyon devam etmeli. Elimizdeki ile yetinmeden daha fazlasını üretirsek görevimizi yapmış sayılırız. Ayrıca bu bir ekip işi. Ben ekibimizdeki tüm çalıştırıcılara teşekkür ediyorum.
Elbette, bu imkanları bize sağlayan Kulüp Yönetimine de şükran borcumuz var.
 
Hedef kupa olmamalı
Altyapı yatırımı yapıyorsanız eğer, önceliğiniz oyuncu üretimidir. Bölge ve Türkiye şampiyonalarında alacağınız dereceler ikinci öneme haizdir. Geçen yıla kadar alt yaş kategorilerinden A Takım’a puan desteği geliyordu. Bu sezon o uygulamayı kaldırdılar. O nedenle biz yetiştiriciliği ön plana koyduk. Sonuçtan çok gelecek önemli.
Tabii ki bu çocuklara spor kültürünü, spor disiplinini ve Halkbank çatısı altında olmanın erdemlerini de anlatıyoruz. Anlatıyoruz ki, saha dışında da kulübümüze uygun hareket etsinler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
U16 Küçük Kız Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda Namağlup Yarı Finalde
U16 Küçük Kız Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda...
U17 Küçük Erkek Milli Takımımız, 5/8’lik Klasman Maçları Oynayacak
U17 Küçük Erkek Milli Takımımız, 5/8’lik Klasman Maçları...