2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları corona virüsü sebebiyle 1 yıl...
  • Reklam

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları corona virüsü sebebiyle 1 yıl ertelendi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyesi Dick Pound'un yaptığı son dakika açıklamasına göre Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları corona virüsü (COVID-19) salgını sebebiyle 1 yıl ertelendi. Britanya Olimpiyat Birliği başkanı bu yaz Tokyo'ya takım göndermeyeceklerini açıklamış, Avustralya ve Kanada da Japonya'da yarışmayacaklarını ifade etmişlerdi.

24 Mart 2020 - 10:58 - Güncelleme: 24 Mart 2020 - 11:20

Tüm dünyayı etkisi altına olan corona virüsü (COVID-19) sebebiyle Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyesi Dick Pound, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 1 yıl erteleneceğini açıkladı.
 
Daha önce Britanya Olimpiyat Birliği başkanı, yaptığı açıklama ile Büyük Britanya olarak Tokyo'ya takım göndermeyeceklerini duyurmuş; Avustralya ve Kanada da Japonya'da yer almayacaklarını açıklamıştı.
 
 
 
"OYUNLAR 24 TEMMUZ'DA BAŞLAMAYACAK"
 
USA Today'e konuşan Pound, "IOC sahip olduğu bilgilere dayanarak erteleme kararı aldı. İleriye dönük parametreler belirlenmedi, ancak oyunlar 24 Temmuz'da başlamayacak bildiğim kadarıyla. IOC yakın zamanda sonraki adımları açıklayacak ve bu aşamalı şekilde olacak " dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Olga Geyko ve Elif Merve Ali Çukurova'da...
Olga Geyko ve Elif Merve Ali Çukurova'da...
Altınoluk, Elif Nur Başaran ile devam ediyor...
Altınoluk, Elif Nur Başaran ile devam ediyor...