Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi’nden açıklama
Reklam
  • Reklam

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi'nden açıklama

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Yönetimi'nden açıklama...

07 Mart 2019 - 12:27

Açıklama şöyle:

''Hakemler de insandır ve hata yapabilirler. Bu olgu, 107 yıllık Karşıyaka Spor Kulübü kültüründeki hoşgörüyle kabul görmüş tartışılmaz bir gerçektir.

Hakemler, fairplay ruhuna uygun olarak; gördüğünü çalan, adil, dürüst ve mert insanlardır, olmaları gerekir!

Ancak bazı hakemler aynı takıma üst üste hata yapmayı alışkanlık haline getiriyorsa ya bu işten anlamıyorlardır yada art niyetlidirler!.

Son 3 sezondur A takım düzeyinde yabancı oyuncu transfer etmeyerek; altyapımızdan gençlere şans vererek ve “Altyapımız Herşeyimiz” sloganıyla Türk voleyboluna katkı sağlamak amacıyla zor şartlarda adeta savaşıyoruz.

Bu sezon başından beri altyapımızdaki maçlarda yapılan bariz hakem hataları; ev sahibi olduğumuz A takım maçlarımızdaki taraflı saha komiseri ve gözlemci uygulamaları konusunda sessiz kalmayı tercih etmiştik. Fakat bizimde bir sabrımızın olduğu aşikardır. Ve son olaylar sabrımızı taşırmıştır!

Bir altyapı maçımızda; hakemliği ek iş olarak yapan! Eyüphan Kayışoğlu; saha komiseri Serdar Koç ve maçın gözlemcisi Hüseyin Güçlükan maç içindeki kararları, sahte doktor raporları, eyyam kokan savunmalarıyla Türk voleyboluna kara bir leke olarak kazınmışlardır!

Herkesin gözleri önünde diğer takımların yöneticilerinin, antrenörlerinin yaptıklarını görmezden gelip; Türkiye’de amatör branşlara ve altyapıya verdiği önemle bir değer olan Karşıyaka Spor Kulübü’ne oynanan bu oyunlara çanak tutan İzmir Voleybol İl Temsilcisi Hakan Gürsu’yu görevini adaletli ve yakışır şekilde yapmaya davet ediyoruz.

Söz konusu 107 yıllık ulu çınar Karşıyaka Spor Kulübü’nün hakları olduğu zaman gözümüzü karartıp, gereken her mücadelenin içerisinde sonuna kadar var gücümüzle yer alacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası start alıyor...
2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası start alıyor...
Maja Ognjenovic: “Bir final olacaksa Türkiye ile oynamayı tercih ederiz”
Maja Ognjenovic: “Bir final olacaksa Türkiye ile oynamayı tercih...