BANT YAYIN


Bu yazı 2 saat sonra kendini yok edecek zaten. Biz “ Görevimiz Tehlikede de kendini yakan operasyon bandı “ falan değiliz ama - yok Venezüella liginde kim kimi yenmiş, Ukrayna’da kupa maçında ne olmuş,- gibi bir sürü adını bile bilmediğimiz takımın maç sonuçları, istatistikleri, fotoları bunun yerine geçecek. Sitenin istatistikleri Çin’de, Tayvan’da vbg. alakasız ülkelerde tavan yapacak, ondan sonra da kim buraya reklam verecek oturun düşünün artık. (Genel Koordinatörüm ve de Menejerim. Anladık  mı?) Özetle bize tanınan, az bir süremiz var yani… Diyelim ve lafı uzatıp, olayı büyütmeden geçelim.

Ortam şahane

FeneRbahçe seyircisi salonu gelin gibi süslemiş, ortamı düğün evine çevirmiş. Katılım ve de açılım süper. Belli ki iyi organize olmuşlar, kulüp işi sıkı tutmuş, tribünleri doldurmuş. Helal olsun. Da; benim haftalardır dilimde tüy biten konuda Galatasaray, en sonunda lafımızı dinlemiş, başlangıç ayarlarına dönmüş. Neden mi bahsediyorum? Formalardan. Aferin. Bak gördünüz mü, klasik parçalı forma ve de aslına yakın renkler size uğurlu geldi işte. Eşofmanlarda ki rengi de tutturursanız, olay tamamdır.

Formalardan açılmışken şunu da not etmek lazım; Koskoca FB’nin formasında tek satır reklam yok. GS’de ise formada başka reklam koyacak yer yok. Abdullah abi ve mahdumu bir harf için bize kızdılar ama siz boş verin beni yani. Kızılacak daha ciddi konular var bence, yanlış mı? Ne dersiniz abicim..?

Taraftara ayıp oldu!

FB seyircisi takımı ateşlemek için neler yaptı neler.. Bir ara “ Ayağa kalkmayan Cimbom’lu olsun” diye bağırdılar. Herkes ayaklandı haliyle. Ama olmadı. Sonra yaktılar telefonların ışıklarını..  Bak biz buradayız, siz de yakın ışıkları mesajını verdiler. Yine olmadı. Sonra “ Bizim için saldır FeneRbahçeeee…” tezahüratına başladılar. Ancak takım koskoca maçta bir kez bile öne geçemedi. Ayak topunda Van Persie  (Oh..gönderdiler de kurtuldular, en sonunda ) sendromu Voleybola da bulaşmasın, ama diyeyim. Benden söylemesi.

Minikler de üzüldü

TV yayınını yöneten kardeşimiz ikide bir de kenara kesti resmi. Yanlarda ablalarına yardım eden, oradan buraya koşturan, yerlerin ıslağını alan kızlarımızı adlı bir hüzün. :-((  Maç sonunda baktım, hepsi bir kenara çöktü. Onlar da bıraktılar. Elleri çenelerinde ortamı izlemeye başladılar. Başka maçlara bakacak ablalar, merak etmeyin siz gençler..

Sunucu ile yorumcu

Maçı anlatan kardeşimiz,  bu maç derbi yahu, biraz canlanmak lazım tadında, her topu “ gooolll…” heyecanında sundu ama olmadı. MMY de (federallerin kadrolu yorumcusu) bir ara, istatistik, elden gitti, içerde mi değil mi yorumlarını bıraktı…” bence pasör yanlış yere attı. Ortadan oynaması lazımdı… Bu sayıda servisi havuza atmak lazım” gibi antrenörlüğe soyundu ama yine olmadı.

Hep beraber

FB’yi kurtarma operasyonu başarısız olunca maçta 0-3 net bir skorla bitti tabi. FB’ye geçmiş olsun. Hafta içi gelişmelerini hep beraber bekliyoruz…(!)  Ama yiğidi öldürürken, aslanın hakkını vermenin de zamanı geldi şimdi. Şöyle bir röportaj var maç sonunda.. Güneyli ailenin, antrenör olanı ( bu arada saç traşın güzel olmuş, kardeşim) öyle ekranlara aşina değildir ama, bu kez çıkmazsa ayıp ederdi. Dedi ki; “ içten dıştan, yok onu niye aldın, buna bu kadar verilir mi, diyenlere bir yanıt oldu bu maçtaki başarımız… Yönetim de değişti biliyorsunuz… Şubeye gelenlere ve de gitmesine rağmen bizi hep destekleyenlere armağan ediyoruz bu galibiyeti…” Dolmuş adam tabi, sezon içinde. İçini döktü. Rahatladı bence. Bir haftada Voleybol şube ezeli rakibi ve de ebedi dostunun kafasını karıştırdı. 2 galibiyet birden aldı. Galatasaray’ı tebrik etmek lazım.

Okumayın kardeşim

Gelelim şahsi konulara..Yazı altı yorumcularından biri ( ki bizi okuyan birkaç kişiden biri herhalde :=)) hafta içi köy ilkokulundan girmiş, sen yazma falan diye devam etmiş. Git tiyatro yap belki güldürürsün diye bitirmiş. Valla ben seni güldüremedim, ama sen bizi bayağı güldürdün kardeşim diyoruz. Burada neyin, neden yazıldığını özetlerken, “ ben öyle istiyorum…”   şeklinde bir açıklama ile yetinilmesini, bu bölümün başlığının da“ Bana martaval… “ ile başlaması gerektiğini de hatırlatırız. Benzeri beklentileri olanlar varsa da, onları karşılamak için başka sitelerdeki diğer yazarlar ile haşır neşir olmalarını da öneririz.

Bu herif hariç, hepinize sevgilerimle.

Eski Voleybolcu

( Uzun Not:  Maç yayınında, reklam arası olarak, üşenmedim saydım toplam 6  kuşakta, epi topu barterlar hariç ( Vestel Venüs- Vakıfbank spor kulübü yani..) sadece Eczacıbaşı Vitra V-Care, Aç kapa Artema- SüperFresh Pizza King- Evkur- Pınar protein Süt- Yolcu 360 oto kiralama kampanyalarından 16  spot yer aldı. Memleketin “ dünya markası “ olan, güzide sporumuzun reklam verenler tarafından nasıl algılandığı, daha doğrusu “ onlara neyin anlatılamadığı ” da böylece ortaya çıkmış oldu. Derbi bu kadar reklam alabiliyorsa varın diğer maçları siz düşünün :/ )