PİJAMANI GİY VE MAÇA GEL


Voleybol basını ile iyi diyalog kuramayan Akif Üstündağ’ın federasyonu, lig maçlarını suareye taşıdı. İki karşılaşma saat 20.00’de başlayacak. Kaçta biteceği de meçhul. Oysa Üstündağ, voleybol basını ile çok iyi bir diyalog kurmuştu.

Voleybol Federasyonu’nda bir türlü maç saatlerini ayarlayamaması, tribünlerdeki seyirci sayısını düşürdü.

50 yılın en iyi federasyon başkanı Ahmet Gülüm de gece vakti maç oynatmaya kalkmıştı. Birkaç maç sonrası program normale dönmüştü. Ahmet Gülüm’ün bir özelliği daha vardı. O da voleybola emek veren basın mensuplarına büyük saygı duyar ve İstanbul dışındaki organizasyonlara da götürürdü. Yurt dışına (İtalya)  bir keresinde 35 gazeteci götürmüştü. Akif Üstündağ federasyonu ise bir İzmir’e 6-7 voleybol basınını götüremiyor. Bu arada basketbol federasyonu’nun Çin’e 30 gazeteci götürdüğünü de hatırlatayım.

Söylüyoruz “Voleybol basın ile bir yerlere geldi, basın ile yükselir” diye.

Organizasyonlara bir yığın bazı gereksiz insanı götürelim, İstanbul dışına basın masın gelmesin demek ile her şey güzel olacak sanıyorlar. Olmaz, gün gelecek o uzakta durduğunuz voleybol basını sizi kurtaracak. Çünkü voleybol su almaya başladı bile…

Konuyu dağıttım. Maçların geç saatlerde oynanması, herkesi rahatsız ediyor. Herkes, sallıyor ama federasyoncuların kulakları pamuklu.

Tamam TRT voleybola büyük destek veriyor. Teşekkürler. Ancak, TRT yöneticileri gece maçlarının voleybola hiçbir şey kazandırmayacağını görmeli, bilmeli..

Cumartesi günü  saat 20.00’de oynanacak maçı kim izler. Galatasaray - Bursa Büyükşehir maçını çok az seyirci izler. Ya Pazar günü Fenerbahçe - Ziraat Bankası maçı da saat 20.00’de. Aynı saatlerde Andorra-Türkiye futbol maçı var. Sizce hangisi izlenir.  Gece oynanacak maçtan sonra Ziraat Bankası Ankara’ya hareket edecek. Saat kaçta evlerinde olurlar. Hiç düşündüler mi. Yazık.

Voleybol izlemek istiyorsanız.

Pijamanızı giyin ve maça gelin.